Plug - osnovna tema

kloki je napisao(la):
vredi li šta ovaj plug

traži čovek 900€ dali vredi srediti malo ili zaobići
To mu dodje isti kao i ovaj , inace je od jednog coveka iz Padine , za njihov "pesak" je odlican i radi sa TD - 9006....... :sta: :ppozdrav: :ppozdrav:
2uj5esn.jpg
 
Ovde u CH je ne moguce da se nadju polovne daske. Ustvari to ovde ne postoji. A tebi bi naj jeftinije bilo da kupis nove ne izbusene daske od nekog naseg pluga i da ih postavis na taj. Ne znam da li je to uopste moguce. Npr. jedna nova glava za HUARDA sa sve ramom za tu glavu kosta 3600chf. :ppozdrav:
 
Izgleda savrseno, i cena je primamljiva. Jedino sto ce ti zahvat praviti problema u oranju kukuruzista, jer se ne poklapaju redovi, pa ce biti dzombe "odozgo", za ostale kulture je ok. Za ovoj zahvat treba traktor 120-130ks (podatak za zemlju u Staparu). Ja ga ne bih kupio zbog nestandardnog zahvata.
 
Ne standardnog zahvata.
Zar ima standardni i ne standardni zahat :sta: , i kakve ima veze zahvat sa redovima kukuruza ?
 
Kopčanje za srednju polugu mi izleda jako nisko...
Nema gumu na točku nego samo felna..
Nema ni predplužnjake ni crtalo...

Zahvat je dobar,ništa mu ne smeta..
 
Po meni zahvat ne valja jer redovi kukuruza su na 70cm, pa ce stalno da se smacinje. Nema pretpluznjake i samim tim zaoravanje dzombe je daleko slabije. Nece lepo da zaorava kad se pogodi da red kukuruza bude pri kraju brazde, sve ce dzombe da ostanu na povrsini. Kasnije ce imati problema sa spremacem, drljacom. Resenje su pretpluznjaci.
@paor @hurli
Vi ste verovatno uvek orali sa pretpluznjacima pa niste imali tih problema.
 
ja nikad nisam pratio red svejedno problem mi je veliki zahvat zbog snage
kod mene je normalno 40 ks po brazdi od 35cm
neznam dali bi moj ursus 120ks to kvalitetno vukao
inače plug ima 1300kg i ima pretplužnjake
 
Danas sam orao jednu parcelu i da sam imao takav plug verujem da nebi mogao da orem.Ako uspem da rešim prenos slika sa mobilnog postaviću slike u temi oranje.
 
Ovaj plug crveni je star ko Biblija...
Ne dopada mi se nikako,i nebi to kupovao..

Orao sam i s predplužnjacima i bez njih,zahvata 14 i 16 cola 2brazde...
 
Taj plug je u oglasima veoma dugo.Zahvat kao zahvat nije loš ako se ima sa čime vući.A šta očekivati od pluga za te pare.
 
Sta mislite o ovom plugu?Da li odgovara za Ursus 902?Inace ravnjaka 3 brazde vuce.Cena je 3600e.
2mrfcpl.jpg
 
Pa ako vuče ravnjaka zašto ne bi na istoj dubini i širini vukao ovog Lemkena.E sad kako će se ponašati kada je plug dignut to već sam proceni jer je ipak obrtač dosta teži od ravnjaka.Pa još ako je obrtač duži za recimo 0,5m to opet menja stvar.
Ali cena je prevelika....po mom mišljenju.
 
Slažem se da je cijena preveliika,realna bi bila 2800eura..
Nije to opet tako star plug..U
Ursus valjda nema prednje vuče pa bi bilo dosta proklizavanja po mekom terenu....
 
Sve zavisi u kojem su mu stanju daske. zasto mu nisi slikao daske da bi ti ja reko da li je skup ili jeftin. Ako su mu cele daske i nisu izlizane , onda je ovaj plug za ove pare dzabe. A ako su izlizane spreda i pozadi i u sredini imaju kanale onda je skup. Moras uzeti u obzir da ima i tocak i disk. :D a preko moze svako doci i izabrati plug na licu mesta ckuplji od 5000e. Jer su ove jeftine vec pokupovali nasi yugovici. :ppozdrav:
 
Daske su ravne,bez kanala-video sam i takvog lemkena na kojemu su toliko istroseni.Na krajevima su istanjeni na nekih 2-3 mm.Zanima me da li pogodan za rad sa Ursusom zbog tezine,kao i zbog manevrisanja posto tu nema "reverse",vec klasican menjac.
Mozda ipak razmisljati o dvobraznom obrtacu?
 
Dragan82 jeste da si ti preko ali nisi u pravu kad kažeš da se ne mogu naći jeftiniji polovni plugovi od 5000 eura.Dok sam tražio da kupim plug pričao sam sa silom uvoznika takvih stvari.Svi su rekli da se u zavisnosti od stanja plugovi(3-obrtači)mogu naći od 1000 eura pa na gore.Čak su neki imali i slike plugova sa cenama koje mogu uvesti i mogu ti reći da se za 3000 evra može birati plug novije generacije bez potrebnih ulaganja.
Uzmi za primer samo Landsberga kojeg sam ja kupio.Takav plug preko ne košta više od 900eura.A plug je potpuno kompletan sa svim skoro novim original delovima.
 
Nazad
Vrh