Plug - osnovna tema

Na vašaru u B. Topoli pitah kod Huđika, sa sve nosačem: 100 € komad.
 
@bojcetic
Evo slika..
Kada sam pisao za Plamen, mislio sam na Bečejsku varijantu. Njih sam video i deluju preglomazno a generalno Bečejski Plamen nema kvalitetan materijal.
Ovi Srbobranski sa predhodnih fotografija izgledaju korektno i gotovo indentično Hudjikovim. Nisam ih imao prilike uživo osmotriti, ali ovako sa slika to je to.
Neko je pitao u vezi prve glave i gomilanja žetvenih ostataka.. Ta pozicija jeste pomalo problematična, jer konstrukciono nije predvidjena montaža predplužnjaka pa nema baš previše prostora. Zato se se seče deo ploče. Desi se ponekad da zaguši na tom mestu, ali ništa strašno ili prečesto. U poredjenju sa radom bez dodatka, neuporedivo. Suštinski, dodavanjem predplužnjaka plug se modernizuje i ide u korak sa vremenom. Zaorava vrlo lepo, gotovo idealno, a o olakšanju za rukovaoca ne treba ni pisati. Ko ima mogućnosti i ovakav plug neka bez razmišljanja ugradi, s tim da treba da računa na nešto dodatne snage traktora potrebne za rad.

image.jpg
[/URL][/IMG]
image.jpg
[/URL][/IMG]
image.jpg
[/URL][/IMG]
image.jpg
[/URL][/IMG]
 
6224e67c9e694aa609ba639589a4c58b.jpg

Ja sam imao ove na leopardu,to je slika iz oglasa kada sam ga kupio.Nikako nidam bio zadovoljan.Nagurava kukuruzovinu,spusti dublje,podigni tamo vamo nikako da pocnu da rade kako treba.Verujem da je to zbog toga sto su jako jako mali.Sad da li bi bilo izvodljivo staviti vece predpluznjake kao na prethodnim slikama na 757 plugu,posto je lopard kraci malo i nizi plug od 757.
85 razmak glava 70 visina.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
6224e67c9e694aa609ba639589a4c58b.jpg

Ja sam imao ove na leopardu,to je slika iz oglasa kada sam ga kupio.Nikako nidam bio zadovoljan.Nagurava kukuruzovinu,spusti dublje,podigni tamo vamo nikako da pocnu da rade kako treba.Verujem da je to zbog toga sto su jako jako mali.Sad da li bi bilo izvodljivo staviti vece predpluznjake kao na prethodnim slikama na 757 plugu,posto je lopard kraci malo i nizi plug od 757.
85 razmak glava 70 visina.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
Nemoj se truditi,ja probao ovo proleće,gde smo presovali komušu tu je išlo ok,a gde nismo guši na drugoj glavi zato što smeta nosač prednje glavetj veliki luk nosača prema drugoj glavi i tu guši.
 
On meni ore odlicno i bez njih.Kad se prati capur on jako lepo odradi posao,naravno nije to savrseno ali uradi.
Vidim da si iz Backe Topole,ja sam plug kupio u Bajsi.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Gledao sam na sajmu plug Pottinger Servo 25. Dali neko ima takav plug i kakva su iskustva? Dali lepo zaorava kukuruzovinu?
 
Kakvi su ovo liveni raonici sa ojacanjem.Nekako mi izgledaju pouzdano_Ovi Plamenovi i slicni jako kratko traju i lako se krive.

96hpug.jpg

28v692v.jpg
 
Ako su Poljske proizvodnje KUPUJ. Kod nas dolaze isti takvi raonici samo neofarbani, goli metal. Ima i verzija s kljunom i ovakav ravan. Ne moze se potupiti nikako, strasan materijal. Od jeftinih raonika ovo su definitivno naj bolji koje sam u zivotu koristio, PLAMEN i ostali mu ni do koljena nisu. Ja sam na leopardu busio nove rupe samo da mogu ovakve raonike staviti na njega. Malo spic treba pokratiti jer bude "stariji" od plaza al kad se jednom montiraju samo ores i ne brines. Nema kovanja i gluposti. Ujak je staromodan covjek pa ih je nosio kovati i unistili su ih, poceli se motati i ubrzano trositi da bi on rekao da je materijal los i da to nije kvalitetan raonik.

Kod nas u trgovini kostaju oko 100Kn komad ~13€
 
Молим за савјет.Имам трактор мтз 52 од 70 кс и размишљам о набавци плуга.Негдје сам прочитао да је идеална ширина орања 1цм-1кс.У складу са тим размишљам о неком плугу од 16 цоли високог клиренса и добро би било да има заштиту од лома јер код нас у херцеговини се често догоди да плуг закачи стијену у земљи.Хвала унапријед.
 
Posto imas problem sa kamenom, i posto ne postoji plug koji ne mozes da iskrivis, savet ti je da kupis plug koji se u praksi pokazao kao jak. Za tvoj traktor je pogodan plug (najbolji odnos cena/kvalitet) kockasti leopard od 14 coli tj 2x35cm. Ako kupujes raonike, ovde kod nas u Srbiji su se Hudjik raonici pokazali kao izuzetno jaki.
Svakako, poznati strani plugovi nikako ne moze da te iznevere obzirom da su od kvalitetnog celika. Obzirom da vozis starog mtz 52, zbog toga mi je na pamet pao ovaj kockasti leopard.
 
Хвала на савјету,тренутно користим неке пољске плугове који имају осигураче(незнам како другачије да то назовем),жељезна шипка ф десетак милиметара која се поломи када плуг запне.То рјешење ми се допада али сам их посудио а и ужи су,мислим 12 цоли.Не бих бјежао и од неке скупље варијанте само да нађем нешто одговарајуће.
Posto imas problem sa kamenom, i posto ne postoji plug koji ne mozes da iskrivis, savet ti je da kupis plug koji se u praksi pokazao kao jak. Za tvoj traktor je pogodan plug (najbolji odnos cena/kvalitet) kockasti leopard od 14 coli tj 2x35cm. Ako kupujes raonike, ovde kod nas u Srbiji su se Hudjik raonici pokazali kao izuzetno jaki.
Svakako, poznati strani plugovi nikako ne moze da te iznevere obzirom da su od kvalitetnog celika. Obzirom da vozis starog mtz 52, zbog toga mi je na pamet pao ovaj kockasti leopard.
 
Koliko je komplikovano napraviti od dva olt pluga jedan trobrazni za garenje?
Mislim na dva dvobrazna olova pluga.
 
Nazad
Vrh