Plug - osnovna tema

Dodji ti malo u moj kraj pa da radis, i onda pametuj. Imam precih ustvari nego plug od 4.000e.
 
Nema tu pametovanja, kirije u tvom kraju najmanje u srbiji. Zemlje pod rentu u izobilju, samo ti kazem ako mislis kao kolege sa foruma tu zemlju da radis malo ozbiljnije onda se i ti moras malo uozbiljiti. A ne srljati i raditi povrsno. To ti je drugarski savet
 
Колко по теби колега кошта један ваљан плуг од 4 главе, за озбиљне пољопривреднике...себе стављам у ту групу неозбиљних пољопривредника, јер нисам дао 5000 и више евра за плуг који обрће земљу ко и сваки други....
 
Gde pise da se mora dati 5000€ za plug? Ne tako davno orao sam sa IMT 756 VK i mogu reci uz male modifikacije odlican plug

neznam kolega koliko ti radis zemlja ali znam da Manjevic u ovom trenutku radi oko 100ha i to je ozbiljna povrsina za njegov kraj, a decka znam vec duzi period tako da mi i to daje za pravo da mogu da ga posavetujem
 
Nikad cuo, ali i nebitno. Hocu samo da odgovorim zasto NE Manjevicu za onaj plug. Nema decko teske i ljute zemlje tako da nema potrebe za konstruktivno teskim plugom, drugo traktor mu je 100ps netreba to forsirati, trece Grabik je vec napisao da su daske ostro spiralne i zna se koja im je namena a Manjevic nema njive takve. Eto ima tu jos koji razlog a ako ti nije jasno ti slobodno pitaj tu sam da razjasnimo
 
Па 99,99% никада није чуло за ту марку код нас у Србији, јер је то енглеска марка плугова....

Ево га у раду
dwf779.jpg

qo8yh0.jpg

10oegdt.jpg


Какве су ово даске, тј. за који тип земље...
 
e7dc3983e3c4a1187827a5ac3643ebee.jpg

Galicije ti znas te strane marke.Jesi cuo za ovo? Kako radi,kako ti se cini? Stelujuci zahvat 10-16"

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Знам ко и свако други који је тражио плугове да их купи за себе. Вероватно да је то рађен плуг у кооперацији са конскилдеом или пак оверумом. Како ради, то не бих знао јер га нисам видео у раду, макар и овом виртуалном преко снимака на ју тјубу.
 
Ako bi gledao cijenu onda bi uzeo ovaj za 1200E, (gledao ga kad je izasao u oglasu) , taj rabe je i tata i mama za onaj sa linka prethodne strane , (3+1) skine 1 brazdu i pegla , daske gotove ali jos moze da poore sa njim , za taj plug se mogu naci dijelovi ,vjerojatno citav radni vijek bio pod ruskom supom i ne izgleda kao maneken jer ga nisu namazali uljem;) A i nije bio daleko za transport od granice (Beli Manastir).

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/prodajem-plug-rabe-star-3-1-okretac-oglas-19084367
 
Ево сад гледах огласе шта се продаје од плугова, она да видим имал шта ново...кад оно један познат трактор и плуг....само не могу да се сетим како се зове наш цењени колеза чији је власник и једног и другог:osmeh:...
https://www.polovniautomobili.com/prikljucne-masine/9003096/kverneland-akcija

Трактор и плуг.....

42765f7f9214-800x600.jpg
 
Nazad
Vrh