Plug - osnovna tema

Kolika je visina tog tvog pluga kolega?
Ne znam tacno a trenutno nisam kod kuce da proverim
Radi se o ovom plugu
c2324cdcc0d837142790236edf2b0535.jpg


Taj lemken sa pika ima nizu tacku kopcanja, pa moguce da kod njega ne bi imao iste probleme kao ja
 
Koji je ovo vogel? Znas li mu tezinu? Gledo sam slican, zvao covjeka i kaze da je bio potezak i landiniju 7550.
 
Taj sto si dao je sa B tipom daske , gledaj jednu novu prednjicu daske sto je promjenjena ( ili grudi daske kako tko zove) , plazovi su jos dobri a i mogu se okrenuti , ali je imao bocne cistace ili one vertikalne nozeve , vidi se jedan ostatak ostali skroz potroseni to ti je original oko 20-25E komad, ja sam kupio sa takvim daskama jos su bile original lemken , 2 sam zamjenio a ove poorale oko 20 jutara i nista se nanjima nevidi da su nesto vise ishabane , ali sve cu promjeniti. Raonici izgledaju OK ovako na slici. Ako budes nekad radio zamjenu dasaka na VN,lemken i ostalima ili prednjice obavezno stavi gumeni ili papirni podmetac gdje idu sarafi jer popucaju ako se stave direktno metal na metal, tako je i tvornicki postavljano.
 
Taj lemken ti je moderniji plug od ovog VN sa slike , moze da se podesava tocka kopcanja u 2 visine , okretanje bolje izvedeno i jaca okretna glava , takodje lakse namjestanje , vjerojatno zapecena navojna vretena na lemkenu pa ce trebati razraditi ista.

- - - - - - - - - -

Pitas za lemkena , ne znam ali meni se taj sa oglasa ne svidja zbog predpluznjaka , nisu za kukuruz , idu oni visi i veci,M2 tip ili jos veci.

Sad sam maloo bolje pogledao ima brzo kopcanje , osovina se skida i postavi na poluge traktora i onda samo dignes na plug i on zakljuca osovinu, rekao bi da i ovdje moze 2 visine kopcanja ali nisam siguran, treba provjeriti.

Ovi sto imaju predpluznjake nemaju deflektore ako skines predpluznjake losije zaorava od onog sa deflektorima.
 
Poslednja izmena:
Predpluznjake bi skino i nabacio crtala. A nema kopcanje u dvije visine. Onako orjentaciono cijena jer nema obrtaca kod mene.

- - - - - - - - - -

Ne cini se ni meni tezak ali eto. Hvala kolega! :ppozdrav:
 
Zna li neko ima li neke razlike između ovakvog 755 sa ovim kao trouglom što spaja nosač glave sa ramom i onog klasičnog, što tu ima kao zaobljenu ploču?
a9d247605ae8ea8bdc0b5ac38cc73acd.jpg
24cc541c70f577bddc84d3a1a0688094.jpg
 
To su plugovi malo novije proizvodnje.
Da li je samo noviji ili ima još nekih razlika. Navodno kada smo ga uzeli bila je priča da je kao neka ojačana verzija, ali tada nas nije to toliko zanimalo, nov plug je nov plug. Nikada me nesto nije zanimalo ni da gledam razlike između njega i ostalih, ali kada smo hteli celu glavu sa nosačem, da stavimo na komšijin plug nije moglo. Deblja je ona greda što nosi glavu i kod njega ne može lepo da stane.
 
Pozdrav ,zna li ko od vas na koliko su bušene rupe na špicevima lemeša od huđika il plamena ,obično su na 45,il 50 sad nezz kako je kod njih
 
Nazad
Vrh