Plug - osnovna tema

images

Има ли неко овакав точак на плугу, ако има нека ми пошаље пар слика изблиза или нека окачи на форум.
 
Imam ja i mnogo je dobra stvar.Evo neke slike ali ne vidi se bas najbolje, Trenutno mi je blatnjav plug pa ti posaljem slike tocka kad operem :osmeh:

Inace to zadovoljstvo je kostalo 280e + PDV ako se ne varam

BbGeZJA.jpg
[/IMG]

IiljNQP.jpg
[/IMG]
 
Juce meto nove raonike predpluznjaka. Nisu menjani od kad je plug kupljen, odnosno 8 sezona.
006b2b8300866c271daf69fd6cdab2f5.jpg
09714b65d38686848f7556862fd87fcc.jpg
5ebfcf9ed51f14fc9bafa0bb3e8b8e82.jpg


Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Ivanz kako si uspeo da ga savijes?Ja imam prvu seriju 756.20 plugova.Orao neku baštu i zapeo za koren drveta,samo mi proslajfovao traktor i ja na kvačilo i plugu ama baš ništa.Kako se to tako lako savija kod vas?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
@savopunck, počeli su nosaci da se troše. Ovako smo mirni 7 8 sezona opet. Raonici su oko 10e komad, tako da i nije mnogo.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Kuhn, multimaster 122. Kupljeni kod Mikrona iz Siriga. Raonici su iz uvoza, imaju neki žig proizvodjaca, ali nisam slikao. U masfergagro su tražili preko 2500rsd za komad.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
jučer opet savijen vrat pluga, al ovaj puta od druge brazde, užas
Koliko te je kostalo ispravljanje vrata u Hudjiku, ako se secam da si tamo ispravljao nogu skoro?
takodje, noga na krivini ima dosta mesta da se nesto zavari/ojaca. Nisam video da je to bilo ko uradio, al ne vidim sto bi bilo neizvodljivo.
 
Pa to nesto jeftino 10 e koji je to plug jer za leoparda skuplji u plamenu raonici a pitam jer ja samo za leoprd i imt prd plugove znam.

Mozda nisi procitao ali se radi o raonicima za pretpluznjake. 10€je sasvim dobra cjena ako se uzme u obzir da su raonici za oranje bar 50€ komad plus spicevi i sarafi. Naravno, ne iz male privrede...
 
Ivanz kako si uspeo da ga savijes?Ja imam prvu seriju 756.20 plugova.Orao neku baštu i zapeo za koren drveta,samo mi proslajfovao traktor i ja na kvačilo i plugu ama baš ništa.Kako se to tako lako savija kod vas?

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока




moj je 2008 godina, i mislim da je to problem, te da je jedna toplinska obradba vrata izostavljena, jer morao ga je grijati da ga savije, u tvornici, i poslije zakaliti, pa vjerujem da ga nije zakalio, jer Huđik ga je bez problema ispravio, al prvu brazdu i sada je problem druga brazda, naišao sam na žilu od drveta, kojeg na tom mjestu nema 2 godine, promjera možda 5cm, malo je samo cuknio traktor, i vrat savijen, boja popucala na mjestu savijanja, i poslije traktor dobio kosu vuču.......o navarivanju sa i ja razmišljao, al neznam kako se savila u desno, i malo prema nazad, od oka se lijepo vidi kako je savijeno......muka mi je više, a Huđikovim raonicima nije bilo ništa, baš ništa, a vrat savijen......novi vrat ima u Požarevcu, nigdje bliže nema, za 65€, a sada gledam da uzmem nekakav loš plug 756 i ako su ispravni vratovi, da ih skinem i montiram kod sebe, to mi je sada jedino pametno rješenje, drugo ništa neznam, a plug lijepo ore, nemogu reći, raonici su stvarno odlični, da Huđik pravi vrat pluga, mislim da bi bili odlične kvalitete, al on isto kupuje u tvornici.....drugih rješenja nemam više, a najblje bi bilo da ga mogu prodati i kupiti V&N 950, ili nešto slično, onda više nebi bilo problema, na njima puca vijak, tj. odrezuje se vijak ako naide na tvrdo ili nekakvu prepreku i vrat kao i cijeli plug ostaje sačuvan
 
Ako nema u Strizivojni kod Zdravka, poderan 756, nema nigdje ;)

Stvarno mi je zao da ovako prolazis s tim plugom. Ako je 2008.g. jesi li siguran da je to original IMT da nije kopija sto se pravila kojekuda? Navodno su se u tri radnje diljem HR proizvodili razni djelovi pa su se na nepoznatoj lokaciji plugovi sastavljali i farbali te su ih svi dileri prikljucaka u HR prodavali pod IMT. Te kopije slicnosti imaju s IMT-om samo po izgledu i to iz daleka a ostalo ne zelim ni komentirati.


Ovo su plugovi koji nisu ni vidjeli IMT tvornice. Mekani kao zvaka, daske u pola tanje nego na originalima, varovi katastrofa, kvaliteta materijala opcenito sugava kao i kompletan proizvod:

sfxwd4.jpg
 
Kuhn, multimaster 122. Kupljeni kod Mikrona iz Siriga. Raonici su iz uvoza, imaju neki žig proizvodjaca, ali nisam slikao. U masfergagro su tražili preko 2500rsd za komad.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Mi smo na istom plugu od 2011 promenili 2 garniture tih raonika. Koliko vi orete godisnje?
 
3-4 godine unazad oremo oko 170kj. Što za pšenicu, što zimsko.
A pre toga je bilo malo manje.

Do sad su bili original Huardovi, a ovi ne znam čiji su.

Koliko vi orete ?

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Kuhn, multimaster 122. Kupljeni kod Mikrona iz Siriga. Raonici su iz uvoza, imaju neki žig proizvodjaca, ali nisam slikao. U masfergagro su tražili preko 2500rsd za komad.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Ako moze slika gde su zavrnuti nosaci predpluznjaka. Kod nas su dosta blizu glavi. Pa bi ih hteo pomeriti skroz napred. Pa hocu da vidim jel neko tera tako.
 
Nazad
Vrh