Plug - osnovna tema

Grunt,pomeraju se prema oranom,ako hoces da povecas zahvat.
 
Nemojte varati ljude, kako se može prema oranome povećavati zahvat? Valjda se prema cjelome povećava.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Ako sam dobro razumeo,covek pita kako se podesava zahvat svake brazde,kako se pomera zahvat npr. sa 12 na 14 coli.Koliko znam,pomera se kako sam vec napisao.
 
Ako plug nije varijabilni , bilo hidraulično , bilo ručno , nemože se povećavati zahvat , tj colaža. Ovaj tvoj plug grunt sa slika nije varijabilni i nemože mu se povećavati zahvat.
 
Lako, izvadis ovaj sraf, oznacen crvenom , zaokrenes brazdu na koji zahvat hoces da se poklopi druga rupa i vratis sraf. Sada je na 35.


 
Ove desno su za manji zahvat i uvidio sam svoju grešku da je branković bio u pravu što se tiče zakretanja glave. Ispričavam se. :)

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Ok hvala ove dve rupe desno su veci ili jos manji zahvat?

Ne, ima po jedna rupa levo i desno od ovog oznacenog srafa, za 30 i 40 cm. Uvelicaj sliku, u jednoj je blato pa se ne vidi. A ta krajnja rupa desno je za nosac tocka, ne treba to da te buni, sada je tocak na 3.brazdi a nekada ga stavljam i na drugu brazdu.
 
Dali neko ima iskustva sa okretacem koji ima samo jedno crijevo i opruge, kako ponasa u strani i kad se nalijepi zemlje. Dali se moze desit da se ne moze okrenit
 
Dali neko ima iskustva sa okretacem koji ima samo jedno crijevo i opruge, kako ponasa u strani i kad se nalijepi zemlje. Dali se moze desit da se ne moze okrenit

Desava se da nece da ga okrene prvih par puta dok je ulje hladno. I ako se bas bas mnogo zemlje zalepi na daske(ako ti zagusi plug) onda ne mogu opruge da ga navuku.
 
Znaci kod okretanja rucicu drzis u spustenom polzaju i kad se cilindar uvuce onda ga punis uljem. Radio sam sa dvosmijernim istvarno je milina, al sa jednosmijernim nisam
 
Flugovi frost moser

Pitanje za znalce,
Gledao sam neki dan plugove Frost (MOser), tri brazde štelajući 30-35-40 cm s jednim točkom, solidno stanje
pa me zanima imali netko kakova iskustva s ovim plugovima - kako idu? nebih hteo da mi deutz izgubi dušu, piato malo okolo komšije ali nitko nije imao takav plug
Čija je to uopšte firma, probo izguglati ali skoro ništa osim oglasa
Ako netko zna išta bio bih mu zahvalan
poz
 
Znaci kod okretanja rucicu drzis u spustenom polzaju i kad se cilindar uvuce onda ga punis uljem. Radio sam sa dvosmijernim istvarno je milina, al sa jednosmijernim nisam

Upravo tako.

Nikad mi se nije desilo da nece da okrene plug sa oprugama nikad!Cak sam orao sa jednim prevrtacem njiva pored njive mislim da ga cak brze okrenem nego on.

Meni se desilo svega 3 puta,2 puta na prvom okretanju kada je bilo hladno i jednom kad sam zagusio plug. Verovato da zavisi i do istegnutosti opruga na cilindru.
 
Da li da dam moj 756.20 za ovaj kverneland?Glavu za glavu?Koliko se kverneland teže vuče od 756?Zahvat je 2*35 visina 70.
6a7f0beb6fd7fcabfad2ac8e5cbbbe9b.jpg
873468e45d9bbfe3d6bc58ce6aefbc03.jpg
ee46d44e75374ae7689931d18a2ce4e1.jpg


Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh