Plug - osnovna tema

Tako je. I kod mene tako stoje. Ali bi ih pomerio jos napred.
A sad znam da nisam sam na oranju. Ima nas vise znaci.
 
Ako nema u Strizivojni kod Zdravka, poderan 756, nema nigdje ;)

Stvarno mi je zao da ovako prolazis s tim plugom. Ako je 2008.g. jesi li siguran da je to original IMT da nije kopija sto se pravila kojekuda? Navodno su se u tri radnje diljem HR proizvodili razni djelovi pa su se na nepoznatoj lokaciji plugovi sastavljali i farbali te su ih svi dileri prikljucaka u HR prodavali pod IMT. Te kopije slicnosti imaju s IMT-om samo po izgledu i to iz daleka a ostalo ne zelim ni komentirati.


Ovo su plugovi koji nisu ni vidjeli IMT tvornice. Mekani kao zvaka, daske u pola tanje nego na originalima, varovi katastrofa, kvaliteta materijala opcenito sugava kao i kompletan proizvod:

sfxwd4.jpg

Losa kvaliteta plugova , u HR ti je skuplje da kupis zeljezo za sjetvospremac ili slicno nego sto ces ga uvesti iz Srbije gotovog, tako da ovo da se pravilo i sklapalo na nepoznatoj lokaciji:) Ja znam takodje da sklapaju na jednoj lokaciji tu blizu mene dovoze iz Srbije i Makedonije razne polj. strojeve i sklapaju , jednostavno tako je transport najjeftiniji jer najvise stane u sleper , cak neke radne dijelove (moticice, tanjure itd.) uvoze sa zapada a ostalo dolazi sa istoka.

Ove godine vidio 3 imt pluga i svaki pomotan , a originali .
 
Sad mozda i je al ja 100% znam da su u jednom selu nedaleko Pozege stancani djelovi za bas ove plugove sa slike, imao sam priliku vidjeti u jednoj radnji (za koju se nikad ne bih nadao da proizvodi nesto u velikoj seriji) bunt natpisnih plocica koje su se nitale na ove plugove. Ni nalik originalu, jer je sve bilo iz sitotiska, nista stancano. Oznaka na plugu nije 756.20 jer NIJE original plug. Osovine crtala NISU ni IMT ni FOP proizvodnje kao ni osovina pluga. Stajao sam bas kraj ovog pluga sa slike vise puta i pregledao sam ih sve u tom redu DETALJNO... Ovo IMT-a ni FOP-a vidjelo nije garantiram cime hoces.

Je li povoljnije ili nije u to ne ulazim ali da su pravljeni u HR to je 100%


Sto se motanja pluga tice, ja sam za 755.20 NK vezao sajlu i cupao sljive i to ne jednom, nego bar 3-4 puta i to stare debele sljive (nije nam se dalo otkopcavati plug) One sljive koje 539 nije mogao iscupati su rusene u panju i tim istim plugom sam orao oko panja i lomio zile a tanje panjeve sam kompletne izoravao. Plug je danas u susjednom selu udaljenom toliko da se table s imenima sela mal te ne dodiruju, prodao sam ga kolegi, "na poznato" i dao mu garanciju na plug. Ore dan danas s njime i plug je ravan kao nategnuta spaga.


Vidio sam toliko kopiranih IMT plugova da su mi se 757 plugovi zgadili za zivota. Kod kolege dvobraznjak neke ciglasto-crvene boje otkopcan na ravan beton, zadnji raonik kompletan lezi na zemlji a prednji samo spicem dodiruje beton dok peta raonika u zraku toliko da sam mogao vrh cipele provuci ispod. Taj plug je kod kolege vukao traktor 70ks bez prednjeg pogona. Njegov trobrazni je bio slican ali je svaka glava vodila svoju politiku, sve mi se cini da je trobraznjak bio originalan mada ne vjerujem kad se tako motao. Originalan plug ne znam sta trebas raditi da ga pomotas, jedino da na 757-30 skopcas 180ks traktor i deres po smrznutome al 100ks traktor ga ne bi trebao pokidati i iskidati samo tako. Pogotovo na ovoj nasoj zemlji.

U istom selu gdje su bila ova dva 757 pluga, jedan je za 560 kupio jedan od ovih nesretnih plugova sa slike 756. Mislio je da je napravio dobar potez sto je kupio nov plug i da ce biti miran dok je ziv... Iz auta u pokretu se vidi da su mu noge na plugu pomotane. Katastrofa. Sto je naj smjesnije u cjeloj prici, tad nekako sam i ja kupio moj FOP s vogel glavama nov i kostao je nesto sitno skuplje od ovog mekanog 756 samo sto moj nije imao nikakve deflektore i nije imao prednje crtalo...
 
gledam te sa slike, moj ima 2 rupe za toplink, i nema plasetične deflektore, te ravno crtalo......jel netko zna, pod kojim je kutem savijen vrat????

i kako sam pisao, vrat se pomotao bočno, a nešto malo prema nazad, vrlo malo, a bočno toliko da je dobio kosu vuču....

sutra ću ispraviti vrat, imam još malo za odraditi, i poslije neznam što napraviti, 2 nova vrata su 130€, to mi je puno novca, pogotovo što se radi o takvom plugu, sada sam stavio i nove raonike, sve drugo na njemu nije loše, čak sam ga uspio i dosta dobro namjestiti, traktor ga jako lijepo vuče, zadovoljan sam, samo da se to nekrivi......opcija na koju sam još pomislio, da kupim stari plug, i provjerim, ako su vratovi dobri da uzmem s njega i stavim kod sebe, al opet i to nije malo trošak, od barem 200€......
 
Ja sam imao ovaj sa Bobine slike,možda se Bobo i sjeća kad sam postavljao na forum i pitao šta nije uredu.Za 10 ha oranja,nigdje zapeto za kamen ili žilu sav se usukao da sam na ploči nije mogao stajati.Riješio ga se i kupio vogela.
 
Kakav 756... taj se mota samo zvoni....dva sam polomio sa 567 dok nisam uzeo ovaj 757
ac489ee7390a97baa71bcb5921ef314e.jpg
179d76ea7ce49f9268f09d5c8625c569.jpg
vuce ga od 558...560...567.... ja imam trobrazni a ovaj vuce ko stigne....cak i ovi sa novim 820

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Kolega Srdjane kako mi se cini da je ovo na slici prva verzija IMT pluga s cetvrtastom gredom. Prethodnik ovog pluga je poznati "cjevas" i kako mi se cini da imate jos stariju verziju kverneland glava od kojih je kopirana glava za IMT plug. Ove daske su povijenije u originalu nego daske na obicnim 757 plugovima. To nisam ni znao dok nisam dosao kod kolege Kice i dao mu dasku za 757 sto sam imao u rezervi i kaze da ne pase na njegov 758. Odemo u bascu gdje je plug cjevas njegovog brata kad PASE... Osovina pluga je kao na "cjevasu", ploca sa segmentima za podesavanje osovine je kao na "cjevasu" s lijeve strane i rucka starog tipa (prije kocke je bila obujmica kao na leopardima) se nazire bijele boje sto je bio detalj za te prve plugove s kverneland glavama. Daske farbane u bijelu boju i MISLIM rucka za podesavanje.

Imao sam negdje sliku takvog trobraznjaka i daske bijele a crvena nije ona svijetla nego neka ciglasto crvena. Ako su moje sumnje istinite imate bolji plug od bilo kojeg 757 ;)
 
Kolega Srdjane kako mi se cini da je ovo na slici prva verzija IMT pluga s cetvrtastom gredom. Prethodnik ovog pluga je poznati "cjevas" i kako mi se cini da imate jos stariju verziju kverneland glava od kojih je kopirana glava za IMT plug. Ove daske su povijenije u originalu nego daske na obicnim 757 plugovima. To nisam ni znao dok nisam dosao kod kolege Kice i dao mu dasku za 757 sto sam imao u rezervi i kaze da ne pase na njegov 758. Odemo u bascu gdje je plug cjevas njegovog brata kad PASE... Osovina pluga je kao na "cjevasu", ploca sa segmentima za podesavanje osovine je kao na "cjevasu" i rucka starog tipa (prije kocke je bila obujmica kao na leopardima) se nazire bijele boje sto je bio detalj za te prve plugove s kverneland glavama. Daske farbane u bijelu boju i MISLIM rucka za podesavanje.

Imao sam negdje sliku takvog trobraznjaka i daske bijele a crvena nije ona svijetla nego neka ciglasto crvena. Ako su moje sumnje istinite imate bolji plug od bilo kojeg 757 ;)

Kolega Srdjane kako mi se cini da je ovo na slici prva verzija IMT pluga s cetvrtastom gredom. Prethodnik ovog pluga je poznati "cjevas" i kako mi se cini da imate jos stariju verziju kverneland glava od kojih je kopirana glava za IMT plug. Ove daske su povijenije u originalu nego daske na obicnim 757 plugovima. To nisam ni znao dok nisam dosao kod kolege Kice i dao mu dasku za 757 sto sam imao u rezervi i kaze da ne pase na njegov 758. Odemo u bascu gdje je plug cjevas njegovog brata kad PASE... Osovina pluga je kao na "cjevasu", ploca sa segmentima za podesavanje osovine je kao na "cjevasu" s lijeve strane i rucka starog tipa (prije kocke je bila obujmica kao na leopardima) se nazire bijele boje sto je bio detalj za te prve plugove s kverneland glavama. Daske farbane u bijelu boju i MISLIM rucka za podesavanje.

Imao sam negdje sliku takvog trobraznjaka i daske bijele a crvena nije ona svijetla nego neka ciglasto crvena. Ako su moje sumnje istinite imate bolji plug od bilo kojeg 757 ;)
Ovaj plug je kupljen nov 84godine zajedno sa imt567.... ram nikad nije diran... sad ga slabo koristim jer sam kupio ovaj za 5106
10de860120990e22959a6a3c90c49d51.jpg
dok ne stigne obrtac iz uvoza

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Tako je. I kod mene tako stoje. Ali bi ih pomerio jos napred.
A sad znam da nisam sam na oranju. Ima nas vise znaci.
Ovako postavljeni, rade odlično. Šta misliš da bi dobio pomeranjem napred ?
Nemamo još mnogo, tri parcele od 22, 7 i 3 kj. Prve dve su 700m dugačke

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Kolega Srdjane kako mi se cini da je ovo na slici prva verzija IMT pluga s cetvrtastom gredom. Prethodnik ovog pluga je poznati "cjevas" i kako mi se cini da imate jos stariju verziju kverneland glava od kojih je kopirana glava za IMT plug. Ove daske su povijenije u originalu nego daske na obicnim 757 plugovima. To nisam ni znao dok nisam dosao kod kolege Kice i dao mu dasku za 757 sto sam imao u rezervi i kaze da ne pase na njegov 758. Odemo u bascu gdje je plug cjevas njegovog brata kad PASE... Osovina pluga je kao na "cjevasu", ploca sa segmentima za podesavanje osovine je kao na "cjevasu" s lijeve strane i rucka starog tipa (prije kocke je bila obujmica kao na leopardima) se nazire bijele boje sto je bio detalj za te prve plugove s kverneland glavama. Daske farbane u bijelu boju i MISLIM rucka za podesavanje.

Imao sam negdje sliku takvog trobraznjaka i daske bijele a crvena nije ona svijetla nego neka ciglasto crvena. Ako su moje sumnje istinite imate bolji plug od bilo kojeg 757 ;)
Svaka cast na znanju....iskreno ne znam ni ja....uvek sam mislio da mi je pretezak za 567 pa je stajao po strani kod brata i uzmem da ga probam jer sam poceo kidati 756ice sa visokim klirensom i od tad samo njega kacim.... kod ovog pluga nema oranja od 20 do 25.... ili ore ili ga ne kaci☺☺☺☺☺

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Zanimljivo... '84 godiste pa osovina starog tipa i rucka s lijeve strane... Sjecas li se jesu li daske bile bijele sa zadnje strane?

Jedva nadjoh sliku pluga s bijelom daskom i to bas na ovom forumu objavljena prije ohoho godina

DSC00050.jpg
 
Zanimljivo... '84 godiste pa osovina starog tipa i rucka s lijeve strane... Sjecas li se jesu li daske bile bijele sa zadnje strane?

Jedva nadjoh sliku pluga s bijelom daskom i to bas na ovom forumu objavljena prije ohoho godina

DSC00050.jpg
E sad sam se cuo sa bratom.....U pravu si Imt 567 je kupljen 84 a plug nije....on je kupio plug ranije ...jer je pokojni cale imao 558aka i vukao je ovaj plug sa njim ranije ....znaci i pre 80.... Izvinjavam se

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
Sad prica vec ima smisla... Nisi morao da zoves covjeka u ovo doba ;)
Pa necu da govorim nesto pausalno ako se razumes...bas me zanimalo.... a sto se tice boje daske ...ne znam stvarno.... znam da je oran i dobar plug...i svi koji su bili skepticni ...kad su ga uzeli nisu verovali da je ovako oran ..naravno novi raonici ....pa i pretpluznjaci znace dosta ....ali i sam plug nesto ima

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 
gledam te sa slike, moj ima 2 rupe za toplink, i nema plasetične deflektore, te ravno crtalo......jel netko zna, pod kojim je kutem savijen vrat????

i kako sam pisao, vrat se pomotao bočno, a nešto malo prema nazad, vrlo malo, a bočno toliko da je dobio kosu vuču....

sutra ću ispraviti vrat, imam još malo za odraditi, i poslije neznam što napraviti, 2 nova vrata su 130€, to mi je puno novca, pogotovo što se radi o takvom plugu, sada sam stavio i nove raonike, sve drugo na njemu nije loše, čak sam ga uspio i dosta dobro namjestiti, traktor ga jako lijepo vuče, zadovoljan sam, samo da se to nekrivi......opcija na koju sam još pomislio, da kupim stari plug, i provjerim, ako su vratovi dobri da uzmem s njega i stavim kod sebe, al opet i to nije malo trošak, od barem 200€......

Za 200 evra nadjes leoparda...za 40-50 evra nabacis nove raonike i plazove(ako trebaju a po tu cenu trebaju) i samo gas.
Varijanta 2 je da u Rumi na vasaru posetis butik sagni se ,ima tu da se nadju polovni vratovi pa ako koji odgovara pada trgovina.
 
Ovako postavljeni, rade odlično. Šta misliš da bi dobio pomeranjem napred ?
Nemamo još mnogo, tri parcele od 22, 7 i 3 kj. Prve dve su 700m dugačke

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Pa vise prostora izmedju predpluznjaka i glave. Uspeo sam ga tu par puta zastopati. ziv se namucim dok odglavim.
 
Da se nadovezem na pricu o podesavanju predpluznjaka.
Ovako kako na slici od Murtina stoje bi trebalo da je pravilno po knjizi.
Meni su isto tako bili podeseni i bilo je da ponekad zagusi,sad sam ih pomerio napred i bolje je zaoravanje i nema gusenja :)

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
To sam inace procitao u nekom upustvu za lemken,i stvarno funkcionise.
I ima nas jos koji oremo :D

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh