Plug - osnovna tema

file0208.jpg


file0209.jpg


file0210.jpg


file0211.jpg


Desila se ponova, stigao švaba.
Planiram prvenstveno da ga vucem sa Imt 539.
Inače proban je, ali to nisam stigao da slikam. Od ulaganja imam samo klepanje raonika.
 
Plug je uvežen iz Austrije, kupljen je još u novembru i placen 450 e u austriji, a transport me nije koštao. Mehanička ručica se lagano okreće i iz kabine i nema potrebe za silaženjem iz traktora.
 
Znam za ovaj Lemken clana Mindjusar, ali je po meni mnogo para. A za ovaj Kverneland sam licno malo skeptican, nesto mi malo ne stima na njemu, a ni sam ne znam zasto.
Heto bi da plug ima i pretpluznake , tocak obavezno. Polako naci ce se vec neki, pa makar i trobrazni da skinem jednu glavu. Nekako mi je bolji izbor kod trobraznih plugova.
 
Pisao sam BAREM 20 puta zasto sluzi rucica na plugu i kako se plug podesava al to je ocito bilo dzabe...

Citajte ljudi forum, koristite pretrazivanje.. .Dukej i ja se ubijamo svaku jesen objasnjavajuci stelanje plugova al mislim da to nema neke velike vajde cim se ovakva pitanja postavljaju...
 
Купио сам тробразни плуг са једним цревом за хидраулику, кажите ми када окрећете плуг за леву или десну страну да ли ручицу на разводнику стиснете да уље иде из клипа у мењач па када он крене потискујете плуг или супротно. Пробао сам и да уље потискује клип-кипа и у супротном смеру али се ништа не догађа.
 
Najprije se mora osloboditi "povrat" ulja, dakle kao kad spustas kipu na prikolici. Plug se svojom tezinom mora poceti okretati i tako istiskivati ulje iz cilindra. Kad plug dodje "na vagu" rucicu pomices u suprotnom smjeru dok se plug djelovanjem pritiska ulja ne okrene do kraja.

Prije kupovine bilo kojeg stroja se isti mora i isprobati. Lako moze biti da je nesto na plugu zastekalo...
 
Хвала Bobo, плуг се на проби окретао лепо, али код мене нешто зеза, покушаћу да заменим спојке нешто ми се оне не слажу како треба.

- - - - - - - - - -

Е ово се попречило у холендеру на клипу плуга , није био довољан проток уља зато није могао да се окрене плуг, сад све ради како треба.
dscn2486.jpg

Ево слика плуга ,пробали смо га предвече поорано 0,5ха код комшије услужно.
dscn2492.jpg

dscn2494.jpg
 
Pošto sam u fazi prepravke nekih plugova molio bih za vaše mišljenje.
Planiram da od malog četverobraznog pluga napravim voćarski plug. Znači da se može pomjeriti u lijevu stranu što više.
Vučem ga sa IMT 539 i interesuje me koliko ga smijem maksimalno iznijeti mimo točka a da ne utiče mnogo na kosu vuču traktora.
Da napomenem da kad se prikači ovako normalno taj plug radi odlično traktor ga vuče bez problema.
 
Znam za ovaj Lemken clana Mindjusar, ali je po meni mnogo para. A za ovaj Kverneland sam licno malo skeptican, nesto mi malo ne stima na njemu, a ni sam ne znam zasto.
Heto bi da plug ima i pretpluznake , tocak obavezno. Polako naci ce se vec neki, pa makar i trobrazni da skinem jednu glavu. Nekako mi je bolji izbor kod trobraznih plugova.

Zašto ne pogledaš i Regent plugove? Odnos cena-kvalitet sigurno dobra.
Oni su ti jedni od retkih, ako ne i jedini koji koriste 10mm debljinu grede.
 
Nazad
Vrh