Plug - osnovna tema

MA dzabe da ga napravim sa 3 brazde gad hoce da zagusi... Potrazicu ja onaj visoki Lemind... Rakovica ga vuce ali kad je klizavo onda mora blokada....
 
q3o2.jpg

squm.jpg
 
Da li je neko od članova imao iskustva sa dvobraznim plugom obrtačem, Regent jupiter?
I kakva su vam iskustva sa mehaničkim obrtačima?
Na šta treba obratiti pažnju i našta treba da se obrati pažnja prilikom gledanja?
Hvala
 
Ja imam trobrazni Regent saturn mehanicki je obrtac.Moj je niski sad pokusavam da ga napravim na visoki klirens.Inace zaorava i okrece super.Gledaj da nije puko i da nijekrivljen i varen.
 
@Pajoni ja imam mehanicki dvobrazdni obratac okrece se pomocu petokrake, neka domaca marka valjda, jer nepise na njemu.. pa gledaj da nije krivljen,varen,da nije povucen, i da dobro okrece.. u dobrom je stanju, bice uskoro na prodaju, nije radio vec par godina jer oremo sa ravnjacima.. Usput ako neko zna koja je marka ovog pluga neka napise, hvala :)
slika0711.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Veoma su retki!!!!!!!! Ali negubim nadu... :osmeh:


Ne treba ti visoki , samo produži plug . To se kod leskovačkog lako odradi . Moj brat je to uradio i sad nema problema sa zagušenjem , dok se ranije patio sa njim . Inače plug je puno jači od IMT-a , kod nas je izrazito teška zemlja .
 
Ja neznam stvarno kako su se pre pravili ti plugovi!!!!!!!!!!! Visoki malo vise od kolena i razmak od brazde do brazde sto manji!!!!!!!!!! Sta se tad zaoravalo sa njima pojma nemam!!!!
Sad kad pogledam ove nove plugove sasvim drugo razmisljanje STO vise mogu da budu dugacki i viskoki a ne kontra ko nekad!!!!!!!!!!!!!
 
Ja neznam stvarno kako su se pre pravili ti plugovi!!!!!!!!!!! Visoki malo vise od kolena i razmak od brazde do brazde sto manji!!!!!!!!!! Sta se tad zaoravalo sa njima pojma nemam!!!!
Sad kad pogledam ove nove plugove sasvim drugo razmisljanje STO vise mogu da budu dugacki i viskoki a ne kontra ko nekad!!!!!!!!!!!!!

Nekad se nije zaoravala stabljika kukuruza , niti slama . Sve se nosilo kući za stoku ili ajde da kažemo veliki deo . Ti plugovi su pravljeni po uzoru na 50-60godine , a kod nas znamo koliko su bili vični menjanju nečega "dobrog" .
 



Evo su moji leskovacki plugovi sa novim daskama,ostalo je jos malo sitnica da se zavrsi to kad prodje ova kisa.
 
domacu pamet i znanje kverneland,vogel,lemken itd paktikuju vec 30 god druze
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh