Plug - osnovna tema

Sta je bre ovo?Predpostavljam da je neka zamena za plug?
 
Ljute guje iz komsiluka koje su odradile svoj vek kod gazda:
imag0452.jpg

imag0455.jpg

imag0456.jpg

imag0458.jpg

imag0459.jpg
 
Jos je zovu i ROTASPE, radi na principu riljanja zemljista asovom, dosta je popularna po Italiji, za rad u vocnjacima i vinogradima.
 
Agroltz: Jel se to meni cini ili ti ores samo desnim glavama na plugu? desne su na svakoj slici u zemlji a lijeve hrdjave... Vide se na jednoj slici da nije ni farba skinuta s lijevih plazova...
ovo gdje nije farba bila skinuta tad sam ga tek kupio a orem i lijevim zavisi od terena al vise sam oro desnim zato su mi losi lemesi pa sad stalno orem sa lijevim glavama zbog lemesa
 
Ne razumijem zasto ne ores jednako i lijevom i desnom stranom... Dzabe si kupovao plug okretac ako nekad ores samo lijevom a nekad samo desnom stranom. Nema ti posao smisla...
 
aaa nisu kod nas parcele ravne i po 100 hektara . kad orem seb vece povrsine onda okrecem al kad radim drugim pretezno orem manje povrsine - 1-2 duluma i to u strani gdje orem samo nizbrdo .
nisam dzaba uzeo on je spas za oranje u strani izbjegnes vece nagibe traktora okrecem kako mi odgovara
 
Ne znam da li je neko pitao ali da li moze na IMT plugove da se namontira eventualno kvalitetnija pluzna glava? Mozda zvuci glupo ali morao sam da pitam.
 
Pa eto mozda kvarnerland ili vogel ako bolje rade posao od imt-a. Ja samo pitam jer definitivno postoje kvalitetnije glave koje mnogo lepse zaoravaju ostatke od imt-a. Daleko od toga da imt ne valja nego cisto ako moze da se poboljsa kvalite zato to ne uraditi :)
 
Kada kazes kvalitet onda misli na kvalitet materijala i izrade. Spram tipa zemljista se uzima plug sa odredjenim pluznim glavama. Ja jos nisam sreo plug koji dobro zaorava ostatke bez pomagala tipa predpluznjaci ili deflektori.. Koji plug ti imas?
 
Nazad
Vrh