Plug - osnovna tema

Crtalo olaksava oranje, i bolje je da imas oba.
Ako zaoravas masu, potrebno je tj bolje je nazubljeno crtalo da bi crtalo seklo tu masu. U suprotnom, hoce da "gusi" u oranju, i naravno sto veci klirens pluga, mada to sada ne mozes da izaberes.
 
Ako mislis sa njim da ores 50cm tu si se zafrko opasno... Pa on je toliko visko skoro... :osmeh:

- - - - - - - - - -

Otprilike ovoliko,pod uslovom da nema mnogo zetvenih ostataka dat zaglavljuje opasno...

img2384.jpg
 
Nemam bolje slike... Ovde je tek spusten plug i samo sto sam krenuo inace ide jos dublje...

img2381.jpg
 
Ove godine sam orao sa njim.... Imam 2 Leminda... Jedan vuce Bearus a drugi Rakovica....
 
Ma Belarus ga vuce kako zamisli... :osmeh: Ovde je bio vocnjak pa sam orao pazljivo i polako (zbog korenja) ali na njivi ide dobro,posebno pored reke gde je pesak,ponekad pomislim da mi se otkacio plug kako lako i duboko ide... :haha:
 
E sad 3x35 ne bi kacio... Nije ovaj plug nista manji od 757 a taj plug pase Belarusu odlicno.... Ako negresim IMT 757 je zahvata 2x35cm a ovaj Lemind sa slike je zahvata 2x32cm... Ponavljam ako negresim.....
Ali zato ORE kako ti je volja!!! Za dubinu i za proklizavanje kao i za uslove oranja netreba brinuti uopste....
 
Znaci ne preko 40 i neki cm....Ma oracu za neki vinograd pa da znam kolika mu je maksimala...nisam verovao caletu kada je pricao da preko 40cm ne prevrce lepo brazdu...A,do grede mislim da je 67cm..:D
 
Ma nece Lemind orati ni 40cm SIGURAN sam.... Mozda i hoce ali ce brazde SVE ostati na ivici... Srecno u pokusaju... :ppozdrav:
 
Lecka je manji od 757 ali kvalitetnije su brazde,bolje cuva vlagu,tezi je za vuci od 757,nzm gde je tu logika,ali tako je...

- - - - - - - - - -

odustajem od pokusaja onda..:(
 
Ako hoces to da izores DUBOKO nadji neki VELIKI jednobrazni plug.... Ima da ores sa njim minimum 40cm.... Ali da je bas za tu svrhu namenjen...

Neverujem da se Lemind vuce teze od 757... Mozda kad su losi raonili ili slicno ali ako je plug dobar sa dobrim raonicima nema problema,ide izuzetno lako.... Bar oba moja pluga...
Rakovica ga vuce bez problema..... Za Belarusa je mali,ali posluzio mi malo... Hteo sam jednog da prodam i da kupim IMT 757 i kad sam video koliko mi nude za Leminda (150e) odustao sam!!!!!

Pa necu da ga dam za 150e pa da kupim 757 za 600-700e pa neznam sta da bude!!!!! Pre cu da pokusam da nadjem onog VELIKOG Leminda (visokog) i njega cu vuci sa Belarusa....
 
Blago tebi za zemlju kada ga rakovica vuce bez problema,kod nas u vecini slucajeva ga vuce 3 spora,u retkim njivama prvom...obicno uzimaju 755 u tim tezim zemljama..Pa ja sam na leminda navario nove raonike 30% veci su od fabricki od gibnja,i jos neke modifikacije sam mu dodao,i za leminda dosta lepo ide,ali sam u jednoj njivi probao 757,na 30-ak cm,bio je bez tocka,a nemam finu hidrauliku,pa sam stelovao dubinu na klipu i mogu ti reci da sam se odusevio kako lepo ide,traktor mnogo manje zapinje,a i mnogo lepo slaze brazdu....
 
Mozda ti se Lemind tako tesko vuce bas zbog tih produzenih raonika!!!! Nevalja mnogo navariti da budu duzi od orginalnih!!!!
 
Ma ne vuce se on tesko..nego po meni u odnosu na 757 izggleda teze..mozda gresim..ma ja mislim da nista mu to ne fali,samo sto na tocku kada stelujem dubinu ,na prvoj rupi je isao 25cm,a sada 30 cm na istoj i cak sta vise,lakse odsica brazdu..a,i moj matori me pohvalio,kaze da ide bolje sa ovim raonicima,nego sa fabrickim koje je bio kupio pre 10god..Dodao sam mu i dva ostra sparinga od gibnja da odsica brazdu posto nemam disk,i sada samo pici..:D
 
Nazad
Vrh