Plug - osnovna tema

Imam skoro isti Regent ( u malo lošijem stanju). Čini mi se da se malo teže vuče ,ali solidno zaorava i postiže dobru dubinu. Meni se ne svidja nizak klirens.
 
Taj plug je kod Đure Despota Despotimpeks,poznam čoveka i mislim da mu sve plugove koje uveze remontuje Huđik
 
Nema cak ni za domace, plugovi, spremaci, tanjirace ... se ne subvencionisu. :sta: Naravno, mislim na subvenciju ministarstva ekonomije, ministarstvo poljoprivrede jos nije donelo uredbu o povracaju za mehanizaciju.
 
Ma cene plugova su takve da cak it pis...va subvencija nista ne znaci. Neznam dokle ce da podizu cene, kao da plugovi sami oru. ::lose:: Najbolje resenje je stari plug pa remont.
 
Da li neko zna kakav je plug Massey Ferguson? U oglasima se prodaje jedan obrtac 3+1. Da li je to mnogo za rusa 130ks?
 
steve73 je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):

slazem se. a resetkaste nije lakse vuci....izprobano 100%, a da rastrese bolje slazem se, ali ne u ovakvim uslovima koje smo jesenas imali, barem ne u nasem kraje gde imamo 1. klasu cernozjema...

pa za backu i pescare mozes i sa drvenim plugom orati 30 cm :D

a kod nas resetkasta jos gore nego puna daska
ko je radio ove zime kod nas sa resetkastim daskama samo je probleme imao
 
Pozdrav prijatelji evo mene i u ovoj temi.Danas sam se ponovio pa eto da vidite i da date koju sugestiju.Slike sve kazu ko poznaje plugove prepoznace o cemu se radi a ko ne poznaje (kao delimicno i ja) neka pita.Neznam plug nema plocicu ali mislim da je OLT ili kazu da je Bosanska Dubica.Evo ko zna neka kaze. :cao:
200tjb8.jpg

evo i sa druge strane (i dubinski tocak by spacek dijana)
b70yyq.jpg

evo i u kompletu sa mojim zdrebcem
10sbszk.jpg

Covek koji je odradio ovaj plug kaze da je plug perverzija i da mora da ore kaldrmu.Inace covek je ostario za nakovnjem i nema boljeg majstora u okolini a mozda i sire.Poznajemo se dugo,komsije smo i ne sumljam da ima da ujeda.Inace sa ovim plugom je orao ferbuson sve do ove godine kad je dosao kod mene u ruke.
 
mityoo je napisao(la):
Hvala mitio,tako sam i mislio jer na crtalu ima utisnuto OLT ali predhodni vlasnik kaze Dubica.Znas kako je to crtalo nije merilo ali verujem ti da je Osjecki i drago mi je,nekako tu tvornicu gotivim.Nisam imao nikad visoki klirens ustvari imao sam leoparda pa mi ovaj deluje nepoznat sta mislis kako ce to da ide-onako uopsteno jer ne sumljam u majstora.Taj plug+moj traktor.....? :sta: :ppozdrav:
 
@ Krajišnik

Čestitam na ponovi. Ovo jeste OLT plug starijeg izdanja, višlji je klirens od redovnog pluga "Slavonac", zahvat mu je (ako nije pomeran) 2x30 cm, jedino što tvoj traktor na polugama ima kačenje II kategorije, a osovina pluga je za I kategoriju, pa ćeš morati napraviti čaure na osovinu pluga jer ga nećeš moći naštelovati zbog lufta u polugama.

Inače mislim da za taj traktor bolje "paše" dvobrazni "leopard", ali ti znaš kakva ti je zemlja koju obrađuješ i kako se plugovi ponašaju, jer tvoj traktor je ipak duplo jači od "Fergusona"

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
Kod nas se T40 igra sa leopardom 2x14" tj 70cm zahvata, tako da nebi smelo da bude problema....
 
levak je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Kod nas se T40 igra sa leopardom 2x14" tj 70cm zahvata, tako da nebi smelo da bude problema....
jeli bi mogao imt 539 da nosi taj leopard jurim da kupim plug
ne bi mogao, je sam probao, nisam uspeo ni da ga zakacim, bolcne su ulazile ali poluge nisu mogle toliko da se rastegnu, lanci nisu dozvoljavali
 
Nazad
Vrh