Plasman i cena maline u 2018 godini

Ne ne. Rekoh samo da ona diktira cenu i da je atak na hladnjačare bespotreban. Mi niti formiramo cenu niti neopravdavamo protest. Kamo sreće da je cena veća jer onda naravno ide u prilog i nama i onima koji je gaje.
Mada mislimo da se ovim privremenim protestima neće ništa dobiti i cena će ostati od 0.70€ /kg. Naravno, to je trenutno nepotvrđena cena u smislu rekla-kazala. Ali je svakako bolje stvar gledati sa minimuma da se nebi posle razočarali kada cena padne.

- - - - - - - - - -

Elem, da vam iznesem informacije otkupa maline.
Zaključno sa 01.06.2018

Malina Vilamet (kvalitet 1) - 110 din/kg
Malina Vilamet (kvalitet 2) - 80 din/kg
Malina Vilamet Organska - 100 din/kg
Malina Miker (kvalitet 1) - 110 din/kg
Malina Miker (kvalitet 2) - 90 din/kg
Malina Miker Organska - 110 din/kg
Malina Heritidž - /
Malina Polana - /
Malina Polka - /
Kupina Loch Ness - /
Kupina Čačanka - /
Kupina Čester - /

* Otkup se vrši u periodu do 01.09.2018
* Cena je sa PDV a razlika se dodatno plaća u zavisnosti od nivelacije cene tokom sezone
* Rok Plaćanja do 31.10.2018


Ovde si optuzio drzavne organe za protivzakonito ponasanje.Ovo je neophodno proslediti Vladi,Predsednistvu i predstavnicima medija....Verujem da ces dati i pismenu izjavu u istom tonu....
 
Pojedinci reketiraju ne samo hladnjace vec uopste razne firme pa cak i ugostiteljske objekte. Naravno koristeci za to drzavne organe ili jednostavno funkciju. Samo sto to mnogi nece da shvate.
 
Danas ažuriran cenovnik, tačnije samo detalji na njemu ...

ES Komerc Prijepolje
Hladnjaca Velika Zupa
04.06.2018


34398066_1887281827982773_5954905622565617664_n.jpg
 
Kakva je to integralna malina da mi je znati, da je ne mešaju sa jecmom ili raste u ječmu.
 
Naprimer Nektar, eto on ovde otkupljuje malinu a ceka cenu da mu neko dojavi. Oni je ne izvoze.

A što pričaš o stvarima koje očigledno slabo poznaješ?
Naravno da izvoze.
Eno im hladnjača u Arilju puna prošlogodišnje maline, ne izvoze je jer su je preskupo platili, ne mogu na njoj da zarade, i stoji im.
Mogu to sebi da dopuste jer imaju snage da finansiraju lager.
Malinu kupljenu na jugu izvoze, i ide to solidno.

Sa cenom na svetskom trzistu nemaju ama bas nikakve veze
Ajd da ti nacrtam.
Nektar je prevelika firma da bi joj srpsko tržište bilo dovoljno, neminovno je da izvoše sve pa i malinu i voćne koncentrare i sokove, sve.
E sad, pošto nisu jedini na svetu, oni se u toj utakmici sudaraju sa konkurencijom koja je, recimo, koncentrat napravila od voća koje je platila x evrocenti po kilogramu, ako Nektar to isto voće plati 2x evrocenti, on neće moći da konkuriše svom suparniku na stranom tržišštu, tako da itekako imaju veze sa cenom na svetskom tržitšu.

Ili, da prevedem, ne razumeš se ti u to, sva je prilika.

i da dopunim
od kad disklejmer dopušta, kretenu, majmune, glupaku, i slične učtivosti?
 
Jesam pomenuo i preneo cenu ovde. Nemam ja šta da prepisujem jer je isti ovaj cenovnik dobila svaka hladnjača, verujem. Praćenje konkurencije je svakodnevno između hladnjača. Uglavnom cena jedne hladnjače vredi isto koliko u drugoj. Znači oscilacije nema velikih. Mislim, ne može jedna hladnjača nuditi veću cenu od drugih. Udruženje hladnjačara niveliše cenu jednako.
Ali opet rekoh. To ne mora da znači i nije održiva ukoliko se dogovor postigne.
Bradonja, mislim na pdv i na poreze.
 
A što pričaš o stvarima koje očigledno slabo poznaješ?
Naravno da izvoze.
Eno im hladnjača u Arilju puna prošlogodišnje maline, ne izvoze je jer su je preskupo platili, ne mogu na njoj da zarade, i stoji im.
Mogu to sebi da dopuste jer imaju snage da finansiraju lager.
Malinu kupljenu na jugu izvoze, i ide to solidno.


Ajd da ti nacrtam.
Nektar je prevelika firma da bi joj srpsko tržište bilo dovoljno, neminovno je da izvoše sve pa i malinu i voćne koncentrare i sokove, sve.
E sad, pošto nisu jedini na svetu, oni se u toj utakmici sudaraju sa konkurencijom koja je, recimo, koncentrat napravila od voća koje je platila x evrocenti po kilogramu, ako Nektar to isto voće plati 2x evrocenti, on neće moći da konkuriše svom suparniku na stranom tržišštu, tako da itekako imaju veze sa cenom na svetskom tržitšu.

Ili, da prevedem, ne razumeš se ti u to, sva je prilika.

i da dopunim
od kad disklejmer dopušta, kretenu, majmune, glupaku, i slične učtivosti?

Evo vam cist primer izdajnika,ovo je zlo koje mrzi sve oko sebe.Ovde je dosao da sa kolegama petokolonasima stvara smutnje.Kao i onaj bandit koji tvrdi da drzava odredjuje cenu.Ustvari hoce da stvori razdor i da poswtavimo nekakav zahtev koji je sulud da imaju cime da nas ismevaju i okrenu javnost protiv nas. OD DRZAVE SAMO TRAZIMO DA STVORI AMBIJENT U KOME JE MOGUCE POSLOVATI.DA SE SVOJIM AUTORITETOM OBRACUNA SA MONOPOLISTIMA I MESETARIMA!
 
Jesam pomenuo i preneo cenu ovde. Nemam ja šta da prepisujem jer je isti ovaj cenovnik dobila svaka hladnjača, verujem. Praćenje konkurencije je svakodnevno između hladnjača. Uglavnom cena jedne hladnjače vredi isto koliko u drugoj. Znači oscilacije nema velikih. Mislim, ne može jedna hladnjača nuditi veću cenu od drugih. Udruženje hladnjačara niveliše cenu jednako.
Ali opet rekoh. To ne mora da znači i nije održiva ukoliko se dogovor postigne.
Bradonja, mislim na pdv i na poreze.

Bila jednom jedna zemlja.....i u zemlji puno,puno velikih hladnjaca i sirotih hladnjacara...:osmeh:
 
Srafovi, papuce, djubrivo...jbt sta mi imamo za premijera

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Jesam prometio i preneo cenu ovde. Uglavnom cena jedne hladnjače vredi isto koliko u drugoj. Znači oscilacije nema velikih. Mislim, ne može jedna hladnjača nuditi veću cenu od drugih. Udruženje hladnjačara niveliše cenu jednako.
Ali opet rekoh. To ne mora da znači i nije održiva ukoliko se dogovor postigne.
Bradonja, mislim na pdv i na poreze.
Jel ovo hladnjacar priznao postojanje kartela i dogovaranje hladnjacara oko cene?:osmeh:
Sta bi sa onim izjavama kako "trziste formira cenu"?
 
Evo vam cist primer izdajnika,ovo je zlo koje mrzi sve oko sebe.Ovde je dosao da sa kolegama petokolonasima stvara smutnje.Kao i onaj bandit koji tvrdi da drzava odredjuje cenu.Ustvari hoce da stvori razdor i da poswtavimo nekakav zahtev koji je sulud da imaju cime da nas ismevaju i okrenu javnost protiv nas. OD DRZAVE SAMO TRAZIMO DA STVORI AMBIJENT U KOME JE MOGUCE POSLOVATI.DA SE SVOJIM AUTORITETOM OBRACUNA SA MONOPOLISTIMA I MESETARIMA!

Ako bi želeo iskreno da odgovorim, sa takvim malim nivoom emancipacije i kulture ne treba ni pregovarati. I na sav glas ismevati. Hvala prijatno.
Suština problema nije ni jedan malinar niti jedna hladnjača.
Suština problema je ta što je država uvezla prošle godine 96.000 tona maline i dan danas ona stoji po hladnjačama i čeka svoj izvoz, a nova već stiže. I time tržište postaje prezasićeno i direktno cema tog proizvoda gubi vrednost. Mislim da je sada mnogo jasnije. Lep pozdrav i hvala na lepim rečima.

- - - - - - - - - -

@Srb1n - Mislim da ti je to Ana Brnabić upravo objasnila.
 
Ako bi želeo iskreno da odgovorim, sa takvim malim nivoom emancipacije i kulture ne treba ni pregovarati. I na sav glas ismevati. Hvala prijatno.
Suština problema nije ni jedan malinar niti jedna hladnjača.
Suština problema je ta što je država uvezla prošle godine 96.000 tona maline i dan danas ona stoji po hladnjačama i čeka svoj izvoz, a nova već stiže. I time tržište postaje prezasićeno i direktno cema tog proizvoda gubi vrednost. Mislim da je sada mnogo jasnije. Lep pozdrav i hvala na lepim rečima.

- - - - - - - - - -

@Srb1n - Mislim da ti je to Ana Brnabić upravo objasnila.

:haha::haha::haha:


Dajes konfuzne izjave,na jacim si drogama,aaa???
 
Evo vam cist primer izdajnika,ovo je zlo koje mrzi sve oko sebe.Ovde je dosao da sa kolegama petokolonasima stvara smutnje.

:)))
Kakve bre smutnje?
Koga može da smuti to što sam sam rekao da Nektar izvozi malinu, i da jeste zainteresovan za cenu na stranom tržišzu?
Šta je tu zbunjujće leba ti?
Stvarno mi je smešna tvrdnja o smutnjama.

Suština problema je ta što je država uvezla prošle godine 96.000 tona maline
Država uvezla.
I ti pričaš o nekim nivioma.

Evo ti savet, pre nego što upotrebiš neki izraz, nauči njegovo značenje.
 
@Srb1n - Mislim da ti je to Ana Brnabić upravo objasnila.

Ne zna ona gde je suplja isto kao i ti.
Mlati o "svetskoj ceni maline" i kako "postoji trziste i cena na tom trzistu" pa sto ne kaze koja je cena?
Evo sta je ministar pricao prosle godine..
"Poljska je nanajveći konkurent na tržištu i nepoznanica je kakav je ove godine tamo rod. Kontradiktorni podaci stižu i najbolje je da proizvođači i otkupljivači odu tamo i vide kakva je situacija",
kaže Nedimović i dodaje da ne postoji berza kako bi mogla da se utvrdi cena maline.

Sad nece da pregovara dok se ne odblokira magistrala a sa taksistima na Slaviji moglo da se pregovara..
 
E pa kad u petak zakuca cela Srbija pitacu ih sta ce i kako ce, da li je cena goriva najmanja u evropi i koja je trzisna cena maline.....usta raspala

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Nazad
Vrh