Plasman i cena maline u 2018 godini

Onda da blokiramo puteve i trazimo od drzave 200 din jel to predlog?
Da se ja pitam trazio bi i vise,a i blokirao bi odmah sve magistralne puteve, kao i hladnjace, pogotovo ove u vlasnistvu ljudi bliski vlascu + vladu i beogradsku gospodu. Pa ne treba valjda dozvoliti da jedan Vucicevic prosle godine na cenu od 130? il kolko vec dinara zaradi skoro miliion i po evra, ove godine verovatno i vise sa ovom sramnom cenom od 100 dinara, a da posten seljak krci svoje malinjake i razmislja sta da mu deca jedu sutra.
 
Ne znam ko je ovaj @Brus..? Taman da je i @pp ?.. .Al pod drugim nickom... Ovo sto izjavljuje ..Ja mu istinski VERUJEM...ako mozda i nije istina.... trebalo bi uzeti u razmatranje i analiziranje...al to izgleda niko nece ... sto iz straha ..sto iz nekih drugih ..razloga.,... Ne ZELIM biti NATO VAZAL al ni natov rob ...stoga totalni BOJKOT je jedino resenje ..Kad osete INO gospoda da nece umati dovoljno ..za preradu do sledece sezone ...odmah ce reagovati...ovako samo nas prate (OVAJ CIRKUS ) u celoj Srbiji i vide da se bere i puni i po stotkom....zadovoljno trljaju rukke.. ..Mi naivni ..oni ostvarise svoj cilj...(samo da predpostavim uz pomoc vazala sto imenovanih sto ..naivno ,nesvesno postadose..)

Kad kad nije pametno reci istinu....
 
Sta mu verujes Pole, da je Amerikanac naredio Nemcu i Rusu, da malinu Srbinu plati 100 din i da je to uslov za ulazak Srbije u NATO. pa Milosevic ih je molio 98 pa su nas odbili..Sto se svi pravimo ludi, verovatno je Amer naredio i da cena prirodnog meda od suncokreta i repice bude 1, 8 e. EJ , kg. meda 200 din. u otkupu, to je pet puta sramotnije nego i cena maline, Ali avaj, spoljni neprijatelji nam nedaju mira. Vrh drzave je problem,njihovi namestenici . Znaci mi SMO PROBLEM SAMI SEBI. pa sl. put na izborima pamet u glavu, jer bice nama noga u guzicu..Jedan novinar i poltron je dozvolio sebi, pored ostalih, da osiromasi narod..
 
Izvinjavam se svim clanovima foruma kao i ostalim pratiocima i vrednim radnicima u R.Srbiji a u ime svih postenih i vrednih proizvodjaca obojenog voca iz Brusa zbog botovskog pisanja clana koji je sebi dao ime Brus i za lokaciju naveo Brus ,jednu od najsiromasnijih OP.u Srbiji.
Na cemu si?
Mora da ti obecali kuvanu kobasicu i zajecarca u restoranu B.Perisic?
Brus nije iz Brusa i on negovori istinu!
Na podrucju O.Brus ima 20 hladnjaca 10 "vecih" i 10 "manjih".U Lepencu nema 5 hladnjaca , ima 1 veca i jedna manja a i Miljkovicev SH nije u Lepencu.Niko od navedenih 20 NIJE BANKRTOTIRAO .SVI SU KUPILI NOVA VOZILA I sire kapacitete.Pojedinci su u problemu zbog drugih poroka a to su 2-3 i oni se izvlace .Nije im prvi put.Hladnjaca u Kobilju i njen vlasnik nisu nikad redovno placali jer im se moze,a tek sad nece da placa kad je presso kod brata.
Kosovo su dali 99,zapravo izgubili smo 99 i sve ratove 90 kao Nemci 45,JBG.Sad mora da trpimo a i sami smo birali .
 
Da ne pišem pojedincima ponaosob, a vidim da sam prozvan.
Elem, za divno cudo bas sam ja taj koji je dosao iz Amerike i pljunuo dosta love u rasade. Nije to neka cifra za hektar, dva. Ali za 10 i više već jeste. I onda se nađe neki psiholog sa šaku ari da protestuje i ispravlja krove drine bez i jednog čvrstog argumenta.
Ugovor sam već sklopio sa hladnjačom a ne prekupcima. Da je cena 500 dinara ni onda vam ne bi odgovarala. Pogledajte samo postove iz 2000tih kada je cena bila pa barem nekoliko puta veća . I tada je bilo divnih reči upućene vlasti kao i danas. Pa i tada nije odgovaralo.

Ja sam konkretno izneo šta smo dobili i saznali. Da će krenuti otkup povrća uskoro, a verovatno i maline jer smo krenuli ugovore da potpisujemo sa malinarima. Da nam ne treba malina, ne bi bilo ni ugovora. Uglavnom, neće sve ni hladnjače da potpisuju ugovore za Polku ili Polanu, nego samo vilamet za sada. Jer je vilamet već stigao.

I neđu se opet ti magistri da nama pričaju koliko da im platimo. Pa druže, dobio bi i 300 dinara kada bi država to omogućila. Hladnjača nedelju dana troškova ima više nego ceo tvoj trogodišnji zasad od par hektara
 
Da ne pišem pojedincima ponaosob, a vidim da sam prozvan.
Elem, za divno cudo bas sam ja taj koji je dosao iz Amerike i pljunuo dosta love u rasade. Nije to neka cifra za hektar, dva. Ali za 10 i više već jeste. I onda se nađe neki psiholog sa šaku ari da protestuje i ispravlja krove drine bez i jednog čvrstog argumenta.
Ugovor sam već sklopio sa hladnjačom a ne prekupcima. Da je cena 500 dinara ni onda vam ne bi odgovarala. Pogledajte samo postove iz 2000tih kada je cena bila pa barem nekoliko puta veća . I tada je bilo divnih reči upućene vlasti kao i danas. Pa i tada nije odgovaralo.

Ja sam konkretno izneo šta smo dobili i saznali. Da će krenuti otkup povrća uskoro, a verovatno i maline jer smo krenuli ugovore da potpisujemo sa malinarima. Da nam ne treba malina, ne bi bilo ni ugovora. Uglavnom, neće sve ni hladnjače da potpisuju ugovore za Polku ili Polanu, nego samo vilamet za sada. Jer je vilamet već stigao.

I neđu se opet ti magistri da nama pričaju koliko da im platimo. Pa druže, dobio bi i 300 dinara kada bi država to omogućila. Hladnjača nedelju dana troškova ima više nego ceo tvoj trogodišnji zasad od par hektara
Izvinjavam se sto upadam u raspravu ali moram samo nesto da dodam ,pa ako hladnjace imaju vece troskove nego proizvodjaci zasto onda nemanu seljake da se muce sa hladnjacama a oni lepo zgrnu extra profit u malinjacima koji se samo beru i rode ogromne kolicine maline i svi bi bili zadovoljni?Da se razumemo umeso sam se samo zato sto ovakve izjave vredjaju inteligenciju svakog normalnog coveka,maline nemam samo uzivam u konzumaciji kada kupimo ,uzdravlje svima :ppozdrav:
 
Pojedine hladnjače već apeluju na malinare da ne uništavaju malinjake. Dok se neke hladnjače drže dogovora da ne primaju nove malinare, druge proširuju posao preko otkupljivaca. Izgleda da je povika na lisice, a vukovi meso jedu...

Послато са GT-I9082 уз помоћ Тапатока
 
Ne bavim se malinama ali me zanima jedna stvar ako neko može da odgovori. Da li je i jedna hladnjača zatvorena a firma prestala sa radom zbog niske cene na svetskom tržištu, slabog izvoza i velikih zaliha?
 
Zašto u Prijepolju kod Vladičanskog dvora .? Zar nije trebalo biti u Bistrici na Raskrsnici Prijepolje - Priboj - Nova Varoš .?
Saobraćaj će biti usporen, ali će protok postojati.

U Bistrici bi vas morali u jezero nagurati...

Lagano se to ponovo svelo samo na lokalni protest.
Jasno kao dan.

izvinjavam se sto kasnim sa odgovorima ali nisam smeo odmah da obrazlazem.
stara izreka glasi -glup general razmislja o taktici, pametan o logistici. :osmeh:
dakle cilj je bio da se sklonimo u stranu ali dovoljno blizu magistrale da nas policija nebi dirala i lako razbila, drugo tu su bile kuce malinara i prenociste ,voda, hrana, za strajkace.:cool:
kada se proculo i skup omasovio ,krenulo se na magistralu i uspeli smo, jer feudalci nisu bili spremni... definitivno ljudi su mnogo iskusniji u protestima nego ranije.:ideja:
trazi se direktno vucic jer znamo da ovi ne mogu da prdnu bez njegovog odobrenja , a i znamo da je on sigurno obavesten sta se desava po srbiji, ::namigivanje::....
pa ni ja nisam bio na ovom forumu par godina pa sam se skoro ukljucio , reagovati se mora na ove dahije sto nas besomucno jasu :sjasi:. organizujte se i vi u svom kraju , srecno:sreca:
 
Po onom hladnjacaru Aleku, ispade da je S. Pazova prestonica vilameta i eto on tamo otkupljuje vilamet koga nema u tom kraju.I taj psiholog sa sakom ari maline, je profesor za mene a doktor za tebe.Kako te nije sramota. Prvo kaze da je potpisao ugovor sa hladnjacom a onda da su poceli da potpisuju ugovore sa malinarima. ONI..Da nisu iz Cikaga ONI, a ne , oni su se odrekli Vojvode i njegovih ucenika.
 
Kako koja godina prolazi kako ja vidim samo se prave hladnjace,prosiruju kapaciteti,vozni parkovi hladnjacara su bolji nego vlade Srbije,vidim svi propali od,teskog rada a Cena 100 dinara sramota ,samo jedan covek u Srbiji odredjuje cenu ,mi nemamo prvo drzavu kamoli trziste,
 
Pojedine hladnjače već apeluju na malinare da ne uništavaju malinjake. Dok se neke hladnjače drže dogovora da ne primaju nove malinare, druge proširuju posao preko otkupljivaca. Izgleda da je povika na lisice, a vukovi meso jedu...

Apsolutno tačno!!! Moj hladnjčar ide redom u okolna mesta gde nije do sada nikad kupovao i nudi da mu daju malinu, ali cenu ne govori. Ne znam odakle mu sada prostora kad kako kaže nije izvezao malinu a prošle godine ne može da je lageruje više jer nema mesta, pa mu 120 bilo mnogo da plati.
 
Tačno je da izvoz povrća i voća u Rusiju raste ali veliki deo nije domaćeg porekla. Navodim primer "odabranih hladnjačara iz grupe 500 tona" koji "izvoze" velikim Ruskim lancima direktno iz Turske a sve pokrivaju papirima iz Srbije. Konkretno jabuke, kajsije, breskve itd. Ta roba Srbiju videla nije ali su blagovremeno prijavljena gazdinstva proizvođači tih kultura kako bi se našli na deklaracijama na kojima Rusi insistiraju.
 
Zorane ne znam ja sta si ti i kako preformulisao i ako se vratiš na moj post, pročitaćeš tačno šta sam rekao. A to je da je hladnjača UVELIKO krenula sa prijemom Vilameta a ugovori za polku i polanu su krenuli sada. Vilamet nam stiže u Šabac i tamo je hladnjača trenutno. Polka i polana će iz Srema ići takođe za Šabac, iz Bačke verovatno tamo u Ratkovo ili Odžake. U Šabac se takođe donosi Vilamet kojeg itekako ima u okolini Loznice, Valjeva i manjih sela na tom putu.

A taj psiholog je svakako DOKTOR u svom poslu kukanja i oplakivanja nečega već decenijama.

A da apelujemo da se ne uništavaju rasadi maline - apelujemo. Iako se trenutno otkupljuje recimo jagoda (jer ranije rađa) i sada krastavac recimo i ostalo povrće.
Svako u svoje vreme sklapa ugovor. A to što se buniš za otkup a prvih 100gr ćeš nabrati tek za mesec dana, o tome otom potom. Uvek prvenstvo imaju poljoprivrednici koji imaju prihode već odma po potpisivanju ugovora, a ne oni koji očekuju prinos u roku od 10, 20 ili mesec dana.

I da rezimiramo: Svakome je jasno da u hladnjače primamo sve kulture. Ne postoje one da bi u njih trpali brda maline a za druge da nema mesta. Mora da postoji srazmerna količina svih vrsta zarad potražnje kupca bilo on iz Rusije, Italije,Češke ili Nemačke. Njima nidimo na papiru sve odnosno ono na šta se potpiše ugovor.

Lako bi bilo kada bi mi Nemcima izvezli 10 tona paprike pa ih pitamo onako da li bi kupili još 10 tona maline, čisto da ih se rešimo a pritom da plate 2€ po kilogramu, jer jelte, tamo nekom Zoranu se ne isplati da ih bere za nižu cenu.
I da prestanete da ih uvozite iz Poljske da bi mi zadovoljili naše potrebe.
 
Da se javim ispred hladnjačara. Otkup vilameta je uveliko počeo po hladnjačama ali se cena nije formirala za vilamet. Takođe ni za polanu ni polku.
Rusi su se najavili da dolaze po otkup za sada kockaste paprike te nju spremamo za izvoz. Takođe i druge "povrćarske" kulture.
Kao što je poznato, cenu ne određuje hladnjača niti udruženje hladnjačara koja ima ugovore sa stranim firmama, nego država preko koje sve ide. Svaki ugovor se formira sa trećim licem a to je država. Odnosno između hladnjače i kupca a potom procenat države.
Da ne napadate hladnjače, jer mi nemamo veze sa cenom date maline. I ne skladištimo samo malinu nego i ostale kulture - voće i povrće.

Drago mi je sto si se javio i nadam se konstruktivnom dijalogu. Eto da cujemo i vas stav o svemu ovome. Ali te nisam bas najbolje razumeo, a bas me zainteresovalo ovo sto si napisao da se i drzava mesa u taj posao, to do sad niko nije pominjao. Jel bi mogao to malo bolje da nam objasnis
 
Ne ne. Rekoh samo da ona diktira cenu i da je atak na hladnjačare bespotreban. Mi niti formiramo cenu niti neopravdavamo protest. Kamo sreće da je cena veća jer onda naravno ide u prilog i nama i onima koji je gaje.
Mada mislimo da se ovim privremenim protestima neće ništa dobiti i cena će ostati od 0.70€ /kg. Naravno, to je trenutno nepotvrđena cena u smislu rekla-kazala. Ali je svakako bolje stvar gledati sa minimuma da se nebi posle razočarali kada cena padne.

- - - - - - - - - -

Elem, da vam iznesem informacije otkupa maline.
Zaključno sa 01.06.2018

Malina Vilamet (kvalitet 1) - 110 din/kg
Malina Vilamet (kvalitet 2) - 80 din/kg
Malina Vilamet Organska - 100 din/kg
Malina Miker (kvalitet 1) - 110 din/kg
Malina Miker (kvalitet 2) - 90 din/kg
Malina Miker Organska - 110 din/kg
Malina Heritidž - /
Malina Polana - /
Malina Polka - /
Kupina Loch Ness - /
Kupina Čačanka - /
Kupina Čester - /

* Otkup se vrši u periodu do 01.09.2018
* Cena je sa PDV a razlika se dodatno plaća u zavisnosti od nivelacije cene tokom sezone
* Rok Plaćanja do 31.10.2018
 
Mislis na ovo?????
bfd6a4c33214b455bb806268e75a4b10.jpg
 
Mada mi je malo smesan ovaj cenovnik,organska malina ista cena kao i konvencijalna....A Aca1 ga nije lepo prepisao sa fb...
 
Nazad
Vrh