Plasman i cena maline u 2018 godini

Tesko da ce se na ovim prostorima vise i brati malina, ako se ispostavi kao tacna informacija za konvencionalni uzgoj

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Sve sto bude niza cena od 130din NE BEREM
Meni se NE isplati, imam MALCER,podrivac frezu, lako cu je povaditi

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Kolega iz Lipolista me zvao jutros, informacija od njega.

Послато са S60 уз помоћ Тапатока
 
Postovani malinari !!! O mnogim temama diskutovasmo i jedni drugma pomagasmo savetima, sto i jeste cilj ove grupe.
Al o jednoj temi ne komentarisemo bas nista.

Licno mislim da je VEOMA vazna tema.

Podelimo iskustva svoja i analizirajmo kako se koja hladnjaca ponasa sa svojim proizvodjacima. Ako nije "tabu" tema??
Koja istrcava prva sa nekooom cenom..? Kako uredno isplacuju preuzetu malinu, Ispostuju li dogovore s proizvodjacem . Probemi ili ne sa gajbama ,Papirici ili validne otkupnice,Tople preporuke! s kojooom hladnjacom treba saradjivati ,a koju izbegavati....itd.

Moje osmogodisnje iskustvo sa 18 hladnjaca i vise kojekakvih nakupaca,preprodavaca,svercera... mogao bih podeliti.


Kao proizvodjac vece kolicine ,rukovodio sam se logikom da treba da radim sa vise komitenata (sto sam i radio u sezoni sa 3-4 hladnjace. Onoj naj boljoj sam predavo vecu kolicinu a ostalima po neki deo), stoga imam neko svoje vidjenje naseg problema ? Poozzzz
 
Ako nas ubede da sledece godine nece ici konvencionalna, to znaci da spremaju teren da bude 50 dinara, pa da kazu pojedini" u super, a moglo je i gore da bude".

Kakav smo narod sve je moguce, vidim bere se i na 80 i na 100 dinara, a do pre neki dan puna usta bojkota.
Znam da treba da se izvade ulozena sredstva, ali to moze i u toku berbe, ne mora bas na pocetku.
Po mom nekom misljenju bojkot bi imao pun efekat bas sada na pocetku berbe.
 
Samo sto berba jos uvek nije svuda na pocetku. Negde ce za 10 dana, negde za 20. Mi smo takav narod da dok nam ne dogori ne preduzimamo nista i onda se tako malo po malo berba zahukta i za cas prodje i niko nista. Da smo pametni ne bi ni cekali da pocne pa tek onda da preduzimamo nesto. Ovako kako je sad na zalost samo radikalne metode mogu da nam pomognu.
 
Trazim savete ..misljenja..?
Do veceras treba da odlucim .Da grupi javim da dodju da beru sutra po 65din/kg a da sutra predam pancevcima po 135 din/kg ...Mnogo sam ogorcen i na tu cenu pa se dvoumiiiim..? jbg ..izvinite ..nesto jace od mene da je ne bereeem...ne znam sta mi je??

Pa velim da poslusam vecinu..? Pozzzzzz.
 
Trazim savete ..misljenja..?
Do veceras treba da odlucim .Da grupi javim da dodju da beru sutra po 65din/kg a da sutra predam pancevcima po 135 din/kg ...Mnogo sam ogorcen i na tu cenu pa se dvoumiiiim..? jbg ..izvinite ..nesto jace od mene da je ne bereeem...ne znam sta mi je??

Pa velim da poslusam vecinu..? Pozzzzzz.
Realna cena beraca po kg ubrane maline je 50 din.
65 din?

Послато са S60 уз помоћ Тапатока
 
Realna cena beraca po kg ubrane maline je 50 din.
65 din?

Послато са S60 уз помоћ Тапатока

Nema ko da bere za 50 din.Tesko je naci berace i po 65 din.Dnevnica 2500 plus prevoz hrana osvezenja,predje tri hiljade.Prosek branja 40-45 kg,pa vidi koliko to ispadne.

- - - - - - - - - -

Trazim savete ..misljenja..?
Do veceras treba da odlucim .Da grupi javim da dodju da beru sutra po 65din/kg a da sutra predam pancevcima po 135 din/kg ...Mnogo sam ogorcen i na tu cenu pa se dvoumiiiim..? jbg ..izvinite ..nesto jace od mene da je ne bereeem...ne znam sta mi je??

Pa velim da poslusam vecinu..? Pozzzzzz.

Kad neki beru na 80,onda.....???

Je li to cena za miker?
Kod nas rekose da za vikend i u ponedeljak pale hladnjace,cena nepoznanica.Ponovo se provlaci prica 160 do 180 din.

- - - - - - - - - -

To da konvencinalna malina nece ici je glupost.
Ovde su usle strane firme i izgradjeni ogromni skladisni kapaciteti bas zbog maline.Na malinu se ovde definitivno racuna u nekom doglednom periodu.Uvek se otkupi svaki kilogram maline,tako ce biti i ove godine.
Pitanje cene je nesto drugo i ne treba ga mesati sa traznjom.

http://www.politika.rs/scc/clanak/385378/Visnja-je-najperspektivnije-srpsko-voce
 
Izvini,druze,ali odavno vecu glupost nisam procitao na ovom forumu......
Nije da neće ići, nego je neće ni biti. Povadices je sam ili ces preći na organsku proizvodnju.
E onda moraš da molis boga da ne zapati neku bolestinu, grinje, itd, ne smes da koristiš hemiju a organski proizvodi slabo pomazu.
I tako dve tri godine i malinjaka nema..... I gde si ti tu u celoj toj priči, nigde.
E onda se zapitaj da li glupost ili ne .

Ok, možda sam preterao sa rokom ali to nas ceka sigurno ako se nešto radikalno ne promeni.

Lepo nas teraju cenom da radimo kako njima odgovara. E sad tebi ako se isplati da radiš malinu po 50-100 din to je druga stvar.
Njima je svejedno, oni će zaraditi.
Slično i sa kupinom. Kad je godina dobra, niču zasadi, loša godina sve se vadi a razlika u radu, količini, i berbi je ogromna.
 
Nazad
Vrh