Plasman i cena maline u 2018 godini

Shvatite vec jednom,mi nemamo drzavu,to je samo ekspozitura transnacionalnog kapitala.Evo jedan reprezentativni primer:


http://www.dw.com/sr/bukvar-za-masne-profite/a-43949670

- - - - - - - - - -

Neverovatno je poverenje koje srpski seljak ima u drzavu.Samo slepci ne vide da ovaj sistem radi protiv njih.Bar vi na jugu vidite Veliki Trnovac,to vam je slika drzave Srbije,toliko ona vredi.
Adresa na koju treba da se obrate predstavnici malinara su centrale Cropsa,Descura itd.Njih treba ponizno da zamole za milost.A ne da ih iritiraju tako sto se obracaju Vladi da ih na nesto natera.E pa nece tek tada,samo hoce da nam pokazu koliko je mocna nasa Vlada.

- - - - - - - - - -



O tim mantrama o ponudi traznji ne bi trbalo da trosimo reci.Nismo deca,vreme bajki smo valjda prevazisli.Naravno da to tako u praksi ne funkcionise.Smesno je i pomisliti da Srbija moze da istupi iz CEFTE ili SSP-a bez tragicnih posledica za one koji bi takvu odluku doneli.A o tome upravo pricamo kada pominjemo uvoz.Cena u novembru,nikada to necemo dobiti,opet iritacija mocnih da nas zgrome.
Jedino dogovor poput onog sto su napravili Poljaci.Da nas puste da zivimo,a mi da prihvatimo da uzimamo njihove traktore,prikljucke,hemiju itd. za debele cene,a Srbija da pristane da daje velike subvencije za to jer sami bez sufinansiranja to ne bi mogli kupiti.


Svaka na mestu,evo Krupanj,odakle sam ja...i Bog gazaboravio.Da nije bilo poplava ne bi se ni čulo za njega,mučan seljak sta ce,daj sta das vajda je.
 
Zemo, i ja sam iz Krupnja crnog. Evo sad mi lik dobaci gajbi za maline, kaže cena sad 90 obična ova malo bolja "organska" 150.
Jos je bilo tu nekih uslova ali otom potom u drugoj temi.
 
Kod nas u Krasavi nista jos ne govore.Ja se bavim organskom,jutros zvao Nešića,kaže nema pojma za cenu,a gajbe doterao još pre neki dan zrene uveliko.
 
Meni dolaze na njivu i uzimaju,stim sto je berba do jedan sat samo.Ako beres i popodne cena je niza za 20 dinara.Za Dobanovce neznam iako zivim u Dobanovcima

- - - - - - - - - -

Zemo, i ja sam iz Krupnja crnog. Evo sad mi lik dobaci gajbi za maline, kaže cena sad 90 obična ova malo bolja "organska" 150.
Jos je bilo tu nekih uslova ali otom potom u drugoj temi.

Sramota,prosle godine organsku placali 200
 
Ja sam presekao ukoliko cena bude manja od prošle godine, berem da povratim uloženo u hemiju i đubrivo, dajem nedelju dana ko hoće da bere za svoje potrebe i onda sečem sve. Ni prošle godine nisam video neke pare ali ove ima sa zadovoljstvom pred kamere da sasečem 1 hektar.
 
I mislis da ce nekog biti briga sto ti seces maline.MOzda nekog novinarcica da napravi lokalnu reportazu od 2 minuta i sve se zaboravi za 2 dana....
Nazalost,tako je kako je.Verujem da ti je lakse da olaksas dusu na forumu,jer proizvodjaca vec decenijama niko ne cuje....
 
Pa ne mozemo mi ni ocekivati bolju cenu od ove najavljene, 80 do 100 dinara. Ako malo citate medju redovima u pricama hladnjacara lako shvatite o cemu se radi. Od nove godine se vrti neka cena od 130 dinara po kojoj moze da se nabavi smrznuta i upakovana malina. Ne pustaju oni tu pricu tek tako. U arilju i okolini ce biti par desetina dinara vise. Opste je poznata stvar, da nasi hladnjacari, (bar ovi sa juga, a verujem i iz drugih krajeva) prodaju Ariljcima smrznutu malinu po ceni sveze maline u Arilju. Po takvim cenama je nabavljaju i iz Bosne. Nasi hladnjacari od te cene u Arilju odbiju svoju marzu 40etak dinara i eto ti cene koju ce nama isplatiti. Posto je sad aktuelna "ona" cena od 130 dinara za tu upakovanu malinu koje ima "koliko hoces" minus onih 40 eto ti cene na jugu, odnosno 80 koju sad nude plus za prevoz. Sve je kristalno jasno. Sva njihova pamet je da ko mulci gledaju u Arilje, odnosno velike hladnjacare, i cekaju cenu koju im oni jave, pa odbiju svoju marzu i zavrse posao
 
Pa ne mozemo mi ni ocekivati bolju cenu od ove najavljene, 80 do 100 dinara. Ako malo citate medju redovima u pricama hladnjacara lako shvatite o cemu se radi. Od nove godine se vrti neka cena od 130 dinara po kojoj moze da se nabavi smrznuta i upakovana malina. Ne pustaju oni tu pricu tek tako. U arilju i okolini ce biti par desetina dinara vise. Opste je poznata stvar, da nasi hladnjacari, (bar ovi sa juga, a verujem i iz drugih krajeva) prodaju Ariljcima smrznutu malinu po ceni sveze maline u Arilju. Po takvim cenama je nabavljaju i iz Bosne. Nasi hladnjacari od te cene u Arilju odbiju svoju marzu 40etak dinara i eto ti cene koju ce nama isplatiti. Posto je sad aktuelna "ona" cena od 130 dinara za tu upakovanu malinu koje ima "koliko hoces" minus onih 40 eto ti cene na jugu, odnosno 80 koju sad nude plus za prevoz. Sve je kristalno jasno. Sva njihova pamet je da ko mulci gledaju u Arilje, odnosno velike hladnjacare, i cekaju cenu koju im oni jave, pa odbiju svoju marzu i zavrse posao


Nemoj da se ljutis kolega.Ali iskreno,kad pristajete da berete na 80 i ne treba vam ni dati bolju cenu.
 
Tamo u grupi niko ne zna da mi preporuci koju drogu da sad uzmem i da bih nazvao grupu beraca oko 30 da sjutra oberu ovo sto ima a ima i prezrele i opale..?

Malinjak je u nekom losijem stanju s toga je nemoguce da prosecan berac nabere vise od 30-ak kg .Ako je dnevnica 2300 + kafe dve sokovi prevoz..? ispade da ono sto naplatim treba dati njima i plus ostatak od penzije da im izdvojim..??

A vidim tamo da neki beruuu jos su izgleda i zdovoljnii..?? uz izgovor mram ,zauvar je ,vajdica....
 
Informacija iz prve ruke. Tačna je cena za organiku.
Komercijalna dogodine neće ni ići... Kako sam cuo.
Tako da sto jelo hleba od maline jelo se.
Treba prelaziti na isplativije kulture.
 
Pancevacka u Lipolistu 135 din.

Послато са S60 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh