Pioneer hibridi

Momosaric, ne verujem, imaju takav genetski kod.

coci, mozda je i 700 ali je dosta kasan jer sam ga sejao 01.04 i nije imao sanse da skine na jus.
 
Ni jedan hibrid bio domaci ili strani fao grupe 700, 600 pa cak i 550 nema sanse da u jesen pri vrsidbi bude u 14% vlage. Ako si jesenas sa fao 700 imao 16% vlage to je ekstra.
 
Samo mi je jednom uspelo ( ne racunam 2012 godinu ) do sada da sam kukuruz mogao da vrsim sa 14 % vlage, tacnije sa 13.8 % iako mi kukuruz uvek skidamo u drugoj polovini oktobra ili kasnije. To je bilo pre 5-6 godina sa hibridom A24 koji je FAO 300 i nesto.
 
Danas narucen p9486 Rumunsko seme,valjda, prosle godine bio dobar.
jgl4kj.jpg


- - - - - - - - - -

Cena 5150din za setvenu jedinicu.
 
Ovaj što sam uzeo je seme iz Francuske, vodi se kao FAO 390. Imao sam prošle godine taj 9241, presejao sam jednu njivu sa njim oko 20.maja. Nisam bio zadovoljan jer mi vrhove klipa nije završio, ali je dao solidan prinos u odnosu na vreme setve sve zahvaljujući dobrom zemljištu.
 
Pozdrav drugari uzeo sam pionirov suncokret 108, i danas me zovu iz zadruge da mi kazu da se prska sa Pulsarom i Listengom, dal je to tako...
 
Poslednja izmena:
Eh, bez opisa, tako ne vrede slike. Je l' to ogled, tj. da li su svi hibridi na istoj parceli? Ako može neki opis parcele, da li je niska ili visoka, nađubrena, humusna, blizina podzemne vode... I ako može neka tabela ili spisak padavina? Bez toga je teško izvući bilo kakav zaključak, npr. ja sad gledam koji je hibrid najbolje podneo sušu da bih znao da izaberem za dogodine, ali bez nekih dodatnih informacija to ne mogu.
 
Nije ogled,sve su razlicite parcele u razlicitim delovima atara.

Prva parcela sa slike 9241 predjubrena osoka+stajnjak+urea,druga djubrena normalno sa vestackim djubrivima. 9241 posejan na zemlji druge klase,niti nesto previse visoka niti niska zemlja,zlatna sredina.
9903 mrsava drzavna zemlja 4 te klase,u kisnim godina ima podvodnih ogumaka. djubrena normalnim kolicinama vestackog djubriva
9911 njiva uvalita ima dolje i brega zemlja 5-te klase. dobila samo vestak
0412 i 0704 su na zemlji prve klase,to mi je najbolja njiva koju imam,tu se redovno baca stajnjak. sto se visine tice isto vazi ni podvodna i visoka,zlatna sredina
1241 se nalazi u Rumskom ataru(Rumi) zemlja druge klase izrazito visoka. djubrena stajnjakom i vestackim djubrivima.

Poslednju pravu kisu smo dobili pre tacno mesec dana tj 2.07 u dvoristu u kisomeru je bilo 35l,ali nisu svi delovi atara dobil tu kolicinu padavina. Ove ostale padavine od po 1-2 litre ni ne racunam jer ni prasinu nisu pokupili.
 
Danas sam sam nakon dve nedelje opet obilazio parcele. Prijatno me iznenadile pojedine parcele hibridi 0216 i 0704 . I naravno parcele koje su ijole malo peskovite nisu mogle ove godine da izdrze nikako. Kombaj ce sve reci ali srecan sam sto sam ove godine posejao hibride od 200 do 600fao u sirem reonu grada Zr. Pa ima svega ,negde pokislo negde nista, u glavnom samo da dovucemo se da pokrijemo ulozeno bicu mirniji.

Nada poslednja umire.
 
i5c661.jpg
[/IMG]9903 , slikano danas po najvecoj vrucini u 14:45, spustio listove dolje, narastao je za 80-100cm visi od Y12 a jos i vise od DKC5031.
 
Nazad
Vrh