Pioneer hibridi

Probajte 0412. Ja sam ga sejao na vise razlicitih terena, od peska do extra teske zemlje i svuda je dobar. Ove godine(a i prosle) je najbolji. Dobar je i 0216 ali ovaj pocepa sve.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
Meni je prosle godine 0412 na pesku dao preko 7 tona po kj i sto kazes pocepao sve ostale, a ove godine ne znam da li ce biti 1 tona po kj, jbg, ovde kod mene reeeetko ko predje 2 tone po kj, a tek po nekad kruze neke glasine da je neko imao 3 tone ali Je to bez svedoka pa i ne verujem nesto
 
Kakvi su u ovoj susi bili hibridi FAO 600 ?? Konkretno me zanimaju P1114, P1063 I P1241. Za P0725 znam je relativno dobro podneo susu u odnosu na neke druge iz kasne grupe, ali me zanimaju I ova 3 hibrida. Da mogu da ih siliram a ono sto bude visak da se skine u zrnu.
 
Kakvi su u ovoj susi bili hibridi FAO 600 ?? Konkretno me zanimaju P1114, P1063 I P1241. Za P0725 znam je relativno dobro podneo susu u odnosu na neke druge iz kasne grupe, ali me zanimaju I ova 3 hibrida. Da mogu da ih siliram a ono sto bude visak da se skine u zrnu.

Imao sam 1241 na oko obecavao mnogo dok kombajn nije usao u njivu. Mogu samo reci da je bilo lepih cokova (sapurike ili kako ih vec ko zove..)
 
Ja sam imao 1114. Jedno 20% mozda i vise poispadao na zemlju. Ovako ga bilo oko 2500 kg po jutru...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Vrati se na stranu 214 post 4269 tu imas slike i na strani 215 post 4287 detaljniji opis. Ima visoko stablo,poprilicno mase.
 
Ovogodisnji pakao mnogo bolje su mi podnele ranije grupe zrenja (do fao 500) nego kasnije(od 500-700)
 
Samo nek otvaraju. Kako mi se cini kukuruz ce biti posejano samo tamo de bas mora ovde kod nas, mislim u ovom delu Bačke.
 
Ima alternative, soja je jedna od njih. Kod nas su skupe arende sa tendencijom rasta i nema sta kukuruz tu da trazi. Kukuruz je vise narodna kultura nego bilo koja druga, pa cak i od psenice. Genetika je ucinila da rod vise nije tako upitan, ali zato ne subvencionisana cena je vrlo vrlo pogubna. Ne mozemo ni po cemu da konkurisemo okolnim zemljama jer one imaju u najmanju ruku isti rod, ili slican i isto takvu cenu, ali subvencije 10x vece. Tako da tu nema neke srece.
 
To u tvom reonu.
Kod nas soja ne moze vodu da nosi ni zitu, ubedljivo najsklonija podbacajima. Lane svako preko 2t/kj prosek, ove godine samo retki preko 0.5t/kj. Kukuruz lane vecina preko 6t/kj, ove godine reetki ispod 3-4t/kj.
 
Ja svake godine imam istu setvenu strukturu. Nikad ne smanjujem površine one kulture koja u sezoni omane, jer se uglavnom desi da u sledećoj godini bude dobar prinos.
Pšenica na 30%, a na ostalih 70% površina ide kukuruz, suncokret i soja.


Što se Pioneera tiče za sledeću sezonu P9911 i P0412.
 
Nazad
Vrh