PIO + Zdravstveno

umro je moj otac poljoprivredni penzioner refundacija socijalnog za polj penzionere iznosi 12.5oodin a za penzionere iz radnog odnosa 35000din znaci li to da su polj penzioneri drugog reda i nisu isti sa drugim mislim da je to nepravda ali zato placanje pio uslovljeno za dobijanje raznih subvencija
 
a sto bih placao pio ako ne zelim tj ako se pismeno odreknem da necu biti na teretu drzave,,hocu da placam zivotno osiguranje i tacka, ali nije to cilj ove vlade vec da se sto vise para sljije u budzet i da onaj ko ima 2h placa pio a da sutra dobije podsticaj 24000 din -sije mi ga djura .lepo zamisljeno nema sta
 
Pa kad ova usrana drzava zivi od toga i od goriva benzina i nafte odnosno akciza i kazni za saobracaj,tv predplate i ostalih dazbina.Nemaju jadni odakle da isplacuju penzije i plate pa moraju po narodu,e da jos je ostao telekom i onda odosmo u pm.Izvijavam se moderatorima ako sam otisao u off. :cao:
 
Dobro bre ljudi,ova tema je postavljena da se ljudi upute na pravila u vezi PIO i zdravstvenog osiguranja,a ne za politiziranje...Nemojte i ovu temu da us...te :nono:
 
adamov zoran je napisao(la):
umro je moj otac poljoprivredni penzioner refundacija socijalnog za polj penzionere iznosi 12.5oodin a za penzionere iz radnog odnosa 35000din znaci li to da su polj penzioneri drugog reda i nisu isti sa drugim mislim da je to nepravda ali zato placanje pio uslovljeno za dobijanje raznih subvencija
Kako smo svi obratili pažnju na ovaj post!! STRAŠNO!! A to sve nas čeka, mislim šta reći... Radnicima iz propalih firmi koji su proizvodili jedno veliko ništa, su povezani staževi i isplaćeno socijalno i penziono osiguranje a našim seljacima neće overiti knjižicu ako duguju DINAR! Ko jedini u ovoj zemlji proizvodi NOVU VREDNOST osim nas?? Još malo pa skoro niko. Blago onima koji imaju DRŽAVU!
 
I to nije sve, zene nemaju pravo na trudnicko i porodiljsko.
Cak i za to vreme moraju placati zdravstveno ako hoce da imaju overenu knjizicu.
 
Dali je stiglo nekom resenje za prinudnu naplatu,iz opstine zbog duga PIO?Kazu popisivanje pokretne i nepokretne imovine.Dali neko zna informaciju koliko poljoprivrednika izmiruje svoje obaveze PIO i Socijalnog redovno u Vojvodini a koliko ima duznika?
 
mozda nije za ovu temu ali neznam gde da postavim :sta:

Jeli moze neko da mi kaze koliki su fiksni troskovi za jedno poljoprivredno domacinstvo ?
PIO
Zdravstveno
Porezi
takse itd.
na godisnjem nivou , unapred hvala
 
Ja svom drugu neuzimam nista, sem sto mi on ostavlja refakciju, a obicno kod nas ide pola, pola stim sto ti on nabavlja racune...
 
Meni nabavlja račune i ako odradi nešto usluge(kombajniranje)jeftinije nego drugima.Ostalo je sve njegovo kako bi i trebalo ako to već zovemo drugarskom uslugom.
 
KishRobert je napisao(la):
ovo prvi put cujem da rade,ako se to pokrene,kuka i motika ce definitivno da radi...
E pa na teritoriji opstine Indjija je stiglo odnosno meni licno,da da ako se ne izmiri dug u roku od sedam dana od dana prijema resenja!komisija ce izaci na teren i popisivati pokretnu i nepokretnu imovinu kao i hartije od vrednisti pa cak i ako ima sredstava na racunu u nekoj banci,malo su lepse oni to srocili ali sad da ne citiram to je to u sustini.
 
zanima me jedna stvar.sad sam registrovao gazdinstvo,to jest ovih dana treba da dobijem papire,prijavio sam roditelje kao clanovi gazdinstva,oni su na birou i placaju sebi zdravstvenu.i sad kad dobijem papire da sam registrovan,ocu ja u buduce da im placam staz ili oni dalje ostaju na birou,posto socijalno i dalje placaju sebi,barem mi tako advokat rekao.
 
Ne mogu da ostanu na birou ako ih prijavis na poljoprivredu. :nono: A zdravstveno isto mogu da placaju i ako su prijavljeni. 23939 din za oboje. Toliko je bilo ove godine. :cao:
 
Danas platio PIO kevi za 2009 i 2010 a zdravstveno nema duga zato što i nije prijavljena i nije povezano sa PIO-m.
 
ivan610988 je napisao(la):
Ne mogu da ostanu na birou ako ih prijavis na poljoprivredu. :nono: A zdravstveno isto mogu da placaju i ako su prijavljeni. 23939 din za oboje. Toliko je bilo ove godine. :cao:
tako nesto su i platili ::namigivanje:: znaci onda treba i njima da placam radni staz?
Post je spojen: [time]1292233588[/time]
_________________________________________________
i da,oni se vac vode par godina kao poljoprivrednici,posto imaju na sebi zemlju :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1292260305[/time]
_________________________________________________
izvinjavam se narode,sad sam ih pitao,nisu na birou,ja to nisam ni znao :D
 
robici je napisao(la):
zanima me jedna stvar.sad sam registrovao gazdinstvo,to jest ovih dana treba da dobijem papire,prijavio sam roditelje kao clanovi gazdinstva,oni su na birou i placaju sebi zdravstvenu.i sad kad dobijem papire da sam registrovan,ocu ja u buduce da im placam staz ili oni dalje ostaju na birou,posto socijalno i dalje placaju sebi,barem mi tako advokat rekao.
Ako ste ih prijavili kao članove domaćinstva možete da i za njih uplaćujete penziono ako želite. Naravno za vas važi ako želite subvencije moraćete da uplaćujete penziono, jer ako sam dobro shvatio, vi ste nosilac gazdinstva. Što se roditelja tiče oni mogu da budu i članovi vašeg gazdinstva i u isto vreme na birou, naravno ako za njih ne uplaćujete penziono. Ako pak odlučite da za njih uplatite penziono onda se oni skidaju sa biroa.
Malo sam ovo zapetljao ali se nadam da se ipak razume.
Pozdrav!
www.agroinfo.in.rs
 
Agrosrce @

imam jedno pitanje za tebe , posto vidim da se razumes .

Mogu li da prijavim poljoprivredno domacinstvo a imam preduzece u kojem sam suvlasnik i direktor ?
Ako prijavim domacinstvo i ne placam PIO ( PIO placam u preduzecu ) to znaci da ne mogu da dobijem subvencije ?
 
Nazad
Vrh