PIO + Zdravstveno

ja sam izmedju ostalog dobio i stavku porez na zanatske delatnosti u isnosu od 14,xy din + kamata od 50,xy din Nisam ni znao da sam zanatlija :sta: :sta: :sta:
 
Kada je moj otac umro penzioner, jos godinu dana je dobijao penziju daba smo reklamirali pare se gomilale na racunu a oni svaki mesec vredno uplacivali. Trebo sam da dignem i potrosim pa da se onaj koji je zaduzen za to plati iz svog depa.

@Rabadzija

Dobices ti i porez da si narodni poslanik, pa ces moci da se hvalis da si neki buda, ali oni vole pare ali tude.
 
Nama je stiglo za pradedu, umro pre 25 godina. Danas bi trebalo da ima 107 godina da je živ. :haha: :haha: :haha: :haha:
 
voleo bi kad bi mi neko detaljno objsnio sta od papirologije treba onom koji hoce sad da pocne da uplacuje pio:haha: i koliko para treba uplatiti za pio i za zdravstveno...??:sta:
 
Ja sam platio 45500 din. za 2010g.Odes o PIO koji je u tuojoj opstini tamo imas sluzbenika koji je zaduzen za polioprivrednike objasnis ti njemo onda objasni on tebi i to je to..
 
Progarac je napisao(la):
Ja sam platio 45500 din. za 2010g.Odes o PIO koji je u tuojoj opstini tamo imas sluzbenika koji je zaduzen za polioprivrednike objasnis ti njemo onda objasni on tebi i to je to..

Oni napricaju svasta i oderu ko Muja jarca :udri:
 
Meni "teta" u PIO primila prijavu, ali nije htela da zaduži, već me poslala u poresku upravu, gde su me zadužili i za zdravstveno, retroaktivno dve godine. Nije mi jasno zašto bih to trebalo da platim, ako za to vreme nisam mogao overiti knjižicu, niti koristiti zdravstvenu zaštitu :sta:. Znam da su to sada spojili, ali ja sam prijavu podneo u martu 2009, a dobijo resenje pre dva meseca. Do sada placao penziono akontaciono, da bih dobio potvrdu za subvencije. Davno je receno: "Sačuvaj me Bože američke avijacije, kineske najezde i jugoslovenske(sada srbske) administracije". Ocigledno da nam Bog, u ovom slucaju ni za jednu stavku, nije uslišijo molitve.
 
sinoć bila emisija na citi televiziji i bila gost Ivana Dulić ,i ona je rekla da je izglasano na vladi..,ako ona laže super.i ja bi voleo da nije tako,uopšte neću da se ubeđujem sa vama ja sam samo preneo ono što sam čuo sinoć :ppozdrav:
 
matkoviczoran1 je napisao(la):
sinoć bila emisija na citi televiziji i bila gost Ivana Dulić ,i ona je rekla da je izglasano na vladi..,ako ona laže super.i ja bi voleo da nije tako,uopšte neću da se ubeđujem sa vama ja sam samo preneo ono što sam čuo sinoć :ppozdrav:
Bivša ministarka poljoprivrede? Onda moguće da će biti nešto menjano. Jedino što bi imalo smisla je da se zaduže dooprinosima svi članovi gazdinstva koji ne plaćaju po drugoj osnovi (zaposleni, osnivači firmi, samostalne delatnosti) i nisu penzioneri. Ali, onda će svi takve da odjave u trezoru i gotovo.
 
matkoviczoran1 je napisao(la):
sinoć bila emisija na citi televiziji i bila gost Ivana Dulić ,i ona je rekla da je izglasano na vladi..,ako ona laže super.i ja bi voleo da nije tako,uopšte neću da se ubeđujem sa vama ja sam samo preneo ono što sam čuo sinoć :ppozdrav:
Kolega niko se sa nikim ne ubeđuje samo pričamo.
Jedino ako URS dođe na vlast 2012 pa se vrati Ivana u fotelju onda....
 
Tako je i rekla oni koji neplaćaju a nisu zaposleni.Ako je rekla da je sad izglasano na vladi onda nema veze dali će ona biti ministarka ili neko drugi. A i sami znate da samo gledaju kako da nam izbiju pare iz džepa .
 
Moguće...ali samo ako ima osnova za tako nešto.....znači mora biti član ...i da ima zemlju na sebi :sta:
 
stiv je napisao(la):
Moguće...ali samo ako ima osnova za tako nešto.....znači mora biti član ...i da ima zemlju na sebi :sta:
Pa. osnov je da je član gazdinstva i da ne plaća preko drugog osnova. Ne mora da ima zemlje na sebi. Ja sam se prijavio na PIO pre nedelju dana, zbog subvencija naravno, a pre toga sam se odjavio iz firme kao zaposleni i izašao iz porodične kao osnivač. Pošto sam kao član gazdinstva prijavljen otkada ona postoje biću zadužen za i nekih 14 meseci retroaktivno za koje nisam plaćao ni po kom osnovu jer iz raznih razloga nisam bio prijavljen kao zaposlen ni u jednu firmu.
 
A šta ako imaš suprugu..a ona nema zemlje na sebi,a preko tebe je osigurana :sta:a nije bila u radnom odnosu nikad...?
 
Nazad
Vrh