PIO + Zdravstveno

Da li mogu ja, kao clan gazdinstva, da placam samo zdravstveno, bez PIO?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
 
A možda je mislio samo kao član, a ne nosioc PG. Šta ako je član, zemlja je na nosiocu (tata) a on nije u nekom radnom odnosu?
 
Ja sam clan, supruga je nosilac, zemlja je na nama 1/2.
Ona kao preduzetnik vec placa pio i zdravstveno, a ja kao nezaposlen ne placam nista.
Nisam ni na evidenciji na birou.

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk
 
Ако имаш Земље у власништву а ниси у радном односу плаћаш и једно и друго нико те не пита.
Kako da proverim da li me drzava zaduzuje? Pretpostavljam da bi mi nesto stiglo na e sanduce, nije nikad.

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk
 
Da li mogu ja, kao clan gazdinstva, da placam samo zdravstveno, bez PIO?

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Izgleda da zavisi od opštine do opštine, ali sad će prvo da iskoče sa pisanjem oni što imaju sve te zakone u malom prstu i reći će ti da mora, da ćeš kad-tad platiti, da se niko nije izvukao da nije platio i sl....
 
Опиши то извлачење и не плаћање?
Veoma jednostavno, prestao sam da radim, otišao u socijalno, službenik pogledao papire, kaže zdravstveno moraš da plaćaš ako hoćeš zdravstvenu zaštitu, PiO ne moraš zato što imaš malo zemlje da bi mogao od nje da živiš i plaćaš PIO i tako to ide evo već 8 godina....tu neki veoma upućeni su pisali da ja to moram da platim i da ću kad-tad platiti, ja ne plaćam i čekam taj njihov "kad-tad" dan... :ppozdrav:
 
Mislim da je samo jedna osoba u domacinstvu obavezna da placa pio, obicno je to nosilac gazdinstva a ostali clanovi nisu obavezni, stim da postoji mogućnost da posle 15 godina uplacenog pio staza mogu da se prebaci na drugog clana
 
Veoma jednostavno, prestao sam da radim, otišao u socijalno, službenik pogledao papire, kaže zdravstveno moraš da plaćaš ako hoćeš zdravstvenu zaštitu, PiO ne moraš zato što imaš malo zemlje da bi mogao od nje da živiš i plaćaš PIO i tako to ide evo već 8 godina....tu neki veoma upućeni su pisali da ja to moram da platim i da ću kad-tad platiti, ja ne plaćam i čekam taj njihov "kad-tad" dan... :ppozdrav:
Тако нешто смо и ми радили па хипотека и рок од 30 дана за исплату.
Veoma jednostavno, prestao sam da radim, otišao u socijalno, službenik pogledao papire, kaže zdravstveno moraš da plaćaš ako hoćeš zdravstvenu zaštitu, PiO ne moraš zato što imaš malo zemlje da bi mogao od nje da živiš i plaćaš PIO i tako to ide evo već 8 godina....tu neki veoma upućeni su pisali da ja to moram da platim i da ću kad-tad platiti, ja ne plaćam i čekam taj njihov "kad-tad" dan... :ppozdrav:
Јел си проверавао свој статус у Пио
 
Koliko je to ;;malo zemlje;; ????
U tom momentu je na mom imenu bilo 5ha zemlje.
PiO sam samo pregledao preko e-portala, nigde se ništa ne crveni i ne vidim nikakvog duga.
Ako je taj stručnjak iz socijalnog pogrešio, onda će mi stići na naplatu a ako.... ako doživim da odem u penziju javiću vam :)
 
Koliko je to ;;malo zemlje;; ????
Моје искуство:
У ПИО фонду у Немањиној седео очи у очи с' референтом због друга који је само једне године платио. Питам како да се отараси те обавезе? Одговор: да нема на себи више од 4 ара пољопривредног земљишта! А грађевинско (обзиром да му је двориште 30 ари)? Нема везе.
 
Nazad
Vrh