PIO + Zdravstveno

Nije problem dokle god se ne zajebeš pa se prijaviš...
E, kada te jedared evidentiraju, obaveza se gubi samo da nemaš više nikada zemlje u vlasništvu, ili da se zaposliš, ali onda ponovo počinje čim više nemaš zaposlenje, ili da, hmm, kao što rekoh gore u poruci ranije...
Kada budeš podnosio papire za penziju, ako si ikada imao dug za poljoprivredni PIO, biće evidentiran, i napraviće ti problem...
 
Otac je podneo zahtev za izlazak iz PiO a da bi izašao ja sam morao da se prijavim tako što sam podneo zahtev.Pre svega toga otac je prepisao sve nekretnine na mene tako da sam faktički progledao za babinog života(retkost u Sremu 🤣) i više nemaju na konto čega da ga duže ni za šta.
 
Otac je podneo zahtev za izlazak iz PiO a da bi izašao ja sam morao da se prijavim tako što sam podneo zahtev.Pre svega toga otac je prepisao sve nekretnine na mene tako da sam faktički progledao za babinog života(retkost u Sremu 🤣) i više nemaju na konto čega da ga duže ni za šta.
Ali sad duže tebe. :confused::unsure:(n)
 
Otac je podneo zahtev za izlazak iz PiO a da bi izašao ja sam morao da se prijavim tako što sam podneo zahtev.Pre svega toga otac je prepisao sve nekretnine na mene tako da sam faktički progledao za babinog života(retkost u Sremu 🤣) i više nemaju na konto čega da ga duže ni za šta.
Je si li jedinac?
Ovde kod nas ima jedan čovek, malo ćaknut, kad god se u priči dotaknemo o nekog ko je jedinac on ne propiusti da kaže "lako je njemu, ne mora da deli kapital". :osmeh:
 
Nisam jedinac, imam mlađeg brata.Naša kuća se delila od pamtiveka, brat i ja, otac i stric, deda i njegov brat, pradeda i njegova braća...svako je dobio svoj deo.
 
Nisam jedinac, imam mlađeg brata.Naša kuća se delila od pamtiveka, brat i ja, otac i stric, deda i njegov brat, pradeda i njegova braća...svako je dobio svoj deo.
najbolje u zivotu

zna svako za sta radi i sve

na drugoj strani ceka se -glavni- da odapne pa onda krece grabljenje cije je sta(naravno ako nije pisao)

jos kad je dvoje a mezimac(musko-zensko nebitno) otislo od kuce ko dete,o starom se ne brine gotovo nista,al kad dodje da se taluje evo ga odma tu
 
Из општине дошли службеници које познајем папир 5кј земље под хипотеком и рок од 30 дана да измири дуг.Дуг сам измирио и морао да платим да се скине хипотека.
 
Kako da proverim da li me drzava zaduzuje? Pretpostavljam da bi mi nesto stiglo na e sanduce, nije nikad.

На страници еУправе Моји подаци > Пореска управа може се наручити захтев који ће садржати све пореске обавезе према Пореској управи (порез на имовину је према општини, не Пореској управи).
 
Na eUpravi sam ušao u PIO, i u koloni "osn" (pretpostavljam da to znači "osnov") su šifre 020, 000, 062. Je l' zna neko šta koja znači?
 
Jedan clan domacinstva mora biti prijavljen na PIO ukoliko to domacinstvo poseduje zemlje. Ukoliko taj prijavljeni clan ima uplaceno minimalno 15 god moze slobodno izaci iz sistema PIO ukoliko drugi clan domacinstva popuni zahtev za prijavljivanje na PIO.
Dakle bez obzira na to sto ima otvoreno gazinstvo, ukoliko nije u sistemu pdv-a i ima uplaceno 15 god staza, moze se odjaviti!
 
Nešto je meni tu nelogično. Teoretski tako mogu tri člana po 15 godina da budu u PIO, i onda kad napune godine povuku 3 penzije iz sistema, a pojedinac koji bude u PIO svih 45 godina povlači jednu penziju (a penzije su koliko znam iste u oba slučaja). Ili se to tako ne računa - ne znam tu materiju...
 
Nešto je meni tu nelogično. Teoretski tako mogu tri člana po 15 godina da budu u PIO, i onda kad napune godine povuku 3 penzije iz sistema, a pojedinac koji bude u PIO svih 45 godina povlači jednu penziju (a penzije su koliko znam iste u oba slučaja). Ili se to tako ne računa - ne znam tu materiju...
Bas tako. Za 15 godina uplacenog penzija je manja od garantovane najnize pa drzava kao dodaje do one crkavice od poljoprivredne penzije. Znaci bolje dve ili tri od po 15 godina staza nego jedna od 45.
 
Nazad
Vrh