PIO + Zdravstveno

Pa ja pre par dana bio u poreskoj i ništa ne govore.
 
Pa zar nije 64000din ili to zavisi ko koga.......kao i sve u ovoj tugi od drzave....ovi novi su zdravstveno digli sa 23000din na 33000din i vise nemoze da bude jedan clan domacinstva nosilac zdravstvenog nego moraju svi da iskesiraju 33000....
Ma neko te dezinformisao ja sam pre mesec dana uplatio zdravstvo i cela porodica na mene osigurana i za 6meseci sam platio 14000din!
 
Dobio sam novo resenje za PIO i zdravstveno. Povecano je i jedno i drugo. To sigurno zato sto su nam dobro platili nase proizvode. Lopine.
 
Ma neko te dezinformisao ja sam pre mesec dana uplatio zdravstvo i cela porodica na mene osigurana i za 6meseci sam platio 14000din!
Cena za ZDR je oko 32000 za gazdinstva u PDV-u ,važi za celu porodicu nosioca ZDR-a . Nekada je moglo na dedu penzionera da budu osigurani svi ukućani npr ( ženin deda je bio nosioc, bili osigurani on ,baba ,ćerka ,zet,unuka I njen suprug tj ja) Sada imamo tri osiguranika u kući ,deda ,tast I tašta I ja sa suprugom I decom.
 
Meni nije puno ni da je 40000rsd jer nas je četvoro preko tog osiguranja.Treba imati overenu knjižicu pa najbolje je nikad ni ne koristili.
 
Recite vi meni na pr, ako nemam zemlje na svom imenu, nisam na birou, nemam reg gazdinstvo,,, kakva ja prava imam? Traze 2 500 din za mesec zdr, osiguranja.
 
Recite vi meni na pr, ako nemam zemlje na svom imenu, nisam na birou, nemam reg gazdinstvo,,, kakva ja prava imam? Traze 2 500 din za mesec zdr, osiguranja.

Kod nas bih bilo ovako ukoliko trazis knjizicu preko socijalnog ,traze ti radnu knjizicu da se uvere da nisi zaposlen, traze ti sa kim zivis u domacinstvu ,za svakog clana kolika primanja ima ako je zaposlen prosek plate i onda ima limit koliko mogu biti primanja da bih mogao dobiti knjizicu,ne znam tacan iznos posto to zavisi koliko clanova porodice ima ,ne znam ako ti je neko u porodici prijavljen na poljoprivredu kako se to tretira kolika on primanja ima.
 
danas sam dobio resenje/upravni postupak prinudne naplate dugovanja za PIO i zdravstveno sa sve zateznom kamatom........ako ne platim prinudna naplata sa racuna,nepokretnosti,pokretnosti itd,itd
e pa za ovo smo se borili eto nam ga..............
dok "njihovi " pajtosi s kojima se sastaju po Kopaniku i piju jedu i je*u tipa Tomic Simpo, pa Bogicevic,pa Djuric Zekstra itd itd koji su ojadili ovu drzavu i od koga ne mogu da naplate nista, najlakse je udariti po grbaci seljaka koga *ebe ima velika ledja moze magarac da vuce i tegli
zalosno,zalosno..........
 
Licno sam ovo osetio na svojoj kozi pre 2 god.Nisu se salili zemlju su stavili pod hipoteku i dali rok 30dana da izmirim obaveze.Sto sam naravno ucinio i cekao 6 meseci da mi skinu hipoteku....tako sam i ja razmisljao nece valda kod mene ima i vecih duznika al eto krenuli izgleda redom.
 
Mamu im bre njihovu bezobraznu,hopstaplersku!!!Krali,krali i kradu na dzakove,ne zna se broj 000000000 koliko su stavljali na svoje racune,ko god se docepao i bio u prilici taj se nafatirao,gde god se okrenes lopovi i banda...Seljaka su nasli da jasu,sto ih hlebom rani,e Srbijo moras propasti,sramota za sve koji vode ovu propalu i usranu drzavu!!!Gledajte samo koje javne firme gubitase nosimo na grbaci i placamo da oni uzivaju u svojim kancelarijama,terevenkama za Novu Godinu,izletima,rekreacijama,banjama i organizovanim seminarima na planinama...a nama su nasli da prete i stavljaju hipoteke,ej bre...ovo treba pisati i pricati o ovome na sva zvona,kako ih nije sramota!!!
 
[h=3]REPUBLIKA SRBIJA NARODNA SKUPŠTINA
PRIVREMENE STENOGRAFSKE BELEŠKE Četvrta sednica Drugog redovnog zasedanja (neredigovane i neautorizovane)
Narodne skupštine Republike Srbije 19. novembar 2013. godine
Arpad Fremond | Savez vojvođanskih Mađara[/h]Poštovani predsedniče, poštovano predsedništvo, dame i gospodo narodni poslanici, želim da postavim poslaničko pitanje i uputio bih ga ministru finansija gospodinu Krstiću, kao i direktoru Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje, direktoru Poreske uprave i direktoru filijale Poreske uprave u Bečeju.
Pitanja se odnose na prinudnu naplatu dugova poljoprivrednih proizvođača prema državi. Poreske uprave i Fond na osnovu Zakona o penzijskom i invalidskom osiguranju traže od svakog člana poljoprivrednog gazdinstva da plaća osiguranje. Sve ovo uređuje član 13. Zakona o penzijskom i invalidskom osiguranju, kao i Zakon o zdravstvenom osiguranju. Svi smo svesni da te naknade poljoprivredni proizvođači moraju da plate, naravno, ako imaju od čega.
U praksi, Fond od poljoprivrednog gazdinstva traži da uplati PIO oko 59.000 dinara i traži zdravstveno osiguranje od oko 31.000 dinara. Znači, po osobi, ukupan iznos od 90.000 dinara na godišnjem nivou. Osoba, odnosno osobe koje imaju, na primer, dva jutra zemlje, na godišnjem nivou državi moraju da plate po osobi 90.000 dinara, bez obzira na to što imaju znatno manje prihode ili su možda izdali poljoprivredno zemljište u zakup.
Interesuje me kako je moguće da, od osobe koja ima 0,5 hektara zemlje, država potražuje isti iznos kao od osobe koja gazduje na 100 hektara poljoprivrednog zemljišta?
Šta se dešava na terenu? Oni poljoprivredni proizvođači, oni najsitniji, kojih ima najviše u Srbiji, ne mogu, nemaju od čega da plate te iznose i nažalost od mnogih se traži više od milion dinara na ime duga zajedno sa kamatama. Ovi sitni poljoprivredni proizvođači, odnosno nezaposlena lica koja imaju poljoprivredno zemljište na svoje ime moraju da plate državi više stotina hiljada dinara doprinosa. Problem je u tome da je država počela od njih, u zavisnosti od veličine duga prema državi, da oduzima poljoprivredno zemljište.
Više poljoprivrednika iz opštine Bečej obratili su se nama poslanicima iz SVM, jer im zbog prevelikih nameta i dugova za penziono i zdravstveno osiguranje preti oduzimanje oranica od kojih žive njihove porodice. Petočlana porodica Zorad iz Bačkog Petrovog Sela gazduje na sedam hektara zemlje pod povrćem i voćem. Međutim, zbog novih pravilnika o zdravstvenom i penzionom sistemu dužni su državi 1.400.000 dinara, koje ne mogu da plate, pa im je voćnjak pred prinudnom prodajom. Znači, država prodaje poljoprivredno zemljište od kojeg petočlana porodica živi.
Nije samo ova porodica u problemu. U opštini Bečej ima ih više desetina, ne samo iz Bačkog Petrovog Sela, nego i iz Bečeja i iz Drujane. Kod svih njih je slučaj isti. Plaćali su PIO, ali kada za to više nije bilo sredstava, nisu mogli više da plaćaju, pa im je država i dalje pisala i slala račune i opomene sa sve većim kamatama i neverovatnim iznosima. Svi oni veruju da neće ostati bez zemlje, bez koje je preživljavanje njihovih porodica nezamislivo.
Interesantno je i to da za sada samo na severu Vojvodine pristižu opomene iz Poreske uprave i po mojim informacijama na severu se vrši prinudna naplata.
Tražim informacije od nadležnih – koliko opomena je poslato poljoprivrednim proizvođačima u opštini Bečej, i to po naseljima koja spadaju u tu opštinu? Interesuje me da li su slate opomene u sva naselja u toj opštini?
Interesuje me koliko opomena su dobili građani po naseljima iz opština Senta, Bačka Topola, Zrenjanin? Takođe, tražim informaciju za opštine Šabac, Niš i Jagodina. Interesuje me da li se šalju opomene i da li se oduzima poljoprivredno zemljište u drugim delovima Srbije ili samo u Vojvodini, pošto mi se čini da se to radi samo u opštinama na severu Vojvodine, gde Mađari žive u najvećoj meri? Interesuje me kako sve ovo funkcioniše u ostalim delovima Srbije, da li Poreska uprava južnije od Beograda oduzima poljoprivredno zemljište od seljaka zbog dugovanja zdravstvenog i PIO osiguranja?
Poslanici SVM se protive ovakvom ponašanju Fonda i Poreske uprave prema građanima Republike Srbije. Apelujemo na Ministarstvo finansija da prestane preko Poreske uprave sa oduzimanjem poljoprivrednog zemljišta. Ovako se oduzima šansa za život za opstanak mnogih porodica. Ako država stvarno želi da pomaže sitnim poljoprivrednim gazdinstvima i stvarno želi da poljoprivredni proizvođači ne postanu socijalni slučajevi, onda mora da vodi drugu politiku prema njima. Hvala.
 
danas sam dobio resenje/upravni postupak prinudne naplate dugovanja za PIO i zdravstveno sa sve zateznom kamatom........ako ne platim prinudna naplata sa racuna,nepokretnosti,pokretnosti itd,itd
e pa za ovo smo se borili eto nam ga..............
dok "njihovi " pajtosi s kojima se sastaju po Kopaniku i piju jedu i je*u tipa Tomic Simpo, pa Bogicevic,pa Djuric Zekstra itd itd koji su ojadili ovu drzavu i od koga ne mogu da naplate nista, najlakse je udariti po grbaci seljaka koga *ebe ima velika ledja moze magarac da vuce i tegli
zalosno,zalosno..........

Za to im nije potrebno da se konstituiše vlada,a za sve ostalo je potrebno.E kakva smo država, sečemo granu na kojoj sedimo.
 
nemam nista protiv toga da se plati i da platim ako se mora mora se, ali brate mili kamate vise nego glavnice e pa to je sramota !!!!
 
Iako nisam njihov simpatizer mislim da je ulazak u vladu SVM dobra vest za poljoprivrednike ,ljudi su upuceni u niz problema o poljoprivredi sto potvrdjuje i post 356 , pitanje je samo koliki ce biti njihov uticaj na donosenje odluka .
 
A sto bi bio PIO obavezan? Onaj ko nece ili nema da uplacuje za penziju nece je ni primiti,isto je i za zdravstveno neplacas nemozes da overis knjizicu i naplate ti pregled. Iznecu vam jedan slucaj u vezi mog oca koji nije platio zdravstveno 2 godine i naravno nema knjizicu i nemoze da koristi "besplatne" usluge naseg zdravstva nego ih placa, za to vreme nekoriscenja zdravstvenog osiguranja njemu stize da plati i to sa kamatama xxxxxx dinara,e ovo neka mi neko objasni kako to moze?
 
Nazad
Vrh