Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Ja sutra sa drugarom idem malo na vodu...ne ocekujem bas neki ulov ali u svakom slucaju ulovicemo bocu rakije i 2kg rostilja :haha::ppozdrav:
 
2uz5iiw.jpg


Juče na jezeru Mika Alas.

- - - - - - - - - -

302lzky.jpg
 
Svingere ili hangere obavezno. Jel bilo ulova? Cujem da je ovaj vikend bio kilav manje vise na svim vodama nadam se da ce sledeci biti bolji.
 
Kod mene je zasad kilav cijeli početak ove godine, nikako da sastavim jedan dobar da u ribolovu. U četvrtak sam otišao rano ujutro (5 sati) i ulovio do 10 sati par babuški a na postavu za štuku ništa i onda je počeo pljusak pa jaka kiša i odustao. u nedjelju opet rano prvo sam bio na dijelu rukavca gdje je kanal u 7 sati je voda počela enormno rasti i nosila je počupanu travu i granje, do tad uhvaćena četiri bandara (jedan malo veći od cca pola kg) otišao sam u dio gdje je proširenje i tamo ulovio štuku od 1,5 kg ali sam se uskoro morao i odonud povući jer bih me voda okružila i ja ostao na otoku. Jučer popodne kako ne mogu u špartanje zbog vlage odoh malo na vodu i opet nahranim si mjesto za plovak uhvatim dvije deverike taman veličina za postavu, zabacim dva za štuku i nastavim dalje pecati uhvatim dvije babuške o cca pola kg i taman mislio biće super ribolov kad je voda opet počela rasti i nanijela mi je ostatke trave i u potpunosti onemogučila ribolov na plovak, ništa spremim taj štap i promatram ova dva postavljena, najednom jedan plovak počne poskakivati po vodi pa malo lijevo malo desno (nije mogao daleko zbog trave). Probam lagano povlačiti najlon rukom i osjetim da je nešto gore, kontriram i dovučem do obale (zajedno s barem 3 kile trave) zagrabim meredovom i osjetim da je malo veća štuja u tome svemu i umjesto da odem od vode i tamo očistim meredov koji je bio pun trave ja ga lijepo stavim na jedno koljeno drugom nogom pritisnem ručku i taman kad sam htio uhvatiti za najlon meredov se od težine preklopi ispadne štuka koja se nekako otkvačila i ode u vodu, prvo se dobrano ::jako_besan::::jako_besan:: ispsujem spakiram štapove i odoh kući . tako da sam u tri dana sve skupa bio desetak sati na vodi od čega je po vremena provedeno u raspakiravanju i pakiranju pribora.


Drava cijele ove godine non stop mijenja vodostaj i to po nekoliko puta dnevno, u nedjelju je narasla za metar da bi do jučer opet pala na prihvatljiv vodostaj za ribolov i sad gledam opet je narasla više od pola metra.
 
Rezervisao sam za sutra mesto br. 8 na Oazi u Glozanu. Stalno sam pecao na mestu br. 7 ali mi grane smetaju pri zabacivanju a gospoda nije htela da ih skrati pa sam promenuo brojku ali restoran je i dalje na dohvat ruke.:osmeh:
 
Ljudi razbio sam se od sarana. Radilo kao blesavo, ruke me zabolele. Srecom dosao kasnije ( oko 16 sati) kum pa sam mu predao posao i stapove, Bogami i on se napecao. Nisu bili krupni, uglavnom 2-3 kg samo par jaci od 5 kg.
 
Nazad
Vrh