Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Stize mi do kraja nedelje stap i masinica. Hvala svima odavde na savetima. Posto mi se izuzetno dopao stap Okuma Lure Mania, a jedini preostali u radnji ovde je kaparisan za prijatelja vlasnika radnje, odlucio sam da porucim iz BG-a. Posto drugar dolazi iz BG-a ima par dana odmora, on ce mi poneti da ne placam postarinu.
Uz Okumu tezine bacanja 12-45g planiram da stavim masinicu SPRO Passion 730, i uzecu neki kanap od 10-15 lb.

Mislim da nisam pogresio sto sam poslusao savete odavde.
Takodje me interesuje sta koristite od voblera (narocito zimi) za stuku, smudja i bucova koje najvise planiram da pecam ??
 
Stap je ok ,sasvim solidan za pocetak ,za masinu ces videti , ne znam tacno koja je cena ,ali ja sam i dalje za da si uzeo blue arc ,govorim iz licnog iskustva.. A za varke cu ti ispisati samo da uhvatim malo vise vremena .
I dobro dosao u varalicare
 
Za masinicu sam dobio samo reci hvale sto se tice cene i odnosa kvaliteta (40e), dok bi za blue arc trebao da izdvojim znatno vise novca. Ali ovo mi je stapcic samo za pocetak malo da bacam varku dok ne steknem da kazem iskustvo. A planiram da ga ostavim da pecam iskljucivo bucova njime.
A uzeo bih malo bolji stap i jaci na prolece ili leto i bolju masinicu naravno. Za malo teze valaricarenje soma ili dzigovanje smudja. Jer mi leto posle pruza mogucnost i da odem negde van mog reona na pecanje :osmeh:
 
Kupis par silikonaca (twister, shad) razlicitih velicina , boja, par glava razlicite gramaze , mozes ih koristiti za stuku i smudja, shad twister od orke meni uvek da stuku , a mozes da ga kupis u svakoj ribo radnji.
Kasike i leptiri su standard za stuku , ali ja ih ne koristim.
Od voblera rapala cd5 , meni br.1 za bucova , a mozes ga koristiti i za smudja
Vobler kalipso 6cm dosta jeftin i dostupan , a dobar i za smudja i za stuku
Jednu dve glavinjare (jednu manje , jednu vece gramaze), tipa drasko ili bilo koji drugi domaci proizvodjac , sa njom pecas bucova , stuku , smudja, soma , klena, protfisa ..
Moje kutije su prepune voblera i raznoraznog silikona , ali ovo sto sam ti gore nabrojao koristim u 90% slucajeva , kombinujes dimeznije,prezentaciju.. Vremenom ces i ti nakupovati sve i svasta , trziste i izbor vestackih mamaca je ogroman i napravljen da upeca ribolovce i njihove pare :D
 
Ako vec nisi uzeo masinicu bolje uzmi Passion 740, dva drugara pecaju sa njom i masinica je neunistiva, jedan je imao Black Arc koji je krenuo da ga zajebava a Passion i dalje radi ko sat, za te pare nema bolje masinice...a i stap ti je dobar, barem sam tako cuo...malo si nezgodno vreme nasao za pocetak varalicarenja, mnogo bi lakse bio da si krenuo u prolece, ne znam sta se na Moravi moze pecati u ovo doba godine..
@kanacki, gde ti pecas? Mozda smo se sreli na vodi nekad...
 
Nisam uzeo jos uvek. Nekako mi velika 740 za ovo sto meni treba, ima moj drugar i on koristi za soma. A moze da se peca na Moravi smudj, a po prici drugih cesto naleti i bucov kao kolateralna steta. A i stuka jos uvek radi na okolnim barama i jednom jezeru.
 
Nisu to Spanci, ovaj Yuri je jedan od najboljih somdzija na svetu..ovo je snimljeno na reci Po u Italiji, tamo su i dalje najveci somovi, iako ih na Ebru u Spaniji ima vise, ali s obzirom da su somovi u Spaniji tek 40 godina, za par godina ce se na Ebru rusiti rekordi redovno..
 
Kad bih dobio na lotu ovo bih kupio bez razmišljanja

vikendica-ribicki-raj-stara-drava-s_zps7e3cdcac.jpg

















Radi se o vikendici na starom koritu drave, cijena joj je 15 000 € s time da u cijenu ulazi i 6000 m2 okućnice. Bio sam tamo jednom na ribolovu i lokacija je san snova.
 
Lepo,lepo.Ne znam kakve su kod vas cene,al ne deluje mi skupo.Lepa lokacija,lepa kucica i lepa povrsina.:osmeh: :ppozdrav:
 
Uff radio svakojake kombinacije samo da nekako riješim taj jedan jedini problem kupnji ( ::novac:: ) ali nikako da nađem rješenje. @SAMA nije skupo samo hebiga kad bih bio pravi gazda a ne p.zda prodao bih oba vinograda(jedan je tastov a drugi od tašte) jer ne pijem a prodaja vina slabo ide a za legalnu prodaju vina nemam uvjete. inače samo korito je dužine cca 2 km i prosječne širine 60 m.
 
Poslednja izmena od urednika:
Jako interesantan video narocito za pocetnika kao sto sam ja. Bas bijem glavu oko tih boja i velicina od kad sam kupio stap i poceo da kupujem varke
 
Nazad
Vrh