Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Naravno da će biti. Prošle godine nismo mogli da ih lovimo od poplava pa su vjerovatno udebljali a kažu da ni ova neće biti bolja. Ako ovako nastavi par godina i kod nas će da porastu u suprotnom rijetki su oni koji promaknu. Kod mene kad se pročuje da som grize osjetno se poveća broj grabežljivaca na obali a ako se primjeti neki veći od 10 kg. počinje opsadno stanje.
 
Ja danas uplatio. Kažu 70 KM. Ako si stariji od 60 god onda 35 KM. E sad neznam dali da tugujem ili se veselim. Mlad nisam a nemam dovoljno godina:sta:
 
Od zadnjeg poskupljenja sa 50 na 70 KM kod nas nisu mjenjali cijenu. Prije par god. bilo je nekog govora da neka udruženja plaćaju više ali zaboravio sam zašto. U svakom slučaju republički savez ima svoju tarifu za sve istu a udruženjima ako je malo podižu cijenu. Isto je i sa porezom na oružje. Kod mene 50 KM a čitam na forumu da je 40. Istu informaciju sam dobio i danas da je u Novom gradu 40 Km.
Vratila se ona vremena kad je bilo "Uzmi ago koliko ti drago".
 
Kod nas je 6.000,00 din. ona objedinjena, a za posebne vode (zasticene parkove prirode) jos 4.000,00 din.
 
Ja sam je kupio prije desetak dana i kod mene je cca 70 eura (50 eura državna i 20 eura klubska) i vrijedi samo vode zajednice u kojoj sam član. Od sljedeće godine bi se i to trebalo promijeniti jer je u izradi novi zakon o rekreativnom i sportskom ribolovu i u planu je da dozvola vrijedi za sve otvorene vode (rijeke) u državi, a na zatvorenim vodama (jezera, bajeri, šljunčare) bi mogao loviti samo u onoj zajednici gdje si član. Ako to prođe za mene će biti super jer sad je malo glupo naime ako želim biti član u još nekoj drugoj zajednici moram ponovno plačati državnu i klupsku kartu . Ja živim na tromeđi tj. granično područje tri zajednice i ovakvom dozvolom bi mi se proširio teren za ribolov jer zajednica u kojoj sam član ima malo otvorenih voda (samo rijeka Drava i par malih potoka) ali ima bezbroj zatvorenih voda, dok zajednica na pdručju gdje živim ima tri rijeke zanimljive za ribolov ali samo par zatvorenih voda.
 
Ne znam da li ste upoznati Vi, ali kod nas u Cg postoji vrsta ribolova popularna kao "iz gaza" , dakle u cizmama idemo u vodu plitku itd, i oscima lovimo ribu... da li neko od vas radi slicno?
 
Izuzetno popularna tehnika kod nas i decenijama u nazad poznata ,samo sto se kod nas uglavnom praktikuje u maju ,vreme kada se mresti saran ,isto tako se gazi plitka razlivena voda i riba se poklapa raznim korpama ,kosarama ,nekim zicanim kavezima na drzaljetu :) mada dosta uspha daje i kod drugih vrsta ribe ,koja ostaje u ovim delovima gde je reka bila izlivena .. Veoma atraktivan nacin ribolova ,slusao sam price rvanja sa saranima koji se mreste od po 10 - 15kg i vise .. Ja to zovem krivolov i svima bi im mamicu maminu ,mislim ruke bi im posekao lopovske .. Nema veze sa tehnikom koji si ti opisao ,ali me podestilo na ovaj nas tradicionalni nacin ribolova ;)

Kad smo deca bili iz tih bara koje su skoro presusile ,skupljali sitnu ribu u kante ,bosi i vracali u Tamis .. Sad kad se setim toga ,pomislim koje smo mi budale bilo i ko nas samo tako naucio ,da se tako ophodimo prema ribi ,rekama..
 
Dule ja se spremam al trazim slicno mesto
2ytnocj.jpg
pa makar i netrzalo.
 
A gdje je Duško? Dal je hladno il nevoli takmičenja pa se drži kuhinje?:ppozdrav:

:osmeh:Nisam ja stekaros. Moja orijentacija je carp pecanje na drugi nacin, i po nekada varalicarenje.:ppozdrav:Lepo je pecanje i sa stekom ali stvarno treba biti dobro podmazan finansijski pa sve ispostovati, tj imati svu opremu.
 
Auuu. Mnogo je to komplikovano za mene. Štek, carp, flaj. Morao bi zaviriti u riječnik da samo saznam o čemu se radi a ne da znam pecati. Ja sam starinski pecaroš. Dubinac,varalica i malo na plovak, ali neide mi baš ovaj plovak. Ide gdje je brzak pa voda žubori ali kod mene je ljeti plitka 1-2 m, bistra i ravna kao ogledalo pa kad plovak zapara površinu vode, ribe bježe na obalu:osmeh: Nekako mi varalica najbolja za uživanje a dubinac za soma i zimi na sitnu glistu za bijelu ribu.
 
Danas sam isao da relaksiram mozdame vijuge na savi ,cela dva pesa.ali sam stvarno uzivao u lepom danu.:riba:
 
Poslednja izmena od urednika:
Dali klen spada u grupu bijela riba? Neki me ubjeđuju da pripada a ja mislim da je klen grabljivica i da nije u grupi bijela riba. Koje ribe bi ušle u tu grupu i po kojem kriteriju neka riba spada u bijelu ribu?
 
Klen pripada familiji šaranskih riba, a pod belom ribom se najčešće svrstavaju vrste iz ove familije (babuška, deverika...), tako da u toj narodskoj podeli klen može da se svrsta u belu ribu. Inače ovo je riba koju sam najčešće pecao. Može se upecati na sve i svašta, od gliste (mada ređe), pileće džigerice u zimskom periodu, do kukuruza, mušice, skakavca, pa do trešnje i dudinje pa čak i na varalicu.
 
Bezecovano i naruceno u "formaxu" za subotu http://www.formaxstore.com/product/regal-carp-3-90m-5lbs-spod/6195/ + + raketax1 http://www.formaxstore.com/product/xplode-bait-rocket-raketa/10298/ i marker plovakx1 http://www.formaxstore.com/product/d-plast-plovak-marker/9869/# nemaju trenutno bolji koji sam ja hteo, pa kada pristigne ovaj cemo: http://www.formaxstore.com/product/professional-marker-float-12cm-orangolive-11-07052/7988/. Jedna lepa vest. U Futogu na potesu "Sirajak" bice do jeseni napravljen saranski revir.


P.S. Morao sam da postavim sliku masinice, uput na nju vise ne radi posto je poslednja u formaxu i ostavljena za mene.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh