Pečenje prasića, hrskava kora.

Tako i kod meme bude hrskava kožica, ali kao što sam rekao odmekša prilikom presovanja.
Ovo mi se čini da je prvo iskošćeno prase pa onda pečeno. To nije presovano....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pred žetvu suncokreta, dok nas ne boli srce da odrešimo kesu.....
099a2d6ff74d10821232d71184b7c77d.jpg

Par trenutaka kasnije...
265b52793e8c9fbce056581ce785a955.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Evo jedno hrskavo...Tj 3 komada po 22kg.



https://postimg.cc/HjfXJCnS]free pic upload[/url]
Vidim da ti izvadis sav zar napolje, koliko fugo lozis da zagrejes furunu, neznas mozda do koje temperature grejes iili to radis od oka, dali moze od jednog lozenja da isprece ili mora da se dolozava jos jednom , koliko dugo se pce jedno prase 20-25 kg i dali ga pokrivas necim ili ne
 
Kod nas vazi pravilo lozis dok cigla u furuni ne pobeli, to je znak da je ugrejana furuna.
Okvirno oko sat ipo bse lozi, barem konkretno moja furuna.
Mi ostavimo zar sa strane i pokrijemo ga pepelom pa kasnije ako treba samo malo razgrnemo pepeo i zar se aktivira.
Ne umotavamo prase nego ga prvo otvorene furune vrtimo oko pola sata da ga zazarimo da dobije rumenu boju i zatvaramo da se pece.
Nisam Nemanja ali sam napisao kako mi radimo.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Moji stari su vadili žar napolje ali su prvo stavljali štap sa omotanom ovčijom vunom u furunu, zadrže kratko i onda izvade. Ako vuna slabo porumeni, treba još ložiti, ako je crna i izgorela, treba sačekati sa ubacivanjem pečenice malo pa tek onda ubaciti u furunu.
 
Svaka furuna je priča za sebe, ni jedna nije ista. Ja imam meru ogreva koliko potrošim za jedno prase od 25 kg.
Pošto mi je furuna u dvoristu tj. napolju, kada je hladno malko pojačam ogrev i ako je prase veće isto pojačam ogrev. Mera ogreva su jedna ravno natovarena ručna kolica seckanog granja. A kada kažem pojačam, znači dodam još lopatu-2 tog granja.
Ta jedna kolica granja gore sat i po do dva sata. I to je to, razgrnem žar na strane i ubacujem. Uvek bude extra pečeno a kožiica poosebno hrskava!
Inače trebalo mi je par prasića....... dok nisam naučio.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja uvek pojacam vatru, bolje da je jaca nego da moram da dolazem..
Iz tog razloga uvek motam brav u papirni dzak i dobro ga nakvasim, posle pola sata skidam sve to taman lepo uhvati boju i na dalje nema problema.. Pece relativno brzo, 10kg sat vremena..
 
Drugari jel ima neko slicnu furunu?
Jel u noj moguce peci na raznju?
Drugar je koristi kao rernu za janjeci puding
97b73b61f8236f6a9ca483b4c8e16725.jpg
1a67ca7bcefc9f079c0add5b37b178be.jpg


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Koji god, nije ni tako bitno da li je tacan jer jednom kad naucis na koliko treba da ti bude kazaljka onda stalno tako radis :D
Ja imam onaj gde su nacrtane zivotinje, bodem u vrat i u butine i kad tu dostigne temperaturu koju hocu onda nema brige da je i sve ostalo peceno..
 
@Mir ja bih pre uzeo ovaj sa nizom maximalnom temp jer se preciznije vidi temp. Milane ovo nisu termometr i Koji se ubadaju vec ugradni Koji se npr ugrade u metalna vrata furune ili sl.
Sto se ubadanje sonde u najdeblji komad 68 stepeni je dovoljno da se moze reci da je termicki obradjeno

Sent from my RMX2202 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh