Pasulj

Setva u toku :)
e54026219b791869855c8d8957e9e8fa.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li ko za prodaju ns dvadeseticu treba mi 30-40 kg da se pošalje brzom postom da nije previse krupan da bi posejao olt sadilicom za kukuruz
 
Pitanje za @ivanz . Prošle godine si nešto pisao o Nu-FILM 17 okvašivaču , dali si ga koristio ako jesi kakva su ti iskustva ?http://www.fitofarmacija.rs/proizvodi/pomocna_sredstva/nu_film_17.html Ovde piše da se za uljanu repicu koristi u periodu prelaska mahuna iz zelene u tamnu boju dali to važi i za pasulj ? :sta: Kod mene 1L košta 2350din za tretman jednog KJ izađe 945 din nije skupo samo ako je efikasno jer ipak bude nešto osipa.
 
Htio sam koristiti, ali nazalost nisam, trebao sam probati da vidim kako funkcionira, da znam za ovu godinu, mislim da treba prskati 28 dana prije zetve, i kao nema osipanja, to je veliki problem, jer kad se ostavi da se osusi na njivi pola se pokupi pola ostane....
 
Ja ću verovatno probati ove godine na jedno 0.5 Kj čisto da znam dali to vredi praktikuvati.

treba probati, meni žao što nisam....

ja danas posijao 3 jutra zelenog, još ću 0,5 jutara bijelog bisera i to je sve za ovu godinu......nažalost, planovi su bili da se zasije puno više, al previše ljudi se uključuje u grah, i jednostavno se neisplati sijati da stoji kod kuće, za prodati ima još oko 700kg, tu negdje, možda i 750kg, traži se još nešto za sjeme, al će ga i ostati, i čemu onda sijati više......?

a htio sam posijati oko 8-9 jutara zelenog, i nevrijedi.....obečavaju nekakav poticaj od 500€ po hektaru za grah, i svi poludili, isplati im se posijati i da ništa neuberu......kako je to jadno, a za nas koji bi radili i želimo da dobro uspije, nećemo imati kome prodati, jednostavno POTIČU NERAD!!!!! i to mi je najviše žao......

ja bi bio prvi koji bi se založio da se ukinu poticaji, ili da se promjenu pravila igre, jer ovo je pucanj u prazno, neka dođu kod mene i sve provjere i kod nekoga kome će njiva biti u travi, i mi smo ravnopravni, to nebi trebalo biti tako.....
 
@ ivanz Mi možemo samo da sanjamo o takvim subvencijama ja bi bio srećan da samo imam zagarantovan otkup cele količine po nekoj normalnoj ceni min 1.6 E , sad odmah bih potpisao , netreba mi ni onih redovnih 35 E što su nam obećali za ovu godinu ::lose::.
Juče je i kod mene obavljena setva 2 i frtalj šarenog i 2 i frtalj Sremca i to je puno sobzirom na okolnosti ::vadjenje_repe::
6ok200.jpg


2s9d5hz.jpg

Razmak zrna od 6 do 9 cm , sejano je u vlažno ali zbog lošeg iskustva sa deficitom vlage i neravnomernim nicanjem voleo bih da padne neka manja kišica od 5 do 10l.
2wmi1wx.jpg
 
Marčelo,imam istu sejalicu,kod mene neće da povuče zrno,eventualno ako ga i povuče to odmah spada,tako da sam prinuđen da platim sejanje(olt,agria),kod tebe ima takvih problema?
 
Imam ploče od 72 rupa i 4mm,daj bože da su rupe problem,odneću nazad u Plamet nek ga razbuše na šire,samo ove godine ga neću isprobati,za sutra je dogovorena setva pasulja.
 
Nazad
Vrh