Pasulj

Al trebaš saditi pasulj koji nepusta lozu.
Tetovac misli. Da ide uz štapove proveri to lepo...

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
Da li neko ima da proda 20 kg tetovca ili gradistanca (koji se ne penje) i 20 kg sumporasa,treba mi za sejanje.I ako ima da li bi poslao brzom postom da platim kao otkupninu?
 
Pre dva dana posejan Galeb 50kg semena na 60 ari,sejano zitnom svaka cetvrta lula seje razmak oko 37 cm red od reda a u redu oko 10cm.Prvi put tako radim pa videcemo.inace sejano amazon zitnom sejalicom od 2,5m po dva pravca pa onada 8 reda kukuruza.Kukuruz je kao vetrozastitni pojas.
 
Da li neko ima da proda 20 kg tetovca ili gradistanca (koji se ne penje) i 20 kg sumporasa,treba mi za sejanje.I ako ima da li bi poslao brzom postom da platim kao otkupninu?
Imam ja tetovac i sumporas. Javi se u poruke ako si i dalje zainteresvan. POZZ

- - - - - - - - - -

Da li neko ima da proda 20 kg tetovca ili gradistanca (koji se ne penje) i 20 kg sumporasa,treba mi za sejanje.I ako ima da li bi poslao brzom postom da platim kao otkupninu?
Imam ja tetovac i sumporas. Javi se u poruke ako si i dalje zainteresvan. Ako se dogovorimo donesem ti na kucnu adresu. Pozzz
 
I mi smo uvek posle 20.04. Taman iznikne do prvog maja ili djurdjevdana. A sejali mehaničkim olt sejalicom, duplirali smo redove. Uglavnom, semena treba da se poseje oko 1kg/ar ako je normalne krupnoce. Tako da je bila norma oko 100-110 kg na dva jutra.
 
Juce slikano,tacno 7 dana od setve.Samo sto ne "izbije".
2h81jx3.jpg
 
ostao sam samo na dual gold i pulsar......ma svaki dan razmišljam koliko uopće i da sijem, jer neznam koliko ću uspjeti prodati, sve se više ljudi uključuje u proizvodnju, jer priča se o poticaju od 500€ za hektar (za koji dan bi trebalo sjesti novac, pa ću vidjeti što je istina od toga), pa da se posije i ništa neubere, postoji veća zarada nego na ratarskim kulturama, pa se bojim da se neće usplati prodati, ovih dana kada sam sve zbrojio, u ovisnosti koliko ću ja posiajti, imam za prodati još oko 800kg, što uopće nije malo, ako neode do kraja 4mj, onda neće ni otići.....i onda si postavljam pitanje, koliko uopće i posijati
 
Na "crno" prskam Stomp aqua 3lit na hektar plus 2 lit afalona.Afalon prvi put koristim ove godine,posle 20 godina, a prosle koristio frontier super.
 
Nazad
Vrh