Pas čuvar

Chobanin

Član
Učlanjen(a)
9 Dec 2020
Poruka
701
Lokacija
Krusevac
Kod nas su se u poslednje vreme pojavili psi lutalice koji dave ovce, kokoške i slično, a takodje su se pojavili lopovi koji kradu sitne mašine. Najlogičnije rešenje je uzeti dobrog psa.
Koji pas je po vašem mišljenju najbolji za čuvanje dvorišta+farme+porodice?
 
Teska tema.ja godinama imam sarplanince i prosle nedelje mi se desila velika nesreca,bili pusteni preko noci I keva ode jedno jutro sabajle da ih veze i kako je prisla zenki i pruzila ruku ona je ujede,ja reko ajd bio jos mrak pa je nije poznala ili sta znam I odem do nje kad ona sa 2 metara iskezi zube na mene I pocne da laje I rezi,jebiga nisam imao izbora morao sam da je ubijem,tako sam bio sjeban I dva dana sam plakao,bila je mnogo dobra I pametna I mnogo sam je voleo mislim da takvog kera vise necu imati u zivotu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Mene plaše šarplaninci jer su preveliki. Kakvi da mu ja njemu budem alfa kad najednom može da me prekolje. Pulin mi se čini kao ok ideja, e sad, samo ga treba naučiti da ne izlazi van dvorišta…
A vučjak?
 
Mene plaše šarplaninci jer su preveliki. Kakvi da mu ja njemu budem alfa kad najednom može da me prekolje. Pulin mi se čini kao ok ideja, e sad, samo ga treba naučiti da ne izlazi van dvorišta…
A vučjak?
Ako ga kao štene naučiš na sebe, neće ti ništa
Teško je starog psa naučiti i dresirati..

Poslato sa MRD-LX1 pomoću Tapatoka
 
Svakom keru je životni cilj da utekne iz dvorišta....😂
I zapiša teritoriju...😂😂
Šarplanince i slične xxxxl kerove ni slučajno u selu i slobodno u avliji ne bih držao, mnogo je primera gde napadnu nekog od ukućana ili preskoče ogradu, koja njima ne predstavlja nikakvu prepreku, i iskasape nekog na ulici...
Bolje par manjih, ali što napadaju, a zbog veličine ne mogu da povrede (PRETERANO 😂😂😂 )....
Pre par meseci bio takav slučaj ovde kod mene u ovom malom (mikro) selu, od 3 ulice i 68 stanovnika, i baš kod mene u ulici, par kuća dalje, a gde svakodnevno mi prolazi majka na putu do prodavnice, Šarplaninac i Azijat su u pitanju, iskasapili curicu i njenog dedu na ulici....
Uostalm, evo pa čitaj :
 
Poslednja izmena:
Pas je rob navika,kako navikne tako i radi.Imao sam dva vučijaka u isto vreme zajedno kao štenci uzeti,nikad problema.Izuzetno inteligentni psi kojima treba "čvrst" gazda.Zbog te pameti znaju da dominiraju pa posle budu muke.

Sad imam Azijata koji je glup ko noć u odnosu na vučijaka.I koji tek traži disciplinu.
 
Ja imam kuci madjarki pulin ili ti dugodlaki pulin,sreca pa je bas dosta pametan,kad sam pored njega sasvim miran pas ali kad me nema komsija nesme da udje u dvoriste sam. To najvaznije na kakvog naletis kera jer imas prirodno pametne i brzo nauce a imas i balvane koji tesko kapiraju

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
9f7a30eb18582aa11627c65c2d8acaf3.jpg
de15a6bb65a26124ec1c14d2d0118041.jpg
411dde13ee2aefb47d4c3141e3668b22.jpg

Evo moj pulin,nit sam ga kupio niti dobio,vec ga nasao na autoputu kao malo stene i nisam mogao da ga ostavim tamo,i dobio je novi dom i ime Srecko. Pametan je al je budala,laje na tockove kao nenormalan,pored kuce niko ne moze da prodje a ga ovaj ne izlaje kako i dolikuje.

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Imam nekoliko HikVision kamera i nekoliko stotina metara mreznog kabela , rade fantasticno , ne spavaju nikako , mogu biti povezani i kao alarm ,snimac i sve na internet, pola je inteligentno a pola glupo, samo pokret , 2 kera su vise iz hobija. I kad imate analizu sta se desava 24/7 jedno pola godine , tek onda vidite koliko su psi losi cuvari.
 
[mention]grabik [/mention]
Problem je što sve i da imam dokaz da si mi ti noćas bio u dvorištu (video zapis), ništa ti ne mogu. “To je sitno”, to do 20000din. A ne bih da izlazim da se petljam sa tobom i da te hvatam na delu. Mislim, čini mi se da je zakon na strani vlasnika poseda samo u tom slučaju, kad te pocepaju njegovi psi…
 
Slabo znam da je neki lopov najebo od kerova bude obratno , vecinom tu najebu kerovi , pas bez rada sa covjekom je nista.
 
Da vidim tog junaka koji će da udje kad moje tele zalaje i krene da skače na ogradu :D

Sa vučijacima sam više radio,oni su puštali svakog u dvorište al nema izlaska ako ja nisam bio tu.
 
Nazad
Vrh