Pas čuvar

Nije prezrela jabuka, nego prezri na čoveka, napadne! “Toj sam kazo”
A što se tiče pitova-apsoultno ispravno razmišljanje. Jes problem u njima, ali više u njihovim vlasnicima (svaka čast izuzecima!!!)!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ма дај маните ме те фразе власници су криви, јбт па пит-бул, бул теријер, стафорд ти пси су направљени да буду смртоносни и да кољу. Ако те уједе лабрадор, чау-чау или пудлица онда је власник крив. Пас који има урођен ген да напада кад тад ће га испољити да ли на неког непознатог или власника.
 
Pa zar nije i “ćao ćao” poznat po tome da je krvoločan? Biće da sam nešto pretupio….
A slažem se za one nabrojane da su krvoločni….
Ima dobermana i onda “jao dušica moja”. Jes dušica dok se u nekom trenutku ne pokaže njegova “prava duša”….
 
Ја имам рота и већ гледам како да га уклоним или ће добити кавез или удомљење. У плану ми је да му направим у предње двориште бокс од арматурне мреже 10 и додатно га појачати жицом 4х 4цм да неко дете не би гурнуло руку да га мази. За сада само лаје на непознате ми укућан можемо на хлеб да га мажемо, али ајде знај када ће њему лицна у глави да прегори. Тренутно је у боксу за ловачке псе али ми делује нејако за њега. Имам и једног бретонца и имам јазавичарку та је зло од керића значи још није никога ујела али имам осећај да ће брзих дана неко остати исцепаних ногавица. Ни мањег пса ни агресивнијег кад неко уђе у авлију кад насрне не можеш је одвојити, а толико лаје да је цео комшилук чује.
 
Ova moja laje kao luda. Od kada ustane odma u dvorište i laje dok ne legne da spava. A i tad pridrema pa istrči po svetlu da još malo zalaje po mraku. Najvise je iritiraju čitač vodomera, struje i kada je neko ma biciklu.
 
Da ne ispadne da su ti `temperamentni` psi losi...to je bio jedini nacin da @lovac Luku zaustave da preskace ogradu kod komsike;).Komsija doktor pa kad video masne prste po zencetu morao rota da kupi🐕‍🦺.
 
Ми смо давно имали јазавичара који је уједао као блесав. Главна играчка му била кошчура од бика када смо клали, и он је остави на сред улаза легне испод тује и чека жртву која ће проћи поред коске. Покојну бабу је изуједао по ногама да више није хтела у авлију да уђе ако га не затворимо. Дошла и одма са улаза почела какву то џукелу од кера имате види шта је кошчурина накупио на сред пролаза, и крене ногом да их гура у крај, отац док је викну не готово овај излете испод тује иштанцао бабу за памћење.
 
Od rasa koje sam imao u dvorištu (avlijanere ne računam) nemački ovčar više komada i doberman.
Doberman je ubedljivo izazivao više strah kod ljudi... Ali rasa ko rasa je poprilično zahtevna. Radni psi zahtevaju rad sa njima i na njima. Ako se samo stavi u boks i pušta jednom u mesec dana naravno da "prespoje" kad tad.
Inače kad je pas pušten u dvorištu kapije moraju biti zaključane ne vezano da li je vlasnik u dvorištu, naročito kod većih psa, ne zbog agresivnosti već zbog veće štete ako nedaj bože nasrne na nekog.
A moje neko zapažanje vezano z aove dve rase koje su izuzetno inteligente je da je nemači inteligentan i u očima mu se vidi da hoće da udovolji vlasniku a doberman je možda i intelihentniji ali u očima mu se vidi da hoće da za*ebe vlasnika, bar ovi moji....
 
Ne bojim se pasa preterano, ali kod mene u ulici ih je uvek bilo. Vlasnik ostavi kapiju otvorenu, džukac izađe na ulicu, deca iz škole ne smeju da prođu do kuće. Koliko puta je jedan tada klinac ulazio kod nas u dvorište, da ga neko od mojih isprati do kuće.
Sinoć je mene komšijin nemački ovčar uplašio na ulici, zarežao mi iza leđa i hteo da skoči na mene. Komšija nije kod kuće, kapija otvorena, dvorište nije zatvoreno da bašte. Taj isti ovčar često ulazi u tuđa dvorišta kada je otvorena kapija, uopšte ga nije prijatno videti u svom dvorištu, gde se može sresti i sa nekim detetom.
Ja imam rota, ako nije u kavezu, onda su kapija na bašti i na sredini dvorišta obavezno zatvorene.
Pre mesec dana mi u dvorište uletela pijandura i to noću da pozajmi pare, sva sreća pa je srednja kapija bila zatvorena, inače bih odgovarao za budalu.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Jebo vas Meda,jel vi znate neka druga imena za te rase čuvate ovaca.I moj drug isto ima medu8Šar planinac).
To ti kao kod bosanaca,ako je crn garo,ako je neki vučjak ili liči na vuka vučko,ako ježut žućko,i dva moderna imena bobi i džeki.
Ja imam džonatana,bon ton,lilika milika,a bila čipsika,vidra,gari(ne garo) itd.
Sldeći muški će biti Stojko.
 
Pre mesec dana mi u dvorište uletela pijandura i to noću da pozajmi pare, sva sreća pa je srednja kapija bila zatvorena, inače bih odgovarao za budalu.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Na pijana čoveka neće ker, provjereno....
Jedino istreniran da tako radi, samoinicijativno, jok more....
Imao sam svakakve avlijanere, i ujedali su svakakve,ali pijan kad uđe u dvorište, ker zablokira i nije mu jasno u kakvu kategoriju takav spada, a dotični se klateći vamo- tamo, uvek dokopa dvorišta ili kuće...
Srećom, takvi su bezopasni po imovinu, jer nisu sposobni ni da kažu šta hoćedu (upravo, vidi se po njima, da dodaju još koju "palinku", i koji promil alkohola u krvi 😂 ) a ne da nešto otuđe iz avlije.....
 
Jebo vas Meda,jel vi znate neka druga imena za te rase čuvate ovaca.I moj drug isto ima medu8Šar planinac).
To ti kao kod bosanaca,ako je crn garo,ako je neki vučjak ili liči na vuka vučko,ako ježut žućko,i dva moderna imena bobi i džeki.
Ja imam džonatana,bon ton,lilika milika,a bila čipsika,vidra,gari(ne garo) itd.
Sldeći muški će biti Stojko.
Opusti se druze. Udahni duboko.
 
@dobrodol
Na ovog je hteo, udarao je u kapiju žestoko uz glasno režanje :D Al budala ne konta rotvajlera uopšte.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Na pijana čoveka neće ker, provjereno....
Jedino istreniran da tako radi, samoinicijativno, jok more....
Imao sam svakakve avlijanere, i ujedali su svakakve,ali pijan kad uđe u dvorište, ker zablokira i nije mu jasno u kakvu kategoriju takav spada, a dotični se klateći vamo- tamo, uvek dokopa dvorišta ili kuće...
Srećom, takvi su bezopasni po imovinu, jer nisu sposobni ni da kažu šta hoćedu (upravo, vidi se po njima, da dodaju još koju "palinku", i koji promil alkohola u krvi 😂 ) a ne da nešto otuđe iz avlije.....
Sad mi palo na pamet. Kako je macak?
 
Evo ga spava na dnu kreveta, kod mojih nogu....😁
Imam jedno staro ćebe, preduplam i prekrijem noge, e tu se smesti....
Načisto se razmazio, ujutru ne treba budilnik, 5- pola 6 ide se napolje a ja na posao.....
Sad i bira gde će da spava, kod mene u sobi, kod majke, ili u kuhinji u svojoj foteljici !!!!😄
Ugojio se, ne može da lovi, ulovi miša iz 10 pokušaja ali vrapci i golubovi su nedostižni...
Mada je i mator 9 godina već ima...
Sad neće više ni da skače s krova, nego se dere i dođe do ivice i čeka da ga spustim....Majka grdi, a i ona ga strašno voli, ako kasnije oko 10-11 prepodne ne dođe, već je potera za njim i briga....
Kažem, imali smo mačaka i mačaka, jedno 30-tak ali ovakvog , NIKADA !!!!😇
Izvinjavam se za :off_topic:
 
Nazad
Vrh