Parenje kunića

Kako bi mogao da znam da li je zecica skotna ?, problem je u tome sto prilikom odvajanja mladih dve zecice su ostale sa muzijacima u boksu greskom a starosti su oko 6 meseci i tek sam sad primetio
 
Proveriti dali je skotna moze na vise nacina.Moj predlog je da je rukom opipas donji deo stomaka.Prolazis rukom po stomaku kao da je mazis po ledjima i na dnu stomaka osetices zrnno graska ako je 10-12 i vise dana skotna.Prvo u jednoj ruci drzi jabuku ili nesto sto voli grickati a drugom proveri ako dozvoli.Za ranije otkrivanje samo muzjak moze ti reci...Najsigurnije je da cekas 32dana da prodju.Pokusaj...
 
Zečica mi se okotila pre nekih dva meseca.Mlade sam odvojio sa 45dana.Od tada puštam zakana svaki treći dan i ništa!Zečica je stvarno do bola,brižna i dobra,ali ne da zekanu!!!Jel možda ova zima u pitanju ili ona sebe samu odmara??????????
Davno kad sam ih držao,obično nisam inmao takvih problema.Znao sam po boji polnog organa dal je spremna.A ova moja nešto ne rumeni!:haha:I naravno beži od zekana.

Hoću li napraviti sranje ako je budem puno odmarao???

pozdrav svima!!!
 
Sremac, i ja sam pravila pauzu letos kad su bile vrucine. Dobrih 2 meseca nisam parila.Jos uvek mi 2 zecice nece kod muzjaka pa to ti je, a druge 2 sam jedva privolila da se pare sada vec cekaju 2 okot, ali ove 2 nece pa nece. Cak sam ja jednu drzala i muzjak se prevrnuo 3 puta, kao uspelo - racunam i onda kad dogje dan okot, nista. Ma drzim ih, dajem proklijalu psenicu 2 puta nedeljno, persun....Cujem da se i kod ostalih kunicara pojavljuje ovaj problem, pogotovo ako odmaras. Samo oni sa intenzivnim odgojom nemaju problema koliko ja znam ili bar kazu da nemaju...
 
Sve mislim da nije od ove zime,a bio je velik minus kod nas i do -21!

Kako misliš peršun,list ili.....
A proklijala pšenica?
Jel to daje podstrek za parenje ili??????
Hvala unapred i pozdrav!!
 
Ma ubacite im koren persuna u ishranu 2 do tri dana i ima da kidisu na zekana ko mutave provereno
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam se pocepao od smeha pre neki dan kad sam video zecicu koju sam ubacio kod zekana na parenje izvrnu se na bok podize noge i ceka zekana da je zvekne.
Zekan gleda zbunjeno nije mu bas bilo najjasnije kako da odradi posao.
Valjda zecici dojadila jedna ista poza.
:haha:
 
Ja imam jedan problem i ne znam sta da radim... :) Moja jedna zecica se X puta parila i nikako da se okoti,u cemu je tu problem?Ili da je koljem ili sta drugo? :)
 
Ja imam jedan problem i ne znam sta da radim... :) Moja jedna zecica se X puta parila i nikako da se okoti,u cemu je tu problem?Ili da je koljem ili sta drugo? :)
Jel je pripustas uvek kod istok zeca?...imao sam i ja takav problem,mislio sam da je do zecice...a bio sam pripustio 3 zecice kod istog zeca i ni jedna se nije okotila,tako da je bio problem u zecu
 
Jel je pripustas uvek kod istok zeca?...imao sam i ja takav problem,mislio sam da je do zecice...a bio sam pripustio 3 zecice kod istog zeca i ni jedna se nije okotila,tako da je bio problem u zecu

Uvek sam je pustao kod istog muzjaka i nista,pa sigurno se jedno 7-8 puta parila sa istim.Ali evo dve zenke su mi se okotile danas od njega.
 
Uvek sam je pustao kod istog muzjaka i nista,pa sigurno se jedno 7-8 puta parila sa istim.Ali evo dve zenke su mi se okotile danas od njega.

Onda ti je zecica jalova nema druge.Lonac joj ne gine ako se posle drugog ili treceg puta nije ostala skotna odma si se trebo resavati zecice
 
Ja sam moju kalifornijsku zecicu pripustio sa nepuna 4 meseca jel moze to da jos nesto naskodi?
 
Onda ti je zecica jalova nema druge.Lonac joj ne gine ako se posle drugog ili treceg puta nije ostala skotna odma si se trebo resavati zecice

Ni sad nije kasno :D

- - - - - - - - - -

Ja sam moju kalifornijsku zecicu pripustio sa nepuna 4 meseca jel moze to da jos nesto naskodi?

Ne moze nista da joj naskodi,ali nemoj da ti bude cudno ako ne ostane skotna...Moze da se desi,da joj se jos materica nije razvila,pa da ne ostane skotna...
 


Ne moze nista da joj naskodi,ali nemoj da ti bude cudno ako ne ostane skotna...Moze da se desi,da joj se jos materica nije razvila,pa da ne ostane skotna...[/QUOTE]


Ma ostala je skotna,pre par dana tj.23 januara se okotila...
 
Nazad
Vrh