Parenje kunića

I ja volim kad se sareni. Meni su sve mesanke sarene koje sam pario sa panoncem a jedna narandzasta mi se parila sa mojim sivim zekanom. I moj panonac je mlad, oko tri ipo cetiri meseca tek ima tako da ce biti za sledece parenje. Da si znao da doneses panonku kod mene da se pari sa ovim panoncem sto sam ja donosio. Bar smo mi tu blizu.
 
Prvo parenje,neka ga,vise je bio test,i za zecicu a i bratovog zekana,videcemo sta ce ispasti na kraju :D Ma blizu smo,nadam se da cemo uspesno saradjivati i razmenjivati iskustva :)
 
To naravno. A posto imas hajkome voleo bi da probam sa njima pa ako budes imao za prodaju cucemo se.
 
Uh,necu imati ciste hajkome dosta dugo,jer muzjak ima tek 2 meseca,a zenka 3...Ali kad bude bilo bice za sve :) U pocetku cu je pariti sa mesancem,pa sa mojim panoncem,pa ce do tada i hajkom muzjak da bude spreman... Nego danas sam ubacio malo sena kod skotne zenke,i odmah je pocela da pravi gnezdo..Nego razmisljam da li da joj ubacujem kotiliste ili da je pustim da sama pravi gnezdo u nekom cosku kaveza,cini mi se da je dovoljno toplo i da moze bez kotilice?Kaveze sto sad pravim od zice ce biti gotovi do 12-og,ali necu stici da je prebacim,jer nemam spremno kotiliste,hvataju praznici a njoj je termin 18-og,pa necu da je diram,neka je i dalje u ovom improvizovanom drvenom kavezu dok malo ne porastu mali,pa cu da je prebacim u ovaj nov...
 
Nije nista hitno za hajkome jel sve su mi puni kavezi i moram u skorije vreme da napravim jos kaveza. Meni se dosta zenki kotilo u cosku kaveza i nije nikakvih problema bilo sa tim.
 
Имам 3 зечице и све 3 су се окотиле пре око 2 месеца , прошлог викенда сам 2 пуштао код зеца али ниједна се не даје , устврари стави **greška уза зид у ћошак и зец не може да јој приђе. Знате ли неко решење да се брже упаре пошто зец увек хоће :) ХВАЛА УНАПРЕД
 
Moja se neckala,bilo joj prvi put,i morao sam malo da joj pomognem,stavio na sred kaveza i drzao je da ne pobegne i mazio pomalo i muzjak dosao i bez problema obavio stvar..e sad da li je to bila slucajnost,ili tako bolje daju,ne znam,ali meni je pomoglo :)

---------- Poruka napisana u 23:23 ---------- Prethodna poruka je at 23:21 ----------

@marko Kad bude bilo malih javljam ti ;) Onda cu je ostaviti bez kotilice,a kad bude presla u nov kavez imace apartman po PS-u,a sada neka se snalazi :)
 
Dosta puta sam i ja tako uparivao zenke koje nisu htele da se pare i mogu ti reci da je bilo uspesno. Lavic, probaj tako i trebalo bi da uspe. A i pogledaj dal ima teranje. Stanke samo joj natrpaj sena i sama ce ona napraviti gnezdo gde joj odgovara. Meni je bilo slucajeva da zecice prave i po dva gnezda.
 
Sto se tice parenja i toga da zecica neda,ako je zec ono ok obican tj normalan ili los mora se pomoci,recimo treba staviti muzjaka u kavez blizu zenke da moze da osjeti njegov miris ili bacit njegovo sijeno ili proklijale psenice ili persuna ima mnogo metoda ...ali jedna je najsigurnija i ubjedljivo najbolja ,a to je dobar muzjak e onda joj nema spasa ,moj prijatelj ima jednog muzjaka i vjerujte mi kad neka zecica nece da se pari povedem je kod njega za pola minuta zavrsen posao i nema tu oce da da ili ne 3 put je fikne i svaka je sigurno skotna :)
 
Ja sam se zeznuo jednom. Dobijem orijasa muzjaka, ekstra je bio i stavim odmah zecicu kod njega a on nije hteo da skace jel je bio uplasen i ona ga jurila po kavezu i ustroji ga. Od tad obavezno sam kod kaveza i pazim sta rade.
 
Citam ove postove i shvatim da sam sretan :osmeh:
Imam dva muzijaka koji su ludi do boli,bilo koja zenka da dodje kod njih nema joj spasa ...
NZB je stariji oko 18 mjeseci ima,a Njemacki sarac 10 mjes.,mlad je,nemogu ga udebljat nikako,al dao je potomstvo za 10 :bravo:
 
Citam ove postove i shvatim da sam sretan :osmeh:
Imam dva muzijaka koji su ludi do boli,bilo koja zenka da dodje kod njih nema joj spasa ...
NZB je stariji oko 18 mjeseci ima,a Njemacki sarac 10 mjes.,mlad je,nemogu ga udebljat nikako,al dao je potomstvo za 10 :bravo:
Ma skace i meni zekan ko lud al moze da pari samo jednu zecicu jel je sa ostalima u srodstvu. Al zato jos mesec dana i moci ce mi i panonac da pari. Mislim da nece biti los jel juri zecice.
 
Imam dvije ženke koje neće da se pare ima li tko od vas kakve metode da ih se natjera na parenje? Kad god ih stavim kod mužjaka samo legnu na mrežu kao sljepljene.
 
Imam dvije ženke koje neće da se pare ima li tko od vas kakve metode da ih se natjera na parenje? Kad god ih stavim kod mužjaka samo legnu na mrežu kao sljepljene.
Druze probaj ovu metodu da stavis zecicu kod zekana u kavez i da je drzis. Meni je to uspevalo, naravno ako hoce zekan da skace. A i vidi dal ima teranje
 
Imam dvije ženke koje neće da se pare ima li tko od vas kakve metode da ih se natjera na parenje? Kad god ih stavim kod mužjaka samo legnu na mrežu kao sljepljene.
Koliko meseci su stare zenke koje pustas kod muzjaka i dali su bile na pauzi pa nece ili prvi put pustas kod mozjaka..Preporucujem ti da probas sa AD3E kapi koje proizvodu Veterinarski Zavod Subotica.Tri kapi u posudu od pola litre vode,daje se tri dana i kod muzjaka.Vecina prihvati ako odbije nastavi do pet dana i opet pusti.Nemoj uzimati kapi od drugog proizvodjaca.Pozdrav
 
Ma to su ženke koje imaju mlade i nakon14 dana pošto su se okotile neće da se pare. Dobivaju i vitamine AD3E, ali ništa. Za tjedan dana će malci imati 30 dana pa kad ih odvojim idu ženke malo na dijetu (samo sijeno) pa će dobiti volju za parenjem.
 
Probaj na 25dan od kocenja da pustis kod muzjaka ili treci dan od odvajanja mladih, svaka pristane.To je savet a to sto su se pregojile pa imaju mlade do 22dana ona pojacava kolicinu mleka , skinuce sav visak naslaga na sebi i pored dobre hrane.Savetujem ti da nepravis pauzu vec budi uporan pristace ona a ti ces imati puno malih kunica...pozz
 
Ma to su ženke koje imaju mlade i nakon14 dana pošto su se okotile neće da se pare. Dobivaju i vitamine AD3E, ali ništa. Za tjedan dana će malci imati 30 dana pa kad ih odvojim idu ženke malo na dijetu (samo sijeno) pa će dobiti volju za parenjem.
Kolko ja znam samo se hibridi pare na 14-ti dan a rase i mešanci na 18-25.Ipak,budi uporan ali nemoj da siluješ,malo na dijetu i biće rezultata.
 
Ja moje panonce parim na treci a neke starije zenke na 15 dan i nema da omane,uz naravno pojacanu ishranu.Mislim da je neka vrsta silaze koja bi se pravila tako sto se kukuruz i psenica potope u vodu ,stave u vakum kesu pa na sunce da dobije vrenje bila pun pogodak za zecice koje doje
 
Nazad
Vrh