Pšenica 2023-2024.

Ispari urea kažu. Desno gde sam bacio ureu. Levo kod komšije bez prihrane za sada. Vidi se kolac ispred pšenice kako je geometar merio....
f3d1c788a9b30fb9a1025ffa6b59c54b.jpg

Inače to je pšenica o kojoj sam pisao da je bila smrzla, bila skroz braon boje.....
Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Bas tako. Kazu i da treba 3 nedelje, a vec posle nedelju dana se poznaje gde je duplirano kad se okreces. Nego treba pre verovati sta kazu nego svojim ocima...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Nije on uopšte povoljan.Da ti dobru cenu za par artikala pa te posle dočeka na ostalim.Uzimao sam hemiju od njega pa znam, više ne sarađujemo.
 
Druga godina kako uzimam kod Cipka sto se tice cena sve sto sam uzeo nisam nigde mogao jeftinije, malo sam bio skeptican delovao mi na prvi pogled onako neozbiljan kao neki zajebant zavrnuce me ugurati neki fals pa sam cak skenirao kjuar kodove na bajeru i sve je bilo ok tako da sam uzeo i ove godine kod njega, zvao sam par njih svi su bili skuplji tako da sam pokupio kod njega. Video sam ima Dekalb 5075 ako neko trazi nisam pito za cenu al prosle godine je bio najeftiniji sa Dkc i krivo mi sto kod njega nisam uzeo vec kad sam bio.
 
Šta dobro odnosi mrtvu ambroziju u kombimaciji sa divljom zobi+ljulj. Naravno u pšenici. Pošto smo izgleda zapatili divlju zob.
 
Neki dan u obilasku pšenice i trovanju miševa primetim dosta uginulih miševa ispred svojih rupa bili su još mekani kao da su to jutro uginuli,ja ih ponovo vratim u rupi i zatrpam da ih nepojede neka ptica i ne ugine,zadovoljan sam kako je uradio posao brodisan prah i mleveni kukuruz,tačno tako je i pisalo u upustvu posle par dana ručkanja sledi uginuce,a svi su bili lepi debeli.
 
Može li se mješat axial i mustang, prošle godine oprskao ali samo 2 jutra i bilo je ok, da nece se smanjit ucinkovitost herbicid.
 
Nazad
Vrh