Pšenica 2023-2024.

Boderlica

Član
Učlanjen(a)
11 Dec 2011
Poruka
2.983
Lokacija
kac
Počnite na vreme da pripremite najkvalitetnije seme, zaštitite najkvalitetnijom zaštitom i doradite seme na najboljoj opremi. To je prvi uslov za dobar rezultat.
Nemojte verovati semenskim kućama, svi oni su trgovci ! Proverite u ovlaštenim laboratorijama šta ste kupili.
Meni se desilo da sam dobio ,,seme" sa duplo lošijim karakteristikama od onih napisanih na deklaraciji.
Zaboravite na reklamaciju kada posejete. Reagujte odmah, dok je 90% džakova ne otvoreno.
 
Poslednja izmena:
Pretrijerisano Avenue, Anapurna i Armstronga, ostaje da se uzme još nešto semenske šta tačno još ne znam. Moguće da uzmem Marvel čuo sam da nije loše prošao ove godine.
 
Koliko čega stavljaš na litar i koliko litara na 100kg pšenice?
Na 100 kg. pšenice
60 ml. Tebukon 60 FS (tebukonazol 60g/l)+120 ml. Gaucho (imidakloprid 600 g/l). +900 ml. vode.
Ako mešaš u mešalici za beton,podeli hemiju na 3 dela i u mešalicu ubaciš 33 kg. žita.
Nemoj ubacivati 50 kg. žita u mešalicu,jer ne može lepo da se izmeša.
 
Nasi sve prepisuju osim subvencija, tako da sad imaju uvid u e agrar koliko psenice sejemo i da za toliko moramo dostaviti fiskalni racun za seme
 
Tata mi reče da je ministarka već nagovestila da će biti to za račune i semena. Bilo u nekoj emisiji pre par meseci mislim.
 
Pa tako je i kod nas sa ove strane Drine
Kad sracunas kolika je razlika u cijeni svog sjemena i kupovnoga, prepolovi se subvencija, ako idemo dalje da drzava naplati pdv na sjemensku robu i troskove oko distribucije sjemenske robe, njih subvencije ne kostaju ni blizu koliko poljoprivrednicima isplacuju
 
Nazad
Vrh