Pšenica 2023-2024.

Kiše izgleda nema do sredine marta, prema tome biće zeznuto za pšenicu a i za prolećne kulture.
 
Moje psenice jos nisu dobile prihranu bas zbog tih padavina....jedino sam na oranja razbacio sve i zatvorio spremacem i grabuljama,kako gde.
 
Moje su dobile po 200kg/ha pre one stidljive kiše.Pitanje je da hoće li vredeti baciti za kukuruz i soju.
 
Poslednja izmena:
@emigrant to je pitanje za (par) milion dinara. Za pšenicu je možda trebalo prepoloviti količinu An-a (ja sam planirao ići sa 100kg/kj) i baciti pred ovu kišu (približavamo se sumanutoj količini od 2lit), nešto malo bi usvojila, valjda, ali i gubici bi bili veliki. S druge strane ako zasuši do Aprila, prinos neće biti za ponos... Možda ne bi bilo loše rastapati ureu pa joj tako davati infuziju, šta misle iskusniji?
 
I to je muka.Može 25 kg/ha a treba joj znači 5-6 vreća, to je 5-6 prolaza po istom tragu i to u razmaku od bar nedelju dana svaki...
 
25kg/ha azota ili ureje ?.U ovom stadijumu kad je mala ,ne verujem da moze i ureje toliko da izdrzi,tj nema sanse po meni,izgorece listovi.
 
Ja sam išao do sada 25 kg/h ureje i nije bilo problema. Nisam pokušavao topiti 25 kg azota (to bi značili oko 50 kg/ ureje) plašio sam se da joj ne naškodi.
 
Dobro to,ali u kom stadijumu je bila psenica ?.Sigurno ne sada kad je ovako mala,nije nikako isto,trpi ona velike kolicine azota folijarno ali kad je veca biljka,stadijum pred vlatanje i slicno.
 
Nije isto osoka i vestacko djubrivo ....koliko se secam,a ne mora biti da sam u pravu, do ostecenja tj ozegotina na listovima prilikom primene ureje folijarno dolazi zbog neke obrnute osmoze u celijama listova.
 
Dlaka falila da je preorem.....
30 januar, miševi pojeli i boga i oca.
c13c7622eb945c9927c147c6b99b4843.jpg

Prihrana brodisanom, pa slikano 10-og februara
554f22f419a60d483f68ea11174f6858.jpg

I na kraju jedna slika od danas, još s ima oaza gde su miševi baš, baš napravili haos ali oporaviće se i to.
2ff112fb777e179acadf0f414474cbc4.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
1708978997789.th.jpeg

Četvti put prihrana za miševe ::lose:: U petak bila prihrana za pšenicu 100kg.kj.urea.Avenue iz kombajna u džambo a onda u mešalicu za beton psihološka zaštita defender tanko:ideja:,predsetveno ništa,predusev repica setva 20.10,tanjranje setvospremač,amazone valjak.Pre četiri godine momački stajnjak pa išao kukuruz-pšenica-repica-pšenica sve bez osnovnog đubriva.Kao što se na bregu vidi ove godine opet stajnjak a sledeća godina organska proizvodnja.Ja radim tako već neko vreme i bude oko 4t
Ps.Komšija iz kaća što ne seje pšenicu ali smatra da je to nauka sigurno se neslaže sa mojim načinom
:ppozdrav:
 
Kod mene fastaca nema već dve godine. A i po toj ceni mi svakako ne treba. Pre 3 godine sam ga uzimao na 5400 odloženo plaćanje...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh