Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja to vise volim ovako okvirno pa se uklapam. u pitanju je srednje niska psenica nema potrebe za regulatorom rasta

https://www.facebook.com/photo.php?...62654681.1073741828.1294598360&type=3&theater

- - - - - - - - - -

16299590_10211495138636161_6659897603242989082_o.jpg


- - - - - - - - - -

a posto mi mozemo da ostvarimo veci prinos treba baciti 10% vise u odnosu na ovo

neki orijentir recimo
 
Danas bio na odličnom predavanju stručne savetodavne službe Sombor,i predavačima iz instituta NS seme,o stanju pšenice, ječma i N-min analizi kao i prihrani pšenice i ječma.Neki najvažniji detalji,pšenice je na prostoru opštine Sombor posejano oko 20% manje,od toga van rokova 2/3,ali zato uljane repice posejano 200% više,stanje pšenice što se tiče bolesti na uzorkovanim parcelama je odlično,pepelnice i septorije malte ne i nema ili u tragovima,ali zato ječan jako bolestan,čak se pojavilo i novo oboljenje koje još nema ime.Što se tiče N-min analize i prihrane što me je najviše interesovalo,analiza kreće za nekih nedelju dana,a prihrana pšenice koje su posejane u optimalnom roku,tj do 18 oktobra,može da počne sredinom i krajem februara,i ako je potrebno u dve ture onda druga, polovinom marta.One pšenice koje su posejane kraj oktobra i početak novembra nema potrebe prihranjivati sada,njih treba prihraniti krajem marta i početkom aprila,sve ostalo je bacanje para i štetno je za pšenicu,eto ukratko to su preporuke.Pa sad videćemo.
Još da napišem da su momci iz instituta,vadili 16 januara,busen pšenice koja je posejana krajem oktobra i početkom novembra i stavili ga u topliju prostoriju od 21 semena sva su oživela i nastavila vegetaciju.
 
Poslednja izmena:
Obradovao si me nekim informacijama, samo se plasim sta je bilo od 16tog do danas. Da li je to izdrzala?
 
Ako kažu da ove pšenice koje su posejane van optimalnog roka (konkretno moja 1.nov.) treba prihraniti u drugoj polovini marta da li njih prihraniti jednom ili u dva puta?
 
Ja sam prekljuce prihranio i psenicu i jecam,100kg urea/kj jos jednom cu prihraniti krajem marta i sta joj bog da :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh