Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene jos pod snegom nevidim ništa ne panicim inače da iskoristim sneg krećemo prihranu u nedelju pošto nismo ništa bacali od đubriva u jesen idemo malo ranije sa 180 kila po jutru urea inače psenica je euklid posejana 1.10 nadamo se najboljem
 
Ja sam moju "naranio" posteno pred ovu zimu i sad cekam tamo negde kraj februara, pocetak marta da joj dam jos jednu mesavinu san+urea i sto se tice vestaka od mene dosta. Sa bolestima cemo se posle boriti, ako ih bude vise vise prskamo, ako bude manje manje prskamo :osmeh:
 
Evo slika moje psenice, posejano 09.10, predsetveno baceno 100kg mapa 12-52, i 50kg ureje po jutru, pre sat vremena slikano..
20170127_160136.jpg
[/URL][/IMG]
Dobra,ne valja ni da je prebujna,taman...
 
Jedno je ispod snega a drugo je solomrazica. Kod nas je snega bilo samo nekoliko dana tako da vec vise od mesec dana cista golomrazica psenice su uglavnom jadne.
 
Koliko li je pametno bacati sutra Ureu?
Sneg je jos uvek na parcelama. Da bacam po snegu. A u sledecoj nedelji nece biti ispod -5 kako javljaju na Umbreli.
Da li da bacam ili cekam jos....
 
Данас тровао мишеве по пшеницама,чиними се да им је ова голомразица дошла главе.!?
Нема их много у самој пшеници али зато у орању поред рупа колико хоћеш,рекао бих да су неактивне.

8dfd41c99cf1b1b0e99e7488e3bcbd20.jpg


Мало посејаног у атару па зечеви и срне доста попасле.

2bb09c2852a846e321de97ac7a020f79.jpg


Ружно изгледа,тамна боје,штаће бити видећемо кад крене вегетација.

8bfd8ddd5720f4aba3ed487383c6eb42.jpg
 
@Nikt ista situacija i kod mene, i ja bio da prihranim miseve.........za psenicu jos ima vremena, bez snega cele zime jako gadno izgleda....

p.s. Pozdrav za Vinkovce.....vama je lako, led se lomi ...snega ima...subvencije EUkomforne sta ces vise.......:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh