Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja cu tamo posle 15-stog, nekako mi jos rano. Vidim i kod mene juce bacali neki, otpustilo bilo, sve cupali psenicu
 
Ako bude trebalo 60,70kg ana po kj.Ali moguce da ce ici samo zastita i regulator.A na psenicu icu jos jednom 150kg ana/kj
 
Ako kažu da ove pšenice koje su posejane van optimalnog roka (konkretno moja 1.nov.) treba prihraniti u drugoj polovini marta da li njih prihraniti jednom ili u dva puta?

Da li raditi u jednom ili dva puta ili pak tri puta zavisi isklučivo od potrebne količine azota, tj. ono što analiza kaže,ako je potrebno do 60kg čistog azota po ha,onda od jednom sve prihraniti,ako je potrebno od 60 do 120 kg, onda dva puta prihraniti,ako je potrebno više od 120 kg onda tri puta.Takve su preporuke.Ovo se odnosi i na pšenice posejane u optimalno roku i van njega.
 
Bio danas da obidjem psenice.
Nesto je popaslo bas dobro. Verovatno divlje guske.
Sutra krecem sa prihranom, pa sta joj bog da.
 
To sto pasu (sad) nije problem. Kad krave pasu (i ugaze) u aprilu to jeste, ali ovo sad nije problem.
Prvu prihranu planiram "tamo" sredinom februara (120 kg/kj UREA).
 
Ti stari serveri gde su kacene slike ranije su otisli dodjavola, pa su sve te slike izgubljene.
 
Da li raditi u jednom ili dva puta ili pak tri puta zavisi isklučivo od potrebne količine azota, tj. ono što analiza kaže,ako je potrebno do 60kg čistog azota po ha,onda od jednom sve prihraniti,ako je potrebno od 60 do 120 kg, onda dva puta prihraniti,ako je potrebno više od 120 kg onda tri puta.Takve su preporuke.Ovo se odnosi i na pšenice posejane u optimalno roku i van njega.
A koliko je potrebno čistog azota za prinos od 7-8t/ha? Negde ovde se pročitao komentar da je potrebno između 20 i 25 kg za 1 tonu prinosa. Što znači da je za 8 tona potrebno između 160 i 200 kg N. U 400 kg uree ima 184 kg azota. Po meni je to mnogo. Ja sam prošle godine radio N-min metodu i rekli mi da ima 29 N. Da sam ih ispoštovao mislim da bi sve poleglo u "dasku" kako kažu. Ipak sam bacio oko 65 kg N (jedno bacanje) i imao prinos od 6,2 t/ha. Po meni je trebalo ići sa još oko 30-35 kg N i bio bi prinos sigurno preko 7t. Ne radim ove godine N-min pa ću odlučiti koliko ću ići (sigurno ne ispod 100 kg N) jer sam prilikom setve išao sa 100 kg/ha uree.
 
Jos spava,Ingenio sejan msm 14-tog,baceno 100kg/kj Mapa
a26gdz.jpg
 
I moj spava jos, ali ppd zemljom. Ja bi pevao tri dana da barem izasao malo da prodrma noge.

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
 
Danas obiso ponovo psenice koje su do pre par dana bile sve pod snegom,setva 27 i 28.10.i mogu reci da sam s obzirom kakva je godina zadovoljan,ako vreme dozvoli za koji dna idemo sa 200kg uree po he...|Inace predsetveno je dobila 200kg map i 100kg uree
 
Ja danas prihranjivao, sutra ujutru opet.
Ne mogu raditi posle devet, pocinje da lepi.
Snega jos uvek ima, alj na nekim mestima gde se otopio ne smem ni da pogledam psenicu, sva se nekako skupila nikakva, kao da je nestala. A posejana je pocetkom oktobra, tacnije 8. i 9. . Pred zimu se sve zelenilo, a sada se crni, psenica se jedva vidi.
 
Danas bio na predavanju PSS Vrsac i Ns seme. Kazu da je u Vrscu ima 192 kg/ha cistog azota,vadili uzorke 0-30. 30-60. 60-90 c
I kazu da treba jos 8 kg azota po hektaru,za psenicu
Mislim da su se gadno preracunali ili im je asov ostao bez struje.:sta:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh