Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam pre 3 nedelje prošao svo, nije bilo strašno, tu i tamo po koja rupa.. Moram ovih dana otići da vidim kakva je situacija...
 
Ja nikako da se nakanim da odem da ih prehranim malko sa cinkfoksidom.Prosle godine sam kod nas u ataru gledao covek na njive kucao one letve oko 2m visine da imaju gde sove i kopci da slecu i mogu vam reci da je to delotvorno imao je jedno 5-6 njiva uz Feketicki asfalt i lepo se sa afalta njive vide nigde nisam video da su mu misevo dirali zito dok na okolnim njivama ih je bilo haos.
 
Ja sam bio preključe,i po koja rupa,ništa strašno,ali je zato pšnica dobro osetila ove mrazeve, mogu zamisliti ove kasne na šta liče.
 
Danasnje hranjenje miseva je izgledalo ovako. Na jednoj parceli od 6kj potroseno 10kg mamaka. Slog sto me nije opalio kolimo rupa, a na preostalih 50kj potroseno 11kg. To sve govori sta je rupa i ogumaka. Na toj parceli led je potukao suncokret i ocigledno su se svi misevi iz katastarske opstine uselili kod mene na gozbu. Bilo malo hladno ali minus lepo drzao ceo dan taman da se zemlje ne lepi za obucu. ;)

Nada poslednja umire.
 
Uuu i ja imam u planu neku daleku njivu da posejem do nove godine.
Danas idem da orem za nju, pre dve tri godine sam sejao 7.Februara i bilo je
5t/ha i hektolitar oko 74.To sam radio posle vadjenja rena pa da ne stoji parcela prazna cele godine...

Послато са E2303 уз помоћ Тапатока
 
Mozda je bolje posejati neki jari jecam ili jaru psenicu mada vise ima sorti jarog jecma I ovsa.
 
Apac sejan 15.10 nesto mi je kilav nikada do sada nisam imao losiju psenicu na oko kao ove godine
slike.php
[/URL] [/IMG]
 
Da je baš sjajna,nije,mogla je biti i bolja.Narašće ona,gde je žetva.Još kad bi prošli oni čobani sa ovcama pa malo popasli,da bolje krene!
 
Jedne godine povaljam psenicu poslije sjetva a ono bilo dosta vlazno i kad su spicile ovakve mrzolne gornja dva centa...najvjerovatnije koliko je valjak nabio....se odvojilo od zemljista da si mogo lopatom kupit....Na prolece sam opet preso valjkom al je ipak bila dosta rijetka
 
@lacarac
Ne može ni biti veća,kad je posle setve bilo svega 2 nedelje lepih dana,sve ostalo ili blizu ili u minusu.Padavina takođe nije bilo,to što je u zemlji bilo to joj je sve,zato mislim da koje posejao do polovine oktobra najkasnije 20-og nema čega da se boji,a ovi u novembru ići će na sreću.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh