Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
fk86lz.jpg


2n715he.jpg

Solehio 120kg/kj, sejan 15.10. predsetveno 150kg/kj 3*16, predusev suncokret, dva puta tanjirano.

n6b245.jpg


2wnuv5u.jpg

Ingenio120kg/kj, sejan 15.10. predsetveno 150kg/kj 3*16, predusev suncokret, dva puta tanjirano.
 
Moisson,sejan 3.11.,setvena norma 175kg/ha,predsetveno 150kg/kj MAP,direktna setva,bez obrade
Danas trovani miševi drugi put,prvi put bilo strašno,a sad di koja rupa

2014-12-20-404.jpg


2014-12-20-405.jpg
 
A predsetveno ste bacali ,ja nisam nista pa mislim da cu da opalim krajem januara sa urejom ako naravno dozvoli vreme?.:ppozdrav:
 
Ljudi kada planirate da bacate prvu prihranu u 2015 ?
Po trenutnoj prognozi neplaniram do aprila,na prolece ide sve odjednom nema u dva puta.Mraza nema,snega nema,sunca slabo,temerature ima,kise preterano.Trenutno u njivu nemogu ni u cizmama.Kako cu na prolece,avionom:osmeh:

Zime ima jos 2 meseca a do sad je nije bilo,mart vec pocinju radovi na njivama pa sad sta reci:sta:
 
Prihrana prosle godine se pokazala kod mene dobra pocetkom februara urea i onda an, pocetkom aprila.Videcemo ove godine.Urea ide sigurno u prvoj prihrani.Primeceno je da su rane setve psenice predobro izbokorile i da ponegde se vidi vec gladovanje,doduse na tudjim parcelama. Zima tek dolazi sutra kalendarski pa ce se nadamo malo mrazu i snegu da stane ova vegetacija.
 
Mada kod nas 99% nece biti AS-a da se uzme u zadruzi,morace da ide AN u obe prihrane najverovatnije. Ureja mozda bude u prvoj prihrani ako budu uslovi za nju.
Mindjusar jel se ne bojis tolikos S ? :osmeh:
 
1 mislio sam na temperaturu zemljista,jer pri niskim temperaturama ona volatizuje tj. "isparava". Drugo ako je biljka mala,a vecina psenica ce takve uci u zimski san + niska temperatura = jako lose po psenicu + volatizacija samog djubriva.
I ne valja je razbacivati po snegu,kod komsija u HR je zakonom zabranjena primena po snegu zpog ispitanja,a takodje i lose utice na biljku,jer svi stariji znaju kako se nekad pice hladilo,identicno je i sad kad se sneg topi,pa se ta otopina pomesa sa urejom.
 
Hvala North, ni ovo nisam znao. A da li npr AN (jer AS teško da mogu da nađem ovde) ne volatizuje pri istim uslovima kao Urea? Ja bih se držao ove teme, što se tiče vreme primene, ali može i lokalno negde više a negde manje snega da napada, pa bih gledao da to bude sredina do druga polovina februara meseca i ako bi se potrefilo da npr. prihranim danas a da se orijentišem prema prognozama da već sutra- preksutra pada sneg. Da li je takva moja teorija ok? Nemam svežije slike moje pšenice, ova dole je iz 13.12. Hteo sam ići ovih dana da je posetim još jednom, mada tog 13. sam gledao i nisam video rupe od glodara ili da je ošišana negde. Sa oranjem sam završio, čekam još jednu baštu uslužno da izorem, pa bih tad opet svratio da je vidim.
20141213_105104_zps1531119e.jpg
 
AN manje volatizuje od Ureje. AN ako je bazno zemljiste,a KAN na kiselo. Sto bi djubrivo zatrpavao snegom i tako tempirao ? Nije to covek pa da posle rucka gleda da prilegne i pokrije se. :osmeh: Najbolje gledati da se prihrana uradi dok je mraza,da se ne raskalja puno i ne unisti usev.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh