Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas sam i ja bio u obilasku parcela pod pšenicom i ječmom. Usevi odlično izgledaju, ma da mi se čini da za jednu feno-fazu žure.
Napravio sam i par fotografija, ali ih ne bi postavljao. Plašim se da ne izazovu ljubomoru kod pojedinih proizvodjača.:haha:
 
@mindjušar
Nisam mislio na Vas, ali kad se već javiste, pretpostavljam da Vam ni opasač ne bi pomogao. Kad sam sejao nije duvao vetar, zinor je maksimalno odradio posao jer nije bilo magle (nije bilo potrebe da koristim GPS), setvena norma izbalansirana izmedju preporučene i optimalne za naše područje, predsetveno bačeno MAP-a i DAP-a na osnovu analize i doveženog sa 200km. daljine. U hangarima već čeka KAN za prihranu, ne bih kiselio zemlju ureom.:ppozdrav:
 
@mindjušar
Nisam mislio na Vas, ali kad se već javiste, pretpostavljam da Vam ni opasač ne bi pomogao. Kad sam sejao nije duvao vetar, zinor je maksimalno odradio posao jer nije bilo magle (nije bilo potrebe da koristim GPS), setvena norma izbalansirana izmedju preporučene i optimalne za naše područje, predsetveno bačeno MAP-a i DAP-a na osnovu analize i doveženog sa 200km. daljine. U hangarima već čeka KAN za prihranu, ne bih kiselio zemlju ureom.:ppozdrav:
Grešite,NAJVIŠE na svetu volim da vidim lepo i uredno,i to nikad neprećutim da pohvalim,a kritike treba da su poučne,da podstiču čoveka na bolje,lepše,jer uvek može i bolje i lepše,tako da slobodno postavite slike,što se mene tiče
 
Evo slika od juce...Napreduje,nije kao vasa vojvodjanska ali po meni je dobra....:osmeh:

vipb9s.jpg

14vshft.jpg
 
Duki78 čini mi se da je i bolje što je takva,mlada.Juče sam obilazio atar i baš gledao pšenice koje su rano posejane.To je naguralo i poraslo kao da je April-Maj mesec a ne Novembar.Ja sa takvim pšenicama imam veoma loša iskustva.
 
Usevi odlično izgledaju, ma da mi se čini da za jednu feno-fazu žure.

I ja bih rekao, barem one posejane na početku optimalnog roka. To može da je nepotrebno iscrpi kada na proleće eventualno bude prolazila ponovo kroz istu fazu. Ja ću mojoj da krknem UREA onako komotno i to prvom prilikom makar u sneg jer se bojim da već sada troši dosta hranljive materije na preuranjeno bokorenje.

- - - - - - - - - -

Evo slika od juce...Napreduje,nije kao vasa vojvodjanska ali po meni je dobra....:osmeh:

Po meni je ovo sasvim u redu ako izuzmemo krivudanje i oplazine. Moja se već bokori kao stadion što mene ne čini preterano srećnim. Kao što rekoh gore bojim se da je to nepotrebno iscrpljivanje. Dakle ne verujem da će joj nešto faliti nego će samo mene koštati nešto više đubriva. Videćemo na zimu šta će da kaže N-min metoda.

- - - - - - - - - -

To je naguralo i poraslo kao da je April-Maj mesec a ne Novembar.Ja sa takvim pšenicama imam veoma loša iskustva.

Uf, april-maj! Ja bih pre rekao sredina marta. Nikada ranije nisam sejao na početku optimalnog roka, čak na protiv pri kraju i uvek su do sada imali nešto veće prinose oni koji su posejali među prvima pa sam odlučio da posejem sada i ja među prvima. Da li sam se zafrko znaćemo u julu.
 
Ja sam dobro napisao za moje područje jer se ovde ne žuri toliko sa setvom ali su ove godine ljudi poučeni prošlogodišnjim iskustvom kada je pšenica nikla tek u Februaru žurili da poseju pre i uoči dugoočekivane kiše koja je zaista i pala.
 
juce sam posejao 5kj psenice seme apac 150 kg po jutru,ae da vidimo kakva ce ona biti naspram ovih psenica koje su prve sejane i izgledaju nenormalno dobro.
 
duki78 kolega psenica ti je strava. Naravno da se nemoze meriti sa ovom iz Vojvodine , jer nije ista zemlja u pitanju. Kod tebe je garantovano 5ta i 6ta klaca , dok u Vojvodini je 1va i druga klaca. Takodje ti obradjujes zemlju na primitivan nacin: plug , 2x laka tanjiraca, 1-2x drljaca i sejalica. Tako da za te masine koje ti posedujes i za tip zemljista koji imas ovo je ekstra psenica.
 
A Onaj čovek od sinoć seo seo "FAP" pa išao 200 km da nabavi MAP...
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam o kojim extra dobrim pšenicama vi pričate.Ja još ne videh ni jednu sliku extra dobre pšenice za ove uslove koji su moramo priznati bili idealni.Da budem iskren sve ovo što ste do sada slikali i postavili ne izgleda ništa bolje nego prosečne pšenice od prošle godine posejane u prvim rokovima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh