Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dovoljna je velika tanniraca od opreme i njiva da bude prva i druga klasa.
 
Grešite Srđane što mislite da je u Vojvodini prva i druga klasa zemlje.Kod nas u Donjem Sremu prva i druga klasa zemlje ne postoji.
 
Baš me zanima dal neko ima podatak ,il za Srbiju il BiH il Hr nije važno ,o prosječnom prinosu pšenice , čini mi se ipak da je zadnjih godina prinos u prosjeku ipak otišo gore . Kod nas je doskora prosjek bio oko 3.5t/ha a zadnjih godina je uglavnom veći kod svih.
 
Simonida, sejana oko 10.10. 160 kg/kj

img20121117152017.jpg


img20121117140508.jpg


img20121117152035.jpg


NS 40s sejana isti dan kad i Simonida, 150 kg/kj setvena norma

img20121117123932.jpg


img20121117120804.jpg


Trovao sam i miševe, i mogu vam reći da ih u tom delu atara, potez se zove livade, ima mnogo... a i naša pšenica je maltene jedina u tom delu atara, tako da nije sjajno što se toga tiče :osmeh:

mišonja uhvati klip kukuruza navuče ga u rupu i gricka iz rupe..
img20121117120739.jpg


Pšenice su sasvim solidne, zadovoljan sam, naravno uvek može bolje ...
 
Evo je i moja pšenica NS 40S sejana 03.10.

jidg68.jpg


2ykclqc.jpg


A izgleda da se i "zeka" malo počastio:

33l18g1.jpg


Sve u svemu, zadovoljan kako izgleda iako nije bačeno ni grama osnovnog đubriva..
 
Vidim svi sliku, pa ajde i ja. Prolazim ja tako sa prikolicom-govnarom pored moje pšenice, a bio sam nešto dobro raspoložen pa sam se zaustavio da uslikam.

Na prvoj slici je samo moja pšenica:



Ovde se vidi i moje i komšijino. Moje je ono nešto tamnije i međa je recimo tačno na pola ekrana. U pitanju su različite agrotehničke metode i različite sejačice, pa verujem i sorte. Moja je NS Simonida, a njegova je pretpostavljam neka stočna strana sorta.



Evo, ovde se vidi i kolac:


Gro plan:


I razlog posete:
 
Evo jedne od onih pšenica sejane u prvim rokovima na 20cm.Moja papuča veličine 47.Po meni pregusto u samom redu i doće definitivno do samoredukcije sklopa.
s15ker.jpg
 
E, ovo je već rafalno zavitlavanje! Sasređenom paljbom po Indijancu koji jurišaj sa tri kratka - PALI!!! trr trr trrr
Bogme krlemrle ti ćeš dve žetve da imaš, dobra pšenica al se i suncukret drži.:haha::ppozdrav:

Ne beri brigu za suncokret. Njega će prvi jači mraz da kokne, a ako ne, na proleće ga čeka Meteor.

- - - - - - - - - -

Krle mrle jel i kod tebe huavua aparat ili je pšenica žuta?

Erkimson K550i je aparat 2.0 mp
Moje žito je ono desno, tj. ono tamnije, tj. zelenije. Tako valjda pada svetlo, ja to ne bih nazvao žutom bojom. Takva su sva žita i ječmovi ovde kuda ja prolazim, u normalnim zelenim nijansama.

- - - - - - - - - -

Krlemrle takavu istu prikolicu imam i ja samo kao nova je :D

Taj rasturivač teraju Kurta i Murta, a ja sam valjda Furta :haha:
U ortačka konja tanka su leđa. :sjasi:
 
@Krlemrle svaka cast uredne parcele nema sinora sa komsijom. Ovde kod nas em sto su usitnjene parcele jos i se zbunovi nalaze na sinorima tako vise smeta nego sto koristi gde nema zbunova vlasnici parcela se redovno svadjaju ko je kod koga presao.
 
Misli o sam mraz da zaustavi porast jer se na nekim mestima užbunila i preko 15cm..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh