Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja cu ove godine da se zezam sa razlicitim nacinima djubrenja. Nadam se da nece biti poplava, pa da mi uporpasti eksperiment.
 
Evo i odgovora @momosarić i @saleratar verovatno jedan od retkih koji ovo primenjuje sam ja kad budem imao vremena slikaću i vagu i ostalo šta koristim a moma nam je lepo svojim eksperimentom dao do znanja da se pridržava preporučene norme setve i bespotrebnog "bacanja" semena, u prvoj najmanjoj normi došlo je do izražaja bokorenje, u drugom pšenica nije znala šta će sa sobom dali da se bokori ili ne, i u trećem videla je da nema šanse za bokorenje i svako posejano zrno donelo po jedan vlat. Najvažnije je prvi jesenji uslivi za setvu i bar koliko toliko predviđanja padavina naravno uz pravilno đubrenje i agrotehniku a dalje neka se javi ko ima BOŽIJU slavinu za padavine ili vreme tu smo prepušteni sami sebi pa kako BOG da.
 
Marko22 , kad već eksperimentišeš sa djubrenjem a čini mi se da imaš zemlju sa niskim ph , pokušaj bar na malom dijelu prihranu Kanom u više navrata po malo , u tri ( možda čak i 4 puta ) svakih 15-20 dana po malo trebalo bi da dobro reaguje ili sa tečnim djubrivom kad reče da radiš tako isto više puta po malnju dozu.
 
Zahvaljujem na namerama. Pa ja iskljucivo sa Kan-om i radim. Ima zemlje i sa dobrim pH, i tu ide urea. Mislio sam eksperiment, Kan sa razlicitim kolicinama, i sa bacanjem dvi i tri puta. Takodje u eksperiment ide i sulfamo.
 
Slabo šta KAN popravi kiselost,i ja sam se nosio mišlju,ali sam pogrešio,za skoro 10 godina izbegavanja UREE i korišćenja samo KAN,ako su azotna đubriva u pitanju,pa sam dobio ni desetu promene na bolje što se ph tiče
 
Slabo šta KAN popravi kiselost,i ja sam se nosio mišlju,ali sam pogrešio,za skoro 10 godina izbegavanja UREE i korišćenja samo KAN,ako su azotna đubriva u pitanju,pa sam dobio ni desetu promene na bolje što se ph tiče

To je meni i diplomirani agronom rekao, da na tu kiselu zemlju(jedna njiva je samo u pitanju) normalnio nastavim da koristim UREA kao azotno đubrivo. Pitam ga ja za KAN, a on odmahne rukom i kaže da nije toliko korisniji od UREA ni približno koliko je skuplji. Problem kiselosti se rešava krečom.
 

Apač sejan ok 25.10, 130 kj

Savesan komšija ali nema veze ionako sam zvao geometra pošto "sumnjam" da mi je ušao oko 4 metra ,ovo je potvridlo da mu opet nije dosta iako je imao kukuruz i svaki čokot u redu do mene je ostao posle setve na svom mestu.
Pšenica je Ingenio setvena norma 120 kg kj setva dva dana pre gornje slike.


Balaton setva isto kada i ingenio setvena norma 100 kg kj.

Komšija preko kanala setva oko 5 .10.Jes da lepo izgleda ali ja jo ne dajem šansu pored moje.Mislim da će izmrznuti.
 
Poslednja izmena:
Nisam primetio na njivi da se žuti.

- - - - - - - - - -

Evo kako je izgledala pšenica 2012 pred prolećnu prihranu.
Slika je sa datumom kada je kopiran u PC 9.3.2012.Ne bih znao da li je datum tačan ali je u par dana.
 
I kod mene na nekim mestima tako požutela pšenica čak na nekim i pocrvenila u gornjem delu lista , lako se isčupa kao da je nešto pregrizlo koren , negde sam pročitao da je to od azotne depresije dal je moguće :sta: inače isto Apač.
 
talianu
to se yuti jos na tim mestima nije ukorenila,a tu gde je tamnija vidi se da je prosao tocak pa je utabao i tu se bolje uvatila.jel orana parcela?
 
Ništa nije orano sve je rađeno sa RD direktno u suncokretište bez tanjiranja itd.Sve je povaljano posle setve.
Ja bi pre rekao da je moj novi fotoaparat(mobilni) huavua od 1 dinar dočarao sliku sa žutilom.Inače sunce je bilo malo nisko i udaralo mi otprilike u leđa .Možda ja nisam primetio da se žuti.
Primetio sam da se miševi polako razigravaju u pšenicama.
Sve je prskano Pulsarom u sezoni 2012 mada u preporučenim dozama.
 
Evo jednog pitanja za iskusnije pšeničare?
Ruska velika sejalica sa lulama na razmak 10cm.Nešto se "desi" i automat zatvori svaku drugu lulu.Oni vide da sejalica malo troši pa je "našteluju" da troši tačno koliko treba ali i dalje na svaku drugu lulu.
To je sad niklo i može se ladno špartati kako je lepo.U samom redu koji je sejao je pregusto da gušće ne može biti.
Moje pitanje je šta se u takvoj setvi može očekivati?
 
Evo jednog pitanja za iskusnije pšeničare?
Ruska velika sejalica sa lulama na razmak 10cm.Nešto se "desi" i automat zatvori svaku drugu lulu.Oni vide da sejalica malo troši pa je "našteluju" da troši tačno koliko treba ali i dalje na svaku drugu lulu.
To je sad niklo i može se ladno špartati kako je lepo.U samom redu koji je sejao je pregusto da gušće ne može biti.
Moje pitanje je šta se u takvoj setvi može očekivati?
Imaju srece sto je setva prosla u idealnim uslovima,u protivnom bi bilo kuku i lele.
A to jos uvek nije merodavno,dokle god se ne dodje do kantara!
Ja sa zitom,koje moze da se "para" imam jako,jako lose iskustvo.
 
I kod mene na nekim mestima tako požutela pšenica čak na nekim i pocrvenila u gornjem delu lista , lako se isčupa kao da je nešto pregrizlo koren , negde sam pročitao da je to od azotne depresije dal je moguće :sta: inače isto Apač.

Pocrvenela? Da nije lisna rđa već sad? Bilo i vlažno i temperature su bile uvek u blagom plusu do nedavno, a to su idealni uslovi za razvoj gljivičnih oboljenja. Nećemo valjda sad da odzimljavamo prskalice i prskamo Bumper-om ili sličnim fungicidima. To se do sada radilo u proleće, e vala Svet se okrenuo naopačke. ::lose::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh