Ovo se ne radi tako! (fotoreportaža o jednom interesantnom poduhvatu)

mityoo je napisao(la):
780 i 132 su se zaglavljivali tamo gde sam ja prolazio bez problema...
Ako vozač nema osećaja, lako se zaglavi...
Ja sam kosio razne njive sa mojim Zmajem 131 i može da ide po blatu sve dok mu šasija ne legne na zemlju, kad se to desi odmah stanem da ne proklizne i vratim unazad po istom tragu. Problem mu je kad treba da okrene u njivi, pogotovo ako je mala njiva pa mora da se skroz navije, onda "ore" zadnjim točkovima, a prednji proklizavaju. Dok ide pravo nema problema.
 
Ako me sećanje služi bio je 480 sa dva aksijalna rotora, a što se tiče težine na pločici sam pročitao taj podatak od 22000kg. Zahvat hedera mu je 7.5m
 
Kiraj,
moj brat vam je rekao sve vezano za kombajn sta je i odakle je.
@gregorije
u pitanju je lexion cini mi se 460 ili 480 serija sa dva uzduzna aksijalna bubnja.Imao je heder od 7,5m.
Post je spojen: [time]1281266378[/time]
_________________________________________________
Opet me je brat preduhitrio :haha: :haha: :ppozdrav:
 
Gospodao to je klasičan kombajn sa tangencijalnim bubnjem odnosno ima CLAAS-ov APS sistem izvršavanja i umesto klasičnih slamotresa ima dva aksijalna bubnja. :ppozdrav:
 
mityoo je napisao(la):
780 i 132 su se zaglavljivali tamo gde sam ja prolazio bez problema...
to mozda na nekom putu posto je tvoj kombaj siri inace zmaj133 gazi blato ko lud to iz iskustva znam posto sam radio nekad sa njim. njemu motor stoji izmedju tockova i sva teza mu je na vuci. kada mu je skinuta presa malo jaci covek moze da ga podigna pozadi. a radio sam i sa dzondirom kome isto stoji motor iza bunkera kao zmaju on nemoze da glone u blatu.
 
Neznam... Ove godine su se pokazali.... Vršio sam par njiva u kojima su se "mali" kombajni zaglavljivali, e sad snalažljivost puno znači to je sigurno.... Ali oni su odustajali od takvih parcela a ja sam ih ovršio bez većih poteškoća....
 
Ma daaaaa, a kad sam vršio u tragovima gde sam prošao su pravili svesko prvenstvo u plivanju na 400 metara!
 
panonstib je napisao(la):
@gregorije83
Jedna ispravka na Vas post.Ne znam koji je ono Lexion ali da je tezak tezak je.Evo podatak o 580 bez hedera i praznog bunkera.
1ykcbd.jpg
:cao:

stvarno nisam znao da je toliko tezak...
Post je spojen: [time]1281332394[/time]
_________________________________________________
Spajki je napisao(la):
Kiraj,
moj brat vam je rekao sve vezano za kombajn sta je i odakle je.
@gregorije
u pitanju je lexion cini mi se 460 ili 480 serija sa dva uzduzna aksijalna bubnja.Imao je heder od 7,5m.
Post je spojen: [time]1281233978[/time]
_________________________________________________
Opet me je brat preduhitrio :haha: :haha: :ppozdrav:

a dosta dobija na tezini zato sto je aksijalac...
 
Sad sam se vratio sa vršidbe jedne njive. Kombajn je clas lexion 560 sa gumenim gusanicama a ima i zadnji pogon.Heder je 6 m. Kod mene je pokosio sve bez problema na većoj parceli i čekam da mi jave da idem da mi pokosi još jedno jutro.U medjuvremenu mi komšija javio da se na jednoj parceli zaglavio.Slike će sve reći.


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 
Nije tajna 130 e/ha njegovo gorivo.Išao sam da mi pokosi i drugu parcelu ali mu je pukao jedan dupli remen pa ostaje za sutra.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NyGUrt8cQ9w [/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xwY74QTiQB0 [/youtube]
 
Kiraj, pšenica ti je super. Trava nije probila i kvalitet nije loš. Šteta što nisi mogao na vreme pokositi, ali i ovo će ispasti dobro u odnosu na one što su imali slabe prinose ove godine. :D
 
Ovih dana sam čuo kako se kosi pšenica koju vlasnik nije mogao da pokosi zbog vode.Kombajn je klasičan Zmaj i na mestima gde je kritično pomaže mu rus od 130 ks koji ga "gura" u zadnji kraj krutom vezom.
 
Ja i dalje smatram da je korisno postavljanje gusenaicana na hodni sistem kombajna, ali suština problema je usvtavri višak vode u zemljištu. Prevlaženo zemljište nesmeta samo kretanju kombajna po njivi nego i biljkama. Ako imamo problem sa prvom izdani (dva afova pa voda) koja plavi zemljište treba taj problem da rešavamo. Jedano od mogućih rešanja može biti drenaža terena. istaraživanja koja su izvršena na parcelama Instituta za kukuruz 2009. godine pokazala su ta je taj problem moguće minimizirati. Agrotehnika je podrazumevala sledeće korake:
1. RAVNANjE TERENA
2. KRTIČNA DRENAŽA
3. VIBRACIONO RAZRIVANjE
 
To sve važi za iole normalne godine.Ova je bar za naše područje skroz nenormalna.Prolazio sam pored parcela koje imaju drenažu ali je i tu ležala voda i usev je uginuo.
 
Moramo se prilagoditi svakoj godini i sprečiti kako prekomerno vlaženje zemljišta tako i uticaj suše. Krtični kanali osim što suže za "ceđenje" vode iz zemljišta omogućavaju i razmenu vazduha, tj. vrše prozračivanje. Lokacija na kojoj je vršen ogled se nalazi 75 m ispod nivo mora. Prvo je potrebno izravnati parcelu i orijentisati nagib tako da se dreonvi slivaju prema kanlima gde se cede. Prinos se na oglednoj parceli povećao za 20% a i izpoštovani su svi agrotehnički rokovi.

28lghh4.jpg


33d9grt.jpg


2j67i15.jpg
 
Jedan deo našeg atara i sad izgleda kao na onoj prvoj slici. Kombajn ide nekoliko metara i naglo propadne, isto kao i taj traktor na slici.
 
Danas je komšija ovršio pšenicu koju pre 20-ak dana nije mogao da uradi clas sa gusanicama.Sad ju je pokosio Z-780.
 
Nazad
Vrh