Ovo se ne radi tako! (fotoreportaža o jednom interesantnom poduhvatu)

Gusanice su prava stvar ali i one nisu svemoguće.Na jednom imanju (Galad) su propadali kombajni koji su imali gusanice.Pšenica još nije skinuta.
 
Kako god, setili su se na vreme sta raditi, i nije im propao posao. Sto rece postovani kolega, muka coveka na svasta natera......
 
Dukej, da li ste svi ostali živi posle ovih akrobacija ? Pozdrav za tebe i

Srbobran.
p.s. Moja kompletna familija živi u Srbobranu
 
evo jos jedno montiranje, Laverda M305

31359g1.jpg


1h4bjs.jpg


fasp41.jpg


2u8apsi.jpg


312jxxg.jpg


qzp55h.jpg


2mqvrs2.jpg


64f2ns.jpg


1ta0w2.jpg


2lkcyu0.jpg


2rmv0d4.jpg


t5lhlu.jpg


10fw3mr.jpg


14nha90.jpg


20krhbs.jpg


9r1t1t.jpg


sfjmmp.jpg
 
@ Pero-indjija

Hvala, pozdrav i tebi! Svi su ostali živi i zdravi posle ovih majstorija :D. Kad su skidali gusenice sve je već išlo mnogo lakše, za oko 90 min su vraćeni točkovi na kombajn.

@ gregorije83

Bravo, hvala za slike! Sad sam video i koji je pravilan smer gusenica. Naime, ovi moji kad su montirali nisu znali kako da okrenu gusenice pa da ne bi potpuno pogrešili jedne gusenice su namontirali u jednom smeru a druge u drugom. (Uh, al' sam ovo rekao. :D ) Radi se o smeru ovih poprečnih prečki na gusenicama. One imaju jedan izbočen i jedan ravan kraj. Po Georgijevim slikama prvo ide ravan kraj a potom nailazi izbočeni u pravcu kretanja. Eto još jedan detalj kao iskustvo za drugi put. :ppozdrav:
 
marko d je napisao(la):
gregorije83 je napisao(la):
ne znam tacno..... 20000-30000e

Cekaj jel to sigurno tacno?? :sta:
Sa tim parama se kupe tri kombajna....

ali kombajniranje psenice u uslovima u kojima ovakvi kombajni rade je 150e + gorivo, pa kad skines svoju i odradis nesto usluga......izracunaj sam....a u vojvodini sada trenutno ima na desetine hiljada hektara psenice koja nije skinuta jer je voda na njivi...
Post je spojen: [time]1280350927[/time]
_________________________________________________
Zoran0230 je napisao(la):
za te pare bolje da žito ostane gde jeste ::lose::

a sta ako je u pitanju recimo 300ha....da li je onda bolje da ostane na njivi?
 
ali ako vec imas para da ih kupis, odnosno ako imas dosta svoje psenice da skines, naravno koja je u vodi i ako imas usluga dosta a imaces ih sigurno....otplacujes ih ih i jos moze dobro da se zarade i ostaju ti.....pa ako u tih 10 godina opet se desi nesto ovako, spreman si.....

taj dan kada smo montirali gusenice na kombajn, kod tog gazde je ceo dan bila masa ljudi koji su dosli da se raspitaju kada bi mogao da im ovrsi zito....i to sve dobre parcele.....jedan ima 50 jutara, jedan 150....neko 100......ima da se vrsi koliko god hoces...nije on tolike pare dao bezveze....nasao je covek svoju racunicu...
 
Jbg.Ovde oko darosave je brdovit teren i nema vece njive od 2 ha. u parceli,i ne pamti se kada se neki kombajn zaglavio u nekoj njivi,obicno se zaglavi na putu do njive jer je jeben teren,a i svi su kombajni do 80 godista......A gusenice bi ovde uvek skupljale prasinu i trulile bi......
 
marko d je napisao(la):
Jbg.Ovde oko darosave je brdovit teren i nema vece njive od 2 ha. u parceli,i ne pamti se kada se neki kombajn zaglavio u nekoj njivi,obicno se zaglavi na putu do njive jer je jeben teren,a i svi su kombajni do 80 godista......A gusenice bi ovde uvek skupljale prasinu i trulile bi......

kada nisu sxtremni uslovi za rad kao ove godine....totalno je neisplativo dati tolike pare za takve stvari...
 
Jel moguce da cuveni Srbobran i njegova jos cuvenija prvoklasna zemlja ima i ovakve zemlje u ataru??
Ljudima koji su montirali gusenice...... ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
A i za foto-reportazu ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
marko d je napisao(la):
Upravo tako,A jel to tvoj kombajn,sa gusenicama?

nije moj...jedan od nasih kupaca...
Post je spojen: [time]1280381275[/time]
_________________________________________________
North ARMY je napisao(la):
Ma ne bih mu dao 150e-ha + gorivo,pa na takvoj njivi i nema vise zita od 2t/ha koja je u vodi,a nema ni toliko...

niko tu nije lud....svako zna svoju racunicu...
 
Nazad
Vrh