Ovas

Sa bozijom pomoci ja sutra sejem zob na jednu njivu. Dajte savet dal da povaljam odmah ili da cekam neke padavine?
 
ja mislim da je jos rano,javljaju pocetkom marta neki ledeni talas,a on ce da nikne do tad ja cu cekati do 25 pa kako bude, inace ga sejem svake godine oko 10-og marta i uvek je bilo dobro
 
Nista od sejanja, nocas pao sneg :) Nije rano. Ja sejem cim uslovi dozvole jer nece lako da nikne kod mene,nadmorska 1300...a moze da stoji u zemlji kolko oces.

- - - - - - - - - -

Zob ipak posejana na 1.2 ha. Duvao vetar i grejalo sunce pa se sneg otopio i zemlja malo prosusila.odlicno ispalo sutra samo da povaljam...
 
Spremalo se malo danas,lepo islo.Snimak nije nesto,losa kamera,a nisam hteo da ga okrecem jer bi bio jos losiji.
[video]http://videobam.com/dvgYp[/video]
Za Vojvodjane malo brda..:osmeh:
fotografija0513.jpg
[/IMG]
 
danas sam posejao jedan ha. ovsa,lepo se uradila priprema i setva bas sam se iznenadio jer se uopste nije lepilo na tockove .
 
Posejan je tek pre nedelju dana. Te njive sam djubrio stajskim djubrivom i osokom, ali me ubedjuju da bacim i kan. A ja ne bih ulagao ako nema ucinka.
 
Ima učinka kao i kod svake prihrane ali kažem ti pokazaće ti dali treba ili ne.Ako bude žut idi prvu dozu 100kg na ha pa popravljaj kasnije u drugoj ruci ako bude trebalo.
 
ја сам ове године, а пре неку годину сам на јако закоровљеној парцели која није рађена годинама прскао са комбинацијом метмарк+флуоромарк и одлично је одрадила посао
 
Ma nisam ni ja prihranio ovih dana cemo i to najverovatnije rocno bacanje.No danas bio u obilasku pa vidim po koje stablo pozutelo tj kao da je sagorelo....
 
Nazad
Vrh