Ovas

Dali je neko uspeo posejati ovas ovog proleca?ja sam hteo pa nikako da posejem, a sad je vec kasno cini mi se...
 
Znaci kad dopusti vreme sejacemo,ove godine necemo po kalendaru, nego kad ko uspe uci u njive
 
Posejan 5 marta nekako se namestilo tada ali bilo je veoma lose, kada sam ga obisa pre neki dan iznenadio sam se, prilicno je nikao fali mu sunca.
 
Bilo je ovakvih proleca i pre , pa je priroda nadoknadila, od nedelje ce se moci posejati.
 
i kod mene je nikao poslije ovi kiša mada je bilo kao i u miroslava a i zemlja je neka čudna podne dobro kiše i sloj od 5 cm je za 10 min.suv kao kreč.a nije ada brdo je.Da sam trebo povaljat to i ja sad vidim a ambrozija je ponijela ko luda danas sam uzeo monosan da je poderem i to pod hitno pojede svu hranu i usput ide i hrana.

kako ti se pokazalo prskanje monosanom posto je i kod mene krenula ambrozija a prskao sam sa syngentainim PEAK 75WG i nije nista pokazao na ambroziji a sve je vise ima.
 
Nije bilo ambrozije ili ja nisam primetio. Bilo malo zubače i muhara, poneka boca i mnogo neke puzavice. Za par dana je sprženo sve osim zobi. Nije ni jeftina Bonaca. Ja imam samo 40 ari i u Agrodiskontu su mi dali dve bočice, jedna ide na 20 ari 860 din, za 40 ari 1720 dinara. Sigurno je neko veće pakovanje povoljnije al opet nije jeftino za Ha ili više zemlje.
Zar taj peak nije samo za širokolisne?
Pazi čime ćeš prskati. Agronom, kad sam se požalio na cenu mi je rekao a i komšije isto potvrdili da je zob osetljiva na hemiju i da se lako zezne prskanjem.
Moja sad izgleda odlično. Tih 40 ari je u setvi dobilo 50kg uree i u prskanju bonacom još 5 kg rastopljeno u prskalicu ali tu je i njiva odlična. Bila ranije bašta, često đubrena i stajnjakom. Inače nije moja, uzeo na godinu.
 
Da li neko seje jesenji ovas ?? I gde bih mogao da nadjem seme ?? U okolini je uglavnom zastupljen prolecni i do sad sam samo njega sejao. Raspitivao sam se za jesenji i uglavnom su mi svi rekli da ga retko kad imaju i to se vrlo brzo rasproda.
 
Пробај институт у Крагујевцу, Зајечару, а можда и у Крушевцу.
 
izvinite sto se mesam, ali ukoliko vas interesuje da seme nabavite privatno, seme ima moj drugar, ozimi je ovas, valjda se zove VRANAC, daje dobru masu za seniranje ,a dobar je i za zetvu. drugar zivi u Guberevcu kod Gruze.
 
Nazad
Vrh