Ovčarski psi - Dresura

Ovo na sve lici, samo na Sarplaninku ne lici...
 
kupijo sam ga danas pa da se pofali sad sledi rad pa da vidimo sta ce da bude od naga za sad gledase da voli koza samo imam muka sa judima cuvam ga svako vece hocu da ga kradu pa i neznam dali ce da ostane
 
platijo sam ga 50 eu i sa cu da ga vakciniram oko 10 eu zensko je pa kad sparim bice koca za svima POZDRAV
 
Evo i čuvara mog stada, slika je od pre dve godine i kuja je na slici mlada, sad već ima 5 štenića
 
imam crnog pulina ali ovce cim ga vide pocnu da beze Kako da ovce priviknem na hjega da ne beze kad ga vide
 
Fanatic_ je napisao(la):
imam crnog pulina ali ovce cim ga vide pocnu da beze Kako da ovce priviknem na hjega da ne beze kad ga vide
Koliko je star taj pas i kako se dosad ponasa prema ovcama? Bez toga ti ne mozemo pomoc :ppozdrav: :ppozdrav:

suvi je napisao(la):
Evo da dam i ja doprinos ovoj temi.Nadjite ovu stranicu www.bartolovi-dvori-hr.com ,obratite se deda Campiu (inace on je "mama" za dresuru ovcarskih pasa).
Doticnog gospodina osobno poznan i covik zaista zna znanje...ali ima skupe pse u 3 materine :ppozdrav: :ppozdrav:
 
pas je star 10 meseci, prema ovcama se ponasa odlicno. Ali ovce nisu imale nikad psa cuvara, pa sad cim ga vide beze od njega. Kako da priviknem ovce na njegovo prisustvo?
 
Fanatic_ je napisao(la):
pas je star 10 meseci, prema ovcama se ponasa odlicno. Ali ovce nisu imale nikad psa cuvara, pa sad cim ga vide beze od njega. Kako da priviknem ovce na njegovo prisustvo?
Lipo i lako. Kako se priviknu pas i macka. Tako moj prijatelju lipo skupa psa i ovce u tijesan tor i ti budi tamo obavezno. Ovcama daj koncentrata ili ono sta najvise vole. Ali pas mora bit tamo i mirno sjedit i ne trzat na ovce, one ga moraju imat na oku, ali zelja za koncentratom ce pobijedit. To obavezno radi kad su ovce gladne. Na takav nacin ce se polako naucit na njegovo prisustvo i onda mozemo dalje. Ako se puno boje pazi da ne stavljas bredje ovce da ne bi pobacile. Ali ovce sa janjadi 15-ak dana i vise starosti slobodno stavljaj neka se maleni uce od pocetka. Ovo ce malo potrajat bar 2 sedmice ali neces imat frke :ppozdrav:
 
brundalo je napisao(la):
Fanatic_ je napisao(la):
pas je star 10 meseci, prema ovcama se ponasa odlicno. Ali ovce nisu imale nikad psa cuvara, pa sad cim ga vide beze od njega. Kako da priviknem ovce na njegovo prisustvo?
Lipo i lako. Kako se priviknu pas i macka. Tako moj prijatelju lipo skupa psa i ovce u tijesan tor i ti budi tamo obavezno. Ovcama daj koncentrata ili ono sta najvise vole. Ali pas mora bit tamo i mirno sjedit i ne trzat na ovce, one ga moraju imat
na oku, ali zelja za koncentratom ce pobijedit. To obavezno radi kad su ovce gladne. Na takav nacin ce se polako naucit na njegovo prisustvo i onda mozemo dalje. Ako se puno boje pazi da ne stavljas bredje ovce da ne bi pobacile. Ali ovce sa janjadi 15-ak dana i vise starosti slobodno stavljaj neka se maleni uce od pocetka. Ovo ce malo potrajat bar 2 sedmice ali neces imat frke :ppozdrav:

Veliko hvala na savetu. Javicu rezultate. :D
 
Evo i podmlatka danas slikanog. Vec su za odvajanje jer se kerusa sklanja i vise nesisaju. ::namigivanje::
 
E da san ti blize odmah bi uzeja 2 kujice. Ne bih se mislija minute :bravo: :ppozdrav:
 
IMG_1600ps.jpg
 
tako se pravi pravi cuvar od malena sa ovcama.prelepi su stenci a i jagnjad su dobra.repovi su mi pre svega zanimljivi.reci mi moze li se kupirati rep melezima sa avasijem da ovnovi ne bi imali problema ako su druge rase i sta se onda desava jel probao neko?pozdrav Bobane
 
Jako lepa fotografija Sosara

Miladinovicu moze ali ako nisu bas ono debeli, vec dolazi skoro prolece nisam uradio ni ove godine ali bilo bi pozeljno, a najbolje ali zato treba par godina da se selektuje sa tanjim opasima a da mlecnost se zadrzi
 
Hvala Bobane.

To na temu repa sam i ja nesto razmsljao.Posto ja repove Virtembergu kupiram gumicama u uzrastu od 4-5 dana mozda bi moglo i kod Avasija u tom uzrastu ako nema masnih naslaga.
 
Nazad
Vrh