Ovčarski psi - Dresura

Kardjo20restelicki2022.jpg

Kardjo, Djina i Meca

Tesko ih je slikati sve zajedno.Banda je to.Moraju oni sve da pregledaju ko inspekcija i popisna komisija.
 
Sosara , lepi su nema sta, ako znas ko prodaje ovakve zute sarplanince, ja bih kupio jednog stenca.
 
popovic je napisao(la):
Sosara , lepi su nema sta, ako znas ko prodaje ovakve zute sarplanince, ja bih kupio jednog stenca.

Bice i kod mene zutaca samo treba sacekati da Djina poraste i upari se sa Kardjom.
Zdravlja Boze za ostalo cemo lako.
 
@ boki taj tvoj retriver je pas na mistu ali toga do njega bi ubija ne bi reka keks. Ja san i jutros jednog otrova pa nek gazda pjeva i pusta ga bez nadzora. Iman strasno losa iskustva s njima - di vide ovcu ili kozu odmah za vrat. zato cim vidim nekog novog ovdi ja odmah taj problem rijesim bez puno svadja i laprdanja. Otrov i nek ide u PM.
inace iman i ja u kuci retrivera. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@ Brundalo
prijatelju Haski i Malamut su prva kolena od vuka ka psu.
To je razlog vise da nabavis Šaronju.
On bi to po kratkom postupku.
Šta Šaronja zna sta je Haski.
 
Šošara je napisao(la):
@ Brundalo
prijatelju Haski i Malamut su prva kolena od vuka ka psu.
To je razlog vise da nabavis Šaronju.
On bi to po kratkom postupku.
Šta Šaronja zna sta je Haski.

šaronja! ja imam kuju pa je problem kada vidi nepoznate pse.Jedan susjed treča kuča od mene ima retrivera ženku,prije su se igrale zajedno.Sada moja Medena kad nju ugleda poludi,Koliko puta je ova moja nju znala napasti,uhvati za vrat i pod sebe.Druge pse nikada neče prva napasti,oni naravno isprovociraj nju.Onda bude fajta ukoliko je slobodna.Ovih dana smo imali problema sa mužjakom tornjaka koji je naravno veči i krupniji od nje.Prvo samo tolerirali ali iz dana u dan na istom mjestu u šetnji on tamo i napada.Dobro prvo sam je pušto koliki je povodac i kad bi krenila i ja bi za njom.On je pobjego ali kad se okreneš on opet.Onda sam je pustio i pokazo rukom na njega.krenila je on je počeo bježat i on je na poziv stal i vratila se.Danas šetam sa njom i muškim štenetom.Kad nas je vidio bježo je ko lud od nas
 
ZvonaHR
n
Nije samo tvoje kuja takva.Imam i ja slicnih "problema" sa mojim psima kad su van dvorista u setnji.Druge pse ne podnose ni malo.Idu na njih kao pomahnitali.Par puta me ja Kardjo bacio na zemlju(sreca pa je sneg) kada naidjemo na druge pse.A ti psi beze glavom bez obzira osecaju kakav je Kardjo_On je borac do kraja ako mu se pas suprotstavi a ako se povuce i prizna da je jaci on ga ne dira(obicno manji psi).Letos sa 8,5 meseci odem da vidim kakva je livada i povedem ga ujedno u setnju.Kada smo dosli u njivu pustim ga da se malo istrci.Tog momenta iz susedne njive(psenica) istrci copor lutalica (5 komada).Bili su na udaljenosti od preko 150m a kardjo trk na nijh i kada je uleteo u grupu zgrabio je najveceg(verovatno vodju) i tako poceo da ga lomi.Ja sam naravno trcao za njim da pomognem ako treba-ali nije trebalo-i na moj povik ostav on ga je za tren pustio sto je lutalica iskoristila da pobegne uz jaukanje.Kardjo se sjurio u psenicu i poceo nesto da juri prema meni:to je bio najmanji iz copora koji je izbezumljeno bezao.Pobegao je od mene u sumu.Kardjo se vratio i vezem ga na povodnik izmazim i izljubim kao svakog junaka.Polozio je test karaktera.Te lutalice sam video u varosici udaljenoj od mog sela skoro 8 km.Otisli su i vise se nisu vracali a pravili su po komsiluku stete-napadali ovce.
Da sada ne duzim sa dozivljajima pisacu jos koji post.
 
Psi su za mene a verujem i za vas zivotinje vredne divljenja. Ja sam pre ovoga retrivera imao zenku nemackog boxera. Ljudi sto je to pas! Ja sam je licno dresirao posto sam citao puno o dresiranju iz odgovarajuce literature. Vredan,poslusan,jak i jako druzeljubiv sto mu spoljasnji izgled uopste ne podvrdjuje. Kad mi je uginla plakao sam kao kisa. Inace zivela je dvanaest godina sto je retkost jer zenke nemackog boxera sa 9 godina 80% njih dobijaju rak materice i u tome ugibaju.
 
Iman i ja "ludjakinju" kod ovaca. Hr ovacarka ili pulin ili kako li se vec sve e zove. Ne postoji pas kojeg nece napast, nema veze velicina ( cak je kuju rotvajlera natjerala u kupinu na sveopce odusevljenje) ali nikad prva nece krenut. samo problem je sta je sama a koji put naleti i 4-5 pasa...... :zli:
 
Kad se dotakosmo teme srca i srcanosti nasih vernih drugara moram napisati ovo.
Jedino mi njihovi vlasnici razumemo njihove postuke vredne divljenja.Oni su toliko vezani za nas i ovce ili koze koje cuvaju/teraju da bi nesebicno dali svoj skromni zivot.Oni se jednostavno kockaju sa zivotom u mnogim situacijama.Da li smo se zapitali zasto.Jednostavno zbog nase ljubavi,milovanja po glavi i par lepih reci oni ce uciniti nemoguce.Kada bi mi njih voleli bar 50% koliko oni vole nas onda bi to bio pun pogodak.Onda bi nam zivot bio maksimalno ispunjen.Volimo nase ljubimce jer oni zbog te ljubavi su u stanju da cine cuda.
Zbog ljubavi oni imaju ogromno srce.
 
Nazad
Vrh